superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlamaj1    186

Potrzebuję zakupić kilka łożysk UC 205 bądź opraw UCFL 205 (wałki w agregacie). Łożyska zaczynają się od około 10 zł, oprawy z łożyskami od około 12 zł. Patrzę na łożyska z dodatkowymi blaszkami osłaniającymi. Nie wiem czy jest sens płacić większą kasę - celuję w takie za około 20 zł. Czy lepiej kupić łożysko ZVL (podobno słowackie) za 20 zł czy całą oprawę za podobne pieniądze z łożyskiem "no name". Macie jakieś doświadczenie w tym temacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Nie wiem, ale to nie majątek - chyba wolałbym kupić coś lepszego. Na szybko patrząc timken/fag/ntn chodzą w granicach 60-100zl. To nawet najtańsze markowe kupic, zamiast kompletnie bezmarkowych. 

1 godzinę temu, Krzysztof81 napisał:

Jeszcze jest? Taaaka okazja 40 letni klamot za 50 tysi to prawie jak za darmo.

Ludzi już do reszty popierdoliło z tymi cenami. Ciekawi mnie ile z tych złomów faktycznie znajduje nabywcę w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1014

Zvl są podobno ze Słowacji i dość dobrej jakości, raczej nie narzekają na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

 tak ze 4 dni w tył ,kurier przywozi mi ogromny plaski pakunek ,mój adres ,mój telefon ,wsio opłacone ,tylko brac . No pytam co to ,a on na mnie oczy ,    zamowienie opłacone . Nie biorę ,nie moje . On wyciął faktorę ,a tam szyba ,dzwonię po znajomych .nikt nic nie wie. Mówię ,zabieraj pan bo nie moje ,zaśmiał się i zabrał . Na drugi dzień dzwoni ,czy jest do pana przesylka ,no ja że tak ,dętka ,pyta o rozmiar ,no mowię 13,6 x 25 ,pośmial się i mowi ,przywiozę ,wygląda ze to ,to  . 😁. pewnie z dętką się rypnęli i wyslali szybę ,ale była zaj . wielka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16914
kizak napisał:

 tak ze 4 dni w tył ,kurier przywozi mi ogromny plaski pakunek ,mój adres ,mój telefon ,wsio opłacone ,tylko brac . No pytam co to ,a on na mnie oczy ,    zamowienie opłacone . Nie biorę ,nie moje . On wyciął faktorę ,a tam szyba ,dzwonię po znajomych .nikt nic nie wie. Mówię ,zabieraj pan bo nie moje ,zaśmiał się i zabrał . Na drugi dzień dzwoni ,czy jest do pana przesylka ,no ja że tak ,dętka ,pyta o rozmiar ,no mowię 13,6 x 25 ,pośmial się i mowi ,przywiozę ,wygląda ze to ,to  . 😁. pewnie z dętką się rypnęli i wyslali szybę ,ale była zaj . wielka .

Kiedyś odebrałem lampy do pokoju jakiejś baby, a ona moje gniazdka dostała. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

  kużwa ,dętka kupiona i powietrze nie schodzi ,jaki uj ,przedtem codziennie pompowalem . Pewnie działa leżąc w garażu prewencyjnie jak nasza policja . Wystarczy że na widoku i traktorem nie wyjeżdżasz 😁

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
15 minut temu, jaco512 napisał:

Zvl są podobno ze Słowacji i dość dobrej jakości, raczej nie narzekają na nie.

Zvl, kinex są ok. Przynajmniej ja nie narzekam. Ja tam jak gdzieś jest ciężki dostęp do kupuje raczej droższe. Jak łatwy dostęp, to różnie. Do wału kupowałem timkena, bo na dwóch łożyskach z oprawami różnica 100zl mnie nie zabije, a spokojniej śpię. Ale już np w talerzówce założyłem kinexy po bodaj 70zl. Fag był po 150zl. A łożysk do wymiany 8. To to już jednak by dało po kieszeni. A dostęp jest w miarę ok. Także moim zdaniem nie jest nic czarno białe. Ale napewno takich całkiem najtańszych bezmarkowych to do niczego bym nie zakładał.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

 Ten sam Timken francuski i chiński ,a różnica w cenie jest . Na razie chiński na przednim moście chodzi i ok ,opakowanie to samo tylko producent mniejszym druczkiem .😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Do skrzyni jak kupowałem faga to był made in germany, made in spain, made in India 🤷 ale myślę, że nawet taki made in India jest lepszy niż noname.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3248

Ja kupiłem w tej znanej firmie mizar, ciekawe co to będzie bo odesłałem.

W komentarzach było że ktoś kupił lampy Led i odesłał a oni że porysowane i zwrot się nie należy.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Zvl, kinex są ok. Przynajmniej ja nie narzekam. Ja tam jak gdzieś jest ciężki dostęp do kupuje raczej droższe. Jak łatwy dostęp, to różnie. Do wału kupowałem timkena, bo na dwóch łożyskach z oprawami różnica 100zl mnie nie zabije, a spokojniej śpię. Ale już np w talerzówce założyłem kinexy po bodaj 70zl. Fag był po 150zl. A łożysk do wymiany 8. To to już jednak by dało po kieszeni. A dostęp jest w miarę ok. Także moim zdaniem nie jest nic czarno białe. Ale napewno takich całkiem najtańszych bezmarkowych to do niczego bym nie zakładał.

Najtańszych nie kupię chociaż kusi mnie żeby zobaczyć ile by wytrzymały. "Wnętrzności" ciągnika to jest inny temat - tam są obciążenia, czasami obroty i dużo roboty przy wymianie - muszą być łożyska dobre "materiałowo". Wałki strunowe  - obciążenia raczej niewielkie, obroty żadne, kluczowe jest zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami a kurz z czasem dostanie się wszędzie i w połączeniu ze smarem "zrobi robotę" więc moim zdaniem trochę szkoda kasy na Fagi i inne Skf-y. Tym bardziej że łożysk jest dwanaście  plus sześć na przodzie - na szczęście nie wszystkie do wymiany, Chociaż prawidłowo powinienem zmienić wszystkie i na kilka lat bym o nich zapomniał (o ile na dobre bym trafił)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186
21 minut temu, Strongman napisał:

Ja kupiłem w tej znanej firmie mizar, ciekawe co to będzie bo odesłałem.

W komentarzach było że ktoś kupił lampy Led i odesłał a oni że porysowane i zwrot się nie należy.

Ostatnio zwróciłem telefon (nie smartfon) - przestawiał się samoczynnie czas - zawsze sześć godzin do przodu. Telefon użytkowałem prawie dwa tygodnie i nosił ślady użytkowania. Ze względu na to sprzedający odmówił mi zwrotu całej kwoty, zaproponował zwrot pieniędzy pomniejszony o 50 zł - pewnie za tyle ten telefon kupował. Druga opcja była taka że zaktualizuje oprogramowanie i będzie OK i na to przystałem. W regulaminie Allegro jedną z przyczyn zwrotu jest wada, która ujawniła się podczas użytkowania. Poza tym jak kupuję przedmiot to chyba po to żeby go używać a nie patrzeć się na niego przez dwa tygodnie i czekać czy nie pojawi się usterka. Wada pojawiła się nie z mojej winy więc dlaczego mam być stratny? 

Także te zwroty to nie jest taka oczywista sprawa - za jakiś czas, jak nie zapomnę i będzie mi się chciało, napiszę maila do Allegro z opisem mojej sprawy - nie dlatego że mam jakieś roszczenia do sprzedającego (telefon na razie jest OK) tylko żeby dowiedzieć się czy sprzedający postąpił prawidłowo proponując mi zwrot pomniejszonej kwoty...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3248

Ja też jadę na Timkenach ale montaż też jest ważny aby żadnego łożyska na siłę nie wprasowywać bo się zaciska ,zawsze robię tak aby wmiarę lekko wchodziło a to zbieram wałek a to obudowę delikatnie.

To tak samo jak z tulejami od ładowacza, wkładasz stworzeń w tuleję i wchodzi lekko, wprasowujesz tuleję w ramę i stworzeń nie wchodzi.

A to czasem coś przyrdzewieje ale ważne jest aby łożyska za mocno nie wciskać bo sami wiecie ze w ręku lekko się obraca a jak zamontujesz ciaśniej i zaraz się grzeje i takie długo nie pochodzi.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ktoś miał doświadczenie z takim sprzętem? jakieś opinie? https://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/opryskiwacz-zawieszany/42453663/berthoud-mack-10.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

 To Mówisz że za ten sprzęt 27 lat, trza dać 200000 tys brutto ? i to  będzie ok ?

Edytowano przez kizak
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28770
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

coś tu śmierdzi 50% ceny za jaką schodzą...

może chce sprzedać, a nie sprzedawać

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
kizak napisał:

 To Mówisz że za ten sprzęt 27 lat, trza dać 200000 tys brutto ? i to  będzie ok ?

https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-favorit-509-c-tur-ciagnik-swiezo-sprowadzony-z-turem-CID757-IDQCNJM.html


jeżeli jest w lux stanie tak


bratrolnika napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

coś tu śmierdzi 50% ceny za jaką schodzą...

może chce sprzedać, a nie sprzedawać

dziecko jak się ..uj znasz to nie wypowiadaj sie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1151
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

A co Ty jesteś naganiaczem tego handlarza, skąd wiesz w jakim jest stanie? Tym bardziej, że to jest 25-letnia maszyna i pewnych rzeczy, to nawet handlarz nie jest w stanie przewidzieć. Handlarz i lux stan, to są dwie rzeczy które nie idą w parze, tak samo jak panienka do towarzystwa i dziewictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj