Polecane posty

RU68    1113
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Co to jest guzik ? 

Po śląsku KNEFEL teraz rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
2 godziny temu, RU68 napisał:

No jak u mnie ? Ja  tylko Valtry i nie muszę  nikomu dorównywać bo nikt nie ma w okolicy bo to na śląsku nie ciągnik

Valtra dobry ciągnik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570

u mechanika spotkałem gościa co mówił że Fendt to nie ciągnik... najlepszy niuholand, a dla czego? bo w niebieskim filtrów powietrza nie trzeba czyścić 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jak przez 20 lat łącznie na naprawy 4  sztuk nie wydałem 4000 zł z czego 1700 poszło na naprawę pompy bo nalałem z dna paliwa a właściwie wody (tfu tfu tfu żeby nie zapeszyć) -miesiąc temu był gratisowy przegląd wszystkich i nie wykryto żadnej usterki (a robią to po to żeby przecież coś znaleźć i zarobić na naprawie ) A dla porównania diabeł podkusił mnie kupić CNH kur.... to jest złom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
2 godziny temu, RU68 napisał:

U nas najważniejsze Fendt kilka koni więcej jak inni plus jakiś guzik i nie ważne do czego służy

O i ja ich rozumiem. Bo jak w pole to Fendem a do kościoła Mercedesem. Innej opcji nie ma. Wszystko ma swoje przeznaczenie.😂

2 minuty temu, RU68 napisał:

A dla porównania diabeł podkusił mnie kupić CNH kur.... to jest złom 

TG to jest pancerne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870
21 minut temu, RU68 napisał:

Jak przez 20 lat łącznie na naprawy 4  sztuk nie wydałem 4000 zł z czego 1700 poszło na naprawę pompy bo nalałem z dna paliwa a właściwie wody (tfu tfu tfu żeby nie zapeszyć) -miesiąc temu był gratisowy przegląd wszystkich i nie wykryto żadnej usterki (a robią to po to żeby przecież coś znaleźć i zarobić na naprawie ) A dla porównania diabeł podkusił mnie kupić CNH kur.... to jest złom 

Matko i córko nie pisz takich rzeczy bo jeden taki moderator da ci dożywotniego bana.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
14 godzin temu, wojak1986 napisał:

To chyba pierwsze zakupy rodzinne. Już kupowałeś przed 18?

18 tkę to miałem właśnie w 97 r. O co chodzi z tymi rodzinnymi zakupami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
22 godziny temu, rocknrollnik1 napisał:

ja w 97 7 ha po 1800 /ha

w 2005  21 ha po 4,5 tys.

 

4 godziny temu, rocknrollnik1 napisał:

18 tkę to miałem właśnie w 97 r. O co chodzi z tymi rodzinnymi zakupami?

Pewnie chodzi o to skąd w wieku 18 lat w 1997 roku miałeś 12600 zł na zakup 7 hektarów. Są zazwyczaj 3 sposoby: zarobić, dostać lub ukraść.

Edytowano przez toooomaszewski
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Widzę że nadal mentalność dużo ha to lepsze życie .Na najbliższe miesiące a nawet lata nie zanosi się na obniżkę azotów wręcz przeciwnie ceny gazu są skorelowane z ceną ropy a producenci już wiedzą że i tak rolnicy kupią za ceny jakie wystawią i nie ma ją co do tego złudzeń -po drugiej stronie mamy pewność spadku cen zbóż bo prędzej czy później zboże z Ukrainy wyjedzie lub wypłynie nawet jeżeli ruscy je ukradną i tak trafią na rynek .UE zależy na spadku cen aby humanitarnie przeciwdziałać migracji -kosztem rolników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekkkk    183

Panowie , powiem tak , całe życie ciężko i dużo pracowałem, nie powiem , są tego efekty (niektórzy pewnie zazdroszczą) ale ja dziękuję Panu Bogu za to że obdarzył mnie mądrymi dziećmi które chciały się uczyć i zdobyły bardzo dobre wykształcenie . Wszyscy mnie pytają kto to przejmie, a ja zawsze odpowiadam tak samo że głupich nie brakuje 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Rolnik przede wszystkim musi kochać to co robić i mieć wiedzę co robi. Od mechaniki, agrotechniki, chemi po ekonomie. Więc jak słyszę że tylko głupi uprawia ziemię to się krzywię. Znam takich co pobrali pola, maszyn, ale plony były lipne i już nie gospodarzą. Jak będzie plon to nawet z kiepskiej ceny coś się zarobi, a jak plonu nie będzie to nie pomoże rekordowa cena. Rolnictwem zajmują się też tacy co nie poradzili sobie gdzie indziej, ale taki gospodarz robi tylko na przetrwanie, prawie nie inwestuje no chyba że w alkochol.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
12 minut temu, Maniekkkk napisał:

 Wszyscy mnie pytają kto to przejmie, 

Nie bądź taki pewien że jak będziesz niewydolny to bez mrugnięcia to np. sprzedasz .Rolnictwo to ciężka i śmiertelna choroba -dziś jest tak a jutro inaczej Ale jest duże prawdopodobieństwo że młodzi nawet nie będą chcieć obejmować dobrze wyposażonych i prosperujących gospodarstw .Rolnik to jak mamut skazany na wymarcie .Chętniej będą pracować 8h w spółce czy kombinacie niż na swoim. Młodzi mają czas i beztroskę chcą żyć a nie ryć ciężko im zrozumieć że jak jest pogoda i termin to trzeba za***rdalać 16 h -a jak przyjdzie czas opierdalania to można się opierdalać tygodniami  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Inwestycja w alkohol może być zdecydowanie bardziej opłacalna niż inwestycje w złoto , oczywiście nie mówimy o takim alkoholu że kupić i wypić , tylko a kolekcjonerskich okazach

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Tylko tak się wydaje że pracować i będzie dobrze nawet tak zwanym kombinacie ale tak nie będzie i tam ujebią robotnika tylko troszkę czasu potrzeba .

Wszystko zaplanowane i realizowane tylko ludzie tego nie dostrzegają .

czas był dobry ale miną teraz czas nędzy nadchodzi ucisku .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 minuty temu, mysza103 napisał:

Inwestycja w alkohol może być zdecydowanie bardziej opłacalna niż inwestycje w złoto , oczywiście nie mówimy o takim alkoholu że kupić i wypić , tylko a kolekcjonerskich akazach

A jesteś koneserem czy znawcą kupić żaden problem wiedzieć co kupić to już inna para kaloszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Patrząc na ceny poważnie zastanawiam się nad tym mocznikiem uff. Opłacałoby się kupić pod to siewke że zmijkami i mieć tańszy nawóz. Tylko pytanie czy warto kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekkkk    183
4 minuty temu, RU68 napisał:

Nie bądź taki pewien że jak będziesz niewydolny to bez mrugnięcia to np. sprzedasz .Rolnictwo to ciężka i śmiertelna choroba -dziś jest tak a jutro inaczej Ale jest duże prawdopodobieństwo że młodzi nawet nie będą chcieć obejmować dobrze wyposażonych i prosperujących gospodarstw .Rolnik to jak mamut skazany na wymarcie .Chętniej będą pracować 8h w spółce czy kombinacie niż na swoim. Młodzi mają czas i beztroskę chcą żyć a nie ryć ciężko im zrozumieć że jak jest pogoda i termin to trzeba za***rdalać 16 h -a jak przyjdzie czas opierdalania to można się opierdalać tygodniami  

No pewnie trochę będzie szkoda , ale taka jest kolej rzeczy , nic nie trwa wiecznie . Kiedyś podstawą wszelkich moich działań była kasa, i trzydzieści lat temu miało to sens bo moja dniówka była równoważna bardzo dobrej pensji, a jak jest dziś to sami wiecie 😁

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

A jakimś starym kosem konnym rozrzucić na wiosnę to i po zbożu małym  jeździć nic nie szkodzi a i tez niewiadomo ile na ha tego się nie wysiewa.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Były takie lata że nawozy rozwozili ludzie nie  chcieli brać  nawozy byli tanie .

Tak samo było z wapnem .

Pewien starszy człowiek  powiadał tak stawiacie te obory ale przyjdzie taki czas że będą stali puste ,  to się śmieli i jak jest stoją  puste nawet świnki nie można trzymać legalnie .

Teraz nawozy drogie , ogólnie produkcja droga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Powinni go najmować na placzke 

Czemu narzekacie skoro większość na tym forum nie ma kredytów, zbo,e trzymają nie sprzedają bo kasa nie potrzebna ludzie więc czego wy się boicie? Pewnie po dwa mieszkania w mieście i kupa kasy na koncie kto jak kto ale agrofotowicze nie powinno narzekać 

 

Edytowano przez tommy66692
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj