misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

migacz    318

Zobaczymy. Mam paru znajomych w inspektoracie w innych powiatach więc wiem na czym stoję. Trochę praw mi podrzucili już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Byle sobie ich nie przytrzasnął 😉

1 godzinę temu, Nowy81 napisał:

Masz ja...a.

Ciekawe co z tego wyniknie :). 

 

Jak masz trochę przepisów to możesz się podzielić ,chętnie też poznamy swoje prawa 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118
12 minut temu, adamn999 napisał:

do 15 lipca można składać wniosek o wypłatę 80 zł na każde urodzone prosie

drugi wniosek będę składał a za pierwszy nie ma kto wypłacić... chyba czekają aż inflacja obniży jeszcze bardziej wartość tych pieniędzy:S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

ja sianko dostałem już w marcu 2 tygodnie po złożeniu wniosku. aczkolwiek w tym naborze jest jakiś zapis o realizacji praktyk zawartych w rozporządzeniu, czyżby chodziło o dobrostan loch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
8 godzin temu, migacz napisał:

Ja nie mam zamiaru nic robić z tym co mi napisał. Niech się cieszą tak jak mówisz że mają gdzie przyjeżdżać. A poza tym nie mogę zrobić siatek na poldrzwi bo w tuczarni jest chyba z 10 gniazd jaskółek które są pod ochroną i zawsze mogę ich zgłosić do ochrony środowiska.

Z tymi jaskółkami to jak będziesz mocno podskakiwał to bedzie następująca procedura ; w pomieszczeniu znajdują się ptaki pod ochroną, w związku z tym pomieszczenie nie spełnia przepisów dotyczącymi zwalczania ASF-u, w związku z tym z pomieszczenia należy WYPROWADZIĆ trzodę chlewna az do czasu zakończenia lęgów i wyprowadzenia młodych taka jest procedura oparta na przepisach[ takie jest oficjalne stanowisko inspekcji w moim rejonie] jak nie gwiazdorzysz  są siatki,maty niekoniecznie kupne,mało wiele porządek w paszarni,spis stada i rejestr wejść osób postronnych na tuczarnię to jaskółki przechodzą bez żadnych problemów, jeżeli całkowicie olejesz pozostawiony protokół i po 14 dniach ktoś napatoczy się na rekontrolę to dostaniesz na dzień dobry 500 stówek i do tego tak na zachętę 30 dniowy zakaz sprzedaży, to przeważnie powoduje naprostowanie delikwenta do obowiązujących przepisów, jeżeli dalej masz własne zdanie to grozi bakutil dla całego stada[jako nie spełniające przepisów zwalczania  ASF-u na terenie RP], u mnie sasiad miał podobny pomysł jak TY, to teraz jako jedyny w powiecie ma czasowe pozwolenie na produkcję trzody 90dni i to on musi się płaszczyć aby łaskawie przyjechali i przedłużyli pozwolenie[biała strefa]

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Nie że zamilkł tylko nie ma czasu bo kombajn szykuje do żniw. Gość o kontroli powiedział że ktoś się odezwie do mnie jak będzie miał zastrzeżenia. On to tylko zwykły robił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
6 godzin temu, adamn999 napisał:

do 15 lipca można składać wniosek o wypłatę 80 zł na każde urodzone prosie

Gdzie o tym info ? Od kiedy do kiedy urodzone prosiaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Do kiedy mają czas na wypłatę za prosiaki w poprzednim naborze? Ani decyzji ani kasiory

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118
59 minut temu, piotrols napisał:

Do kiedy mają czas na wypłatę za prosiaki w poprzednim naborze? Ani decyzji ani kasiory

Czas dla nich to pojęcie względne... najwyżej przyślą ci informacje o nie załatwieniu sprawy w terminie i tyle im zrobisz. Ja decyzje otrzymałem w ubiegłym tygodniu ale kasy na koncie dalej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

doczytałem rozporządzenie i wynika z tego iż ten punkt czwarty to nic innego jak: dywersyfikacja upraw, zasilenia nie i inne praktyki prośrodowiskowe, więc praktycznie każdy kto bierze dopłaty spełnia te warunki


zazielenianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@adamn999Też to czytałem tylko mi się wydaje że to dotyczy producentów jabłek?, nas może dotyczyć ,,inne praktyki prośrodowiskowe''? ,jutro się okaże, było wczoraj przez chwilę na stronie ministerstwa warunki dla  swiń ale później znikły i obecnie jest dla jabłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj