Polecane posty

mysza103    2462
3 minuty temu, Desperado napisał:

Chytry traci dwa razy, dochodziła do 2 tys, trzeba było sprzedać, a nie liczyć na 3 czy 4.

Nie w tym rzecz że chytry traci 2 razy , bo sprzedałem wcześniej prawie wszystko , a zostało mi z 8 do max 10 ton,  i z racji tego że prowadziłem budowę garażu , to ta pszenica była trochę pozastawiana różnymi gratami, i po prostu nie była dostępna do sprzedaży , prawdę mówiąc jeszcze nie jest całkowicie odsłonięta żeby można ją było ładować , ale mniejsza o to , Druga sprawa , to taka że ja nie z tych co wicherek że liczyłem na cenę ponad 2tys , bo uważałem że 1.6tys jest już nie żle . Bardziej mi chodzi o to że skoro zbijają teraz cenę i zwożą zboża z Ukrainy to , ani w żniwa ani po żniwach nię będzie jakiejś ceny konkret , bo wezmy nawet że teraz jest na matif 380E to to i tak jest 1750zł netto , a nie że okoliczni proponują ci 1300 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

Okoliczne spekulanctwo się tak zachowuje, tylko rolnik musi się nauczyć, że skoro cwaniak zbija ceny, niczego mu się nie wozi, a nie na hura, bo pierdolnął że będzie taniej. Piasek uju kupuj, a nie zboże.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306
17 minut temu, jaco512 napisał:

Przelicz sobie cenę za składniki do soli i fosforanu.

używasz na ogół nawozów z pojedynczymi skłądnikami?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Odnośnie zalania polski ukraińskim zbożem to wydaje mi się że udzielimy Ukrainie miejsca magazynowego i to co będzie mogło będzie jechało w żniwa odrazu do nas przez co będą mówić że magazyny pełne i nie ma gdzie przyjmować. A wiadomo że wtedy też cena w dół. Jeszcze kwestia czy faktycznie w lato zaczną odbijać swoje tereny nad morzem tak jak mówią że ma być kontr ofensywa.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
3 godziny temu, mysza103 napisał:

 

To czemu teraz pozwala , to że mieszkasz gdzieś na uboczu i nie widzisz ile zboża jest ciągniętę do Polski , to nie znaczy że możesz tak to nazywać jako propaganda . U mnie pszenica 1300 brutto , 

50% mniej , to i tak to jest ze 2- 2,5 razy więcej niż wynosi średnia zbiorów  w Polsce z ostatnich 3 lat. więc zawalić i tak by nas mieli czym , i to chociażby z tego co już mają zasiane miało z 20-30% spłonąć 

i co z tego że przywiozą do Polski ? , jeśli na świecie będzie potrzebne zboże to się je sprzeda tylko po wyższych cenach a z tego co mi wiadomo to Ukraina zaopatrywała pół świata,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
33 minuty temu, jan88 napisał:

i co z tego że przywiozą do Polski ? , jeśli na świecie będzie potrzebne zboże to się je sprzeda tylko po wyższych cenach a z tego co mi wiadomo to Ukraina zaopatrywała pół świata,

Jak to jeśli na świecie będzie potrzebne zboże ? Przecież cały czas jest potrzebne , bębnią o tym na okrągło we wszystkich zakątkach świata , że głód bo Ukraińskie zboża nie mogą wyjechać z Ukrainy , no to czemu nie jedzie dalej w świat skoro jest takie potrzebne ,tylko większość zostaje w Polsce , i że nikt kurna się tym nie zajmie to aż szok 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
6 godzin temu, Kas_nowa napisał:

Wierzycie w te bajki z ukraińskim zbożem? 

Znajomy ze skupu miesiąc temu też mówił że to nie wpłynie na cenę a jak z nim wczoraj rozmawiałem to dostał propozycje na pszenicę 200-300 zł taniej niż jest obecnie na rynku. Może brać nieograniczone ilości, a dokumanty wystawione na Polską firmę. A jestem z Zachodniopomorskie go. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
4 godziny temu, jaco512 napisał:

Przelicz sobie cenę za składniki do soli i fosforanu.

A co tu przeliczać do fosforanu , jak w tej amofosce praktycznie nie ma dostępnego fosforu , także przy przeliczaniu , to fosfor można pominąć 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
26 minut temu, mysza103 napisał:

Jak to jeśli na świecie będzie potrzebne zboże ? Przecież cały czas jest potrzebne , bębnią o tym na okrągło we wszystkich zakątkach świata , że głód bo Ukraińskie zboża nie mogą wyjechać z Ukrainy , no to czemu nie jedzie dalej w świat skoro jest takie potrzebne ,tylko większość zostaje w Polsce , i że nikt kurna się tym nie zajmie to aż szok 

 

 

 

no jakoś na razie małe zapotrzebowanie skoro nie drożeje na giełdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
dzidzia202 napisał:

w lato zaczną odbijać swoje tereny nad morzem tak jak mówią że ma być kontr ofensywa.

Tak oni odbijają swoje tereny od ruskich że ciągle ukraincy przegrywają te wojne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    67

Tu bie chodzi o sam import pszenicy, tylko o jego możliwość. Wtedy jest powód aby cenę obniżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
poosa21 napisał:

9 godzin temu, mysza103 napisał:

Inwestycja w alkohol może być zdecydowanie bardziej opłacalna niż inwestycje w złoto , oczywiście nie mówimy o takim alkoholu że kupić i wypić , tylko a kolekcjonerskich okazach

Znajomy kupuje małe beczki dębowe po markowym alkoholu z Anglii i wlewa w nie to co napędzi, leżą u niego co najmniej rok i to sprzedaje, mówił że by z chęcią ziemię zostawił i tylko to robił bo taki zysk, ale musi mieć podkładkę skąd kasę bierze. 

To się nazywa "barell adge" 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

mysza103 : jak to sprawdziłeś że w amofosce nie ma dostępnego fosforu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
1 godzinę temu, Xerkses napisał:

mysza103 : jak to sprawdziłeś że w amofosce nie ma dostępnego fosforu ?

Odpowiem za kolegę: z ogólnodostępnych informacji. To  kiepski nawóz jest. 

@sylwek23111 ale to i tak d*py nie urywa. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Amofoska nawóz jeden z tańszych od zawsze , można go stosować pod takie uprawy jak - owies , proso .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

Tanie mięso psy jedzą, coś co jest tanie w zakupie nie jest tanie w stosowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

czyli jak ma 6% rozpuszczalnego fosforu w wodzie to zamiast 12 liczcie sobie 6 a jak ktoś liczy 12 to sam siebie oszukuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Jak ktoś pyta o Amofoskę to dla tego że nie da za sól 4000 zł i Polidap 6000 zł tona 

Tona soli + tona Polidapu 10 000 zł , 2 tony amofoski 4000 zł , zostaje 6 000 zł w kieszeni .

Edytowano przez Mariusz2903
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

ja bym teraz nie kupował nawozu tylko poczekał do lipca jak pszenica stanieje do 1000zł to i nawozy polecą.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
8 minut temu, Tigon napisał:

czyli jak ma 6% rozpuszczalnego fosforu w wodzie to zamiast 12 liczcie sobie 6 a jak ktoś liczy 12 to sam siebie oszukuje.

Ta amofoska o którą kolega pytał ma 5% fosforu rozpuszczalnego w cytrynianie i wodzie, tak że rozpuszczalność w wodzie jest to może ok . 2% , więc w tonie tego nawozu jest ok. 20 kg fosforu, więc na 100 kg Polidap , potrzeba dać ok. 2 tony tej amofoski , dlatego napisałem żeby lepiej pominąć przy przeliczaniu fosfor , bo realnie go tam prawie nie ma z którego by skorzystała roślina. Prześledzić składy nawozów , to nie trzeba być geniuszem żeby dojść do wniosku że tanie nawozy w efekcie końcowym wychodzą najdrożej 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
17 minut temu, Tigon napisał:

pszenica stanieje do 1000zł to i nawozy polecą.

pszenica może i stanieje a nawozy polecą... w górę😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj