misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

pabloooo    124

Wczoraj pojechały po 9 za E, wyszły 7,22 zł netto na żywą  bez strączki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

czyli + 0,02 coś zaczyna się dziać, pewnie dlatego że zboża są bardzo drogie jak na okres żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

Cena soja spadła ale koncentrat dalej 100 zł zboże drogie to przecież już nikt za 5 zł za żywa nie będzie trzymał koszty jakie są każdy widzi. Jakby cen w sklepach nie wywalili kosmicznych to już dawno by tuczników brakowało im to na rękę zarobią swoje a po co mają dużo obrotu robić jak koszty wysokie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Mam pytanie chce w paszy zastąpić soję bobikiem. Dawałem 25kg śruty sojowej na tone. Ile teraz dać bobiku? 50kg starczy czy trochę mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
17 godzin temu, migacz napisał:

Mam pytanie chce w paszy zastąpić soję bobikiem. Dawałem 25kg śruty sojowej na tone. Ile teraz dać bobiku? 50kg starczy czy trochę mało?

Do czego dodawałeś te 25 kg śr sojowej,  50 kg bobiku mija się z ekonomicznym sensem[bobik gorsza strawność,czynniki anty odżywcze], realnie dodawać stopniowo zamiast sr sojowej do 10% bobiku dla tuczników pow 60 kg[ dużo zależy też od rasy, mięsności jak na to zareagują,składu premiksu,koncentratu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Zamiast 6 worków koncentratu szło 5 i worek soi i do tego zakwaszacz i olej. Tera ten worek chce zastąpić bobikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jak u Was z dopłaty do prosiąt te 80 zł dostał ktoś decyzję/kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Z ARiMR czy z weterynarii ? Jaki region ? Więc racja że mieli kontrolować ale co się dziwić w 1 naboze sporo kombinowali 

46 minut temu, kamillos10 napisał:

Zapowiedziana kontrola w związku z dopłatą do prosiąt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
13 godzin temu, migacz napisał:

Zamiast 6 worków koncentratu szło 5 i worek soi i do tego zakwaszacz i olej. Tera ten worek chce zastąpić bobikiem.

Wszystko zależy od tego czy w koncentracie nie jest też bobik[bo wtedy może być nieciekawie, przyrosty,gryzienie], spróbować można zawsze tylko obserwować jak zareagują tuczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Koncentrat typowo sojowy. Muszę sprawdzić czy jest bobik z ciekawości ale myślę że nie. Sporo mam tego bobiku bo ponad 4t. Najwyżej do jakiegoś zootechnika znajomego zadzwonię i mi jakąś proporcje ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillos10    0
40 minut temu, damianos95 napisał:

Z ARiMR czy z weterynarii ? Jaki region ? Więc racja że mieli kontrolować ale co się dziwić w 1 naboze sporo kombinowali 

 

Dzwonili z ARiMR, że jestem wytypowany do kontroli. Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118
10 godzin temu, mesi napisał:

Jak u Was z dopłaty do prosiąt te 80 zł dostał ktoś decyzję/kasę?

u mnie wczoraj decyzja przyszła, ale kasy jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
2 godziny temu, kamillos10 napisał:

Dzwonili z ARiMR, że jestem wytypowany do kontroli. Podlaskie.

Czy ARiMR informuje teraz o kontroli??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam, żywił ktoś z Was od 30 kg w górę paszą bez udziału jęczmienia ? Zboża do wyboru, żyto hybrydowe,pszenżyto,pszenica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Za małe na takie żywienie  poczekaj od 70-80 do końca tuczu i możesz wprowadzić takie żywienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj