Polecane posty

DANDYS    3230

to nie lepiej spalić brata i żeby ojcowizna została?


spłacić *🙃

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
21 godzin temu, tommy66692 napisał:

Powinni go najmować na placzke 

Czemu narzekacie skoro większość na tym forum nie ma kredytów, zbo,e trzymają nie sprzedają bo kasa nie potrzebna ludzie więc czego wy się boicie? Pewnie po dwa mieszkania w mieście i kupa kasy na koncie kto jak kto ale agrofotowicze nie powinno narzekać 

 

Tak nie mają kredytów jak młócą po 8-10 ton, to kto ma ponabierane kredytów jak rolnicy są na masową skalę zadłużeni, jak jest darmowych parę groszy to d*pę szkłem daliby sobie ogolić, to samo z dopłatami, kiedy dadzą zaliczkę, a potem pier**li jeden z drugim że zaliczka to gówno, woli całość, bo mu na kasie nie zależy.   

Nie wiem w jakim celu ten szpan jak gołodupctwo i tak szybko daje się zweryfikować . Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale  z 90% jedzie na styk.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

olaboga🙆 sól potasowa wskoczyła na 4.000zł/t, polifoska 6 4.400zł/t

Nic tylko kupować bo jak już co nie którzy pisali taniej nie będzie . A wiesz że zboże leci w dół i jeszcze kilka milionów ton czeka na tranzyt z Ukrainy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
13 godzin temu, Neveragain napisał:

No super jacy wszyscy wspaniałomyślni. Każdemu metr na metr. Dobry czas na przemyślenia. To po cholerę zabijacie się o te dzierżawy? Powiecie pewno no gdzie my? Agrofitowicze? My nie. Prawda jest taka że we krwi ludzie to mają. Nigdy nie próbowałem podebrać komuś już trwającej dzierżawy. Nigdy. A od ludzi od których ja dzierżawie co jakiś czas słyszę jak podchodzą i to 300 to 500 więcej proponują. Najlepsze są takie papraki co nabiorą 100 hektarów a owies mój ekologiczny wygląda lepiej od ich konwencjonalnego... 

Zgadza się,niech się ludzie rozwijają.Ale komuś podbierać dzierżawy,to już jest chamstwo,a tez takie sytuacje miałem.Niech sobie robia we wsi wrogów,ich los

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1380

Ehh zaraz mi te gnoje z ukraińskim zbożem rozpierdolą wyremontowaną dwa lata temu drogę, tyle tego jeździ, co ciekawe stoi 12 ton ale widać ich nie obowiązuje :ph34r: walą też kontenery morskie, ciekawe co tam w nich jest xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
51 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Nic tylko kupować bo jak już co nie którzy pisali taniej nie będzie . A wiesz że zboże leci w dół i jeszcze kilka milionów ton czeka na tranzyt z Ukrainy .

A do tego szykują się spore podwyżki paliwa podobno,   słabo to wygląda jednym słowem

Edytowano przez lajkzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86
4 godziny temu, daron64 napisał:

A co tu bajki opowiadać. Ja tam nie mam problemu z tym, że nie rodzi mi się najładniejsze, że wszystkiego nie wiem, że nie kupuje najlepszego najtaniej a nie sprzedaje najdrożej itd.

A to nie tylko ludzie z miasta tak mają - z kolega z pracy rozmawiałem jakiś czas temu - zamierza małe gospodarstwo po rodzicach ciągnąć i jeszcze nie zaczął, a już wie, że z 10ha to na czysto 30tys na luzie wyciągnie rocznie 🤷 

 

Najlepsze, że każdy by chciał pieniędzy bez pracy. Jedna działka, która ma iść dla brata - na luzie do sprzedania dla sąsiada - w tym roku kupił zaraz obok, druga działka na spokojnie do wydzierżawienia, a za odpowiednie pieniądze może i do sprzedania dla tego samego sąsiada, a ta koło drogi na luzie dla.drugiego sąsiada - łącznie ponad 7ha - jakaś mała kupka pieniędzy mogłaby już z tego być. Ale to najlepiej jakby wszystko załatwił, a im przyniósł pieniądze w kopercie, albo jeszcze lepiej - spłacił ich. I wiem, że to tylko jedna strona medalu, że pewnie brat z bratowa to inaczej widza, ale aż przykre, że za coś takiego jakieś głupie wojny, nieodzywanie się itd.

Nic dodać, nic ująć. Doskonale wiem o co chodzi i takich przykładów moglbym też podać bardzo dużo. Nic nie robić i tylko oczekiwać że czysty pieniądz będzie tylko i wyłącznie za to że ziemia którą uprawiasz była waszego wspólnego ojca i to że jeszcze jak żył to miał to gdzieś to teraz i tak dalej ma, bo jak trzeba coś pomóc w żniwa to nagle czasu nie ma, ale pieniążki jednak daj. Szkoda gadać a można dużo, ale już mi się to dawno znudziło 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
jajonasz napisał:

Ehh zaraz mi te gnoje z ukraińskim zbożem rozpierdolą wyremontowaną dwa lata temu drogę, tyle tego jeździ, co ciekawe stoi 12 ton ale widać ich nie obowiązuje :ph34r: walą też kontenery morskie, ciekawe co tam w nich jest xD 

to dzwoń na itd i moment zrobią porządek z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
11 godzin temu, jajonasz napisał:

Ehh zaraz mi te gnoje z ukraińskim zbożem rozpierdolą wyremontowaną dwa lata temu drogę, tyle tego jeździ, co ciekawe stoi 12 ton ale widać ich nie obowiązuje :ph34r: walą też kontenery morskie, ciekawe co tam w nich jest xD 

skąd jesteś? Lubelszczyzna?

jakie ceny polifoski na dziś?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
42 minuty temu, dzidzia202 napisał:

A dokładnie o co?

 

W żniwa mogą nas zalać starym i nowym zbożem chociaż nowego mają mieć 50% mniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
21 godzin temu, daron64 napisał:

A co tu bajki opowiadać. Ja tam nie mam problemu z tym, że nie rodzi mi się najładniejsze, że wszystkiego nie wiem, że nie kupuje najlepszego najtaniej a nie sprzedaje najdrożej itd.

A to nie tylko ludzie z miasta tak mają - z kolega z pracy rozmawiałem jakiś czas temu - zamierza małe gospodarstwo po rodzicach ciągnąć i jeszcze nie zaczął, a już wie, że z 10ha to na czysto 30tys na luzie wyciągnie rocznie 🤷 

A co do sprzedaży, to brat tak kiedyś do mnie, że gorsze działki mu przypadły. To go pytam czy sądził, że jak nie chce gospodarzyć, tylko najpewniej opierdoli ziemię, ktora dostanie, to mam mu przepisać najlepsze orne? Potem ok, że niech będzie jak jest podzielone. Ale jak się dowiedział, że sąsiad pytał czy mu kawałka działki nie sprzedamy (siedlisko chciał sobie powiększyć) to nagle brat z bratowa, że oni jeszcze ta działkę by chcieli, bo to koło drogi, może.sie kiedyś wybudują. Mówię nie ma problemu, tylko na podział działki musicie nazbierać, bo to kawałek większej działki. Oni że spoko, a potem bratowa do matki, że jak już dzieliłem działki (jedna koło domu żeby budynki były na oddzielnej i druga co część dla brata ma iść - z własnej kieszeni) to czemu nie podzieliłem od razu i tej, która oni mają wziąć.

Najlepsze, że każdy by chciał pieniędzy bez pracy. Jedna działka, która ma iść dla brata - na luzie do sprzedania dla sąsiada - w tym roku kupił zaraz obok, druga działka na spokojnie do wydzierżawienia, a za odpowiednie pieniądze może i do sprzedania dla tego samego sąsiada, a ta koło drogi na luzie dla.drugiego sąsiada - łącznie ponad 7ha - jakaś mała kupka pieniędzy mogłaby już z tego być. Ale to najlepiej jakby wszystko załatwił, a im przyniósł pieniądze w kopercie, albo jeszcze lepiej - spłacił ich. I wiem, że to tylko jedna strona medalu, że pewnie brat z bratowa to inaczej widza, ale aż przykre, że za coś takiego jakieś głupie wojny, nieodzywanie się itd.

Jak bedziesz splacal tych pasozytow, to uwzglednij kase wlozona w gospodartwo i przede wszystkim twoja robote. Jak oni robili w innej branzy i sie dorabiali to ty zapierdalales z ojcem na gospodarce, a teraz kazdy chce po rowno. Np. 15 lat pracy x srednia krajowa + uwzglednienie inflacji. Jak sie nie podoba to niech teraz odrabiaja 15 lat za darmo u ciebie i wtedy moze byc podzial po rowno.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
23 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

W żniwa mogą nas zalać starym i nowym zbożem chociaż nowego mają mieć 50% mniej .

To za***iscie głodni jesteśmy, a kontrakty na nowe zbioru 1800?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
21 minut temu, asus921 napisał:

pasozytow

Aż tak do tego nie podchodzę. To jednak brat. To, że inaczej podchodzimy do tego to jedno, ale to cały czas człowiek, który do pewnego wieku zapierdalal na tej gospodarce tak samo jak ja i nie mam obsolutnie żadnych obiekcji co do tego, że coś mu się należy. Nie zgadzam się tylko z jego podejściem co do ilości tego, co dostać powinien. 

A co do uwzględniania kosztów to już o tym myślałem. Np na matkę cały czas jest działka z budynkami (jest na niej stary dom, a niespecjalnie pasuje mi mieć na siebie budynek mieszkalny). No i np w remont jednego z budynków włożone było w ostatnich latach parędziesiąt tysięcy, teraz na utwardzenie paręnaście tysięcy na materiał + to co na robociznę pójdzie, w ciągu najbliższych 2-3lat będę musiał robić dach na kolejnym budynku. No i niech np mama się zawinie, albo coś jej się odwiedzi i uzna, że połowa ma isc do brata. Co wtedy? Już tak myślę, żeby z tej działki wydzielić dom, a resztę na siebie przepisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76
50 minut temu, Mariusz2903 napisał:

W żniwa mogą nas zalać starym i nowym zbożem chociaż nowego mają mieć 50% mniej .

Rusek nie pozwoli, cała ta afera o zbożu z Ukrainy to jedna wielka propaganda

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

W żniwa mogą nas zalać starym i nowym zbożem chociaż nowego mają mieć 50% mniej .

NIKT nie pamieta obiecanek i bajek z przed 3 miesięcy , nikty nie wziął odpowiedzialności za te bajki , więc w mediach moga byc różne bajki


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, Kas_nowa napisał:

Wierzycie w te bajki z ukraińskim zbożem? 

 

21 minut temu, Kas_nowa napisał:

Rusek nie pozwoli, cała ta afera o zbożu z Ukrainy to jedna wielka propaganda

To czemu teraz pozwala , to że mieszkasz gdzieś na uboczu i nie widzisz ile zboża jest ciągniętę do Polski , to nie znaczy że możesz tak to nazywać jako propaganda . U mnie pszenica 1300 brutto , 

1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

W żniwa mogą nas zalać starym i nowym zbożem chociaż nowego mają mieć 50% mniej .

50% mniej , to i tak to jest ze 2- 2,5 razy więcej niż wynosi średnia zbiorów  w Polsce z ostatnich 3 lat. więc zawalić i tak by nas mieli czym , i to chociażby z tego co już mają zasiane miało z 20-30% spłonąć 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
2 minuty temu, mysza103 napisał:

 

To czemu teraz pozwala , to że mieszkasz gdzieś na uboczu i nie widzisz ile zboża jest ciągniętę do Polski , to nie znaczy że możesz tak to nazywać jako propaganda . U mnie pszenica 1300 brutto ,

Chytry traci dwa razy, dochodziła do 2 tys, trzeba było sprzedać, a nie liczyć na 3 czy 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj