Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

malaczarna    1694
5 minut temu, Qwazi napisał:

Jak z tatą?

🙋. Oby było jak napisałeś

Źle. Spadły parametry jeszcze bardziej. Lekarze nie będą mnie oszukiwać w jakim stanie jest

  • Haha 1
  • Sad 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5126
37 minut temu, HF86 napisał:

też 3ci dzień na zdechnieciu. 

kawa nawet nie smakuje. 

w zeszłym roku byłby cowid, teraz to tylko grypa 🤷‍♂️

Grypa może być gorsza niż ten covid. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7632
9 minut temu, malaczarna napisał:

Pozdrawiam w Nowy Rok który zapowiada się gorzej niż stary

Niby czemu tak się zapowiada ?.

Będzie lepszy o wiele lepszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
6 minut temu, Qwazi napisał:

Jak z tatą?

🙋. Oby było jak napisałeś

Powiemy to za 12 miesięcy jak było a to szybko zleci bo ten stary rok minol bardzo bystro

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563
1 minutę temu, malaczarna napisał:

Źle. Spadły parametry jeszcze bardziej. Lekarze nie będą mnie oszukiwać w jakim stanie jest

Ostatnio cos starsi upadają na zdrowiu. Kolezanki dziadek zmarl przed swietami druga babcia w ciezkim.stanie. Mój dziadek tez sie meczy bo znowu przepuklina sie pokazala a mial juz dwie operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9019

Witajcie.  Pogoda piękna jest, wyspał się jak nigdy i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 🙋‍♂️

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

 Polski  biegun zimna prawie ,a jest plus 13 ,to zboże i drzewa mogą pier**l...... Jeszcze śnieg gdzieś po zaspach i w cieniach jest ,ale to  już zaraz zginie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1694
4 minuty temu, Belaruss820 napisał:

Ostatnio cos starsi upadają na zdrowiu. Kolezanki dziadek zmarl przed swietami druga babcia w ciezkim.stanie. Mój dziadek tez sie meczy bo znowu przepuklina sie pokazala a mial juz dwie operacje.

Moj ma sepsę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

muchy nawet nad obornikiem zaczęły się roic i w oborze nad byckami latać 🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3236

dlatego ja życzyłem wszystkim zdrowia bo jak tego zabraknie to już majątki nie pomogą a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225
6 minut temu, stempos1980 napisał:

Powiemy to za 12 miesięcy jak było a to szybko zleci bo ten stary rok minol bardzo bystro

Bo wszystko co dobre szybko się kończy, dlatego jeśli chcemy aby kolejny i następne były takie same a po uspokojeniu sytuacji geopolitycznej w regionie nawet lepsze pamiętajmy komu to zawdzięczamy i w jesiennych wyborach oddajmy głos na Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. 

Wszystkiego najlepszego🥂

  • Like 1

Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7632
3 minuty temu, kizak napisał:

 Polski  biegun zimna prawie ,a jest plus 13 ,to zboże i drzewa mogą pier**l...... Jeszcze śnieg gdzieś po zaspach i w cieniach jest ,ale to  już zaraz zginie  

Taki rok był 2000 tylko że od 15 stycznia była wiosna wiśnie w kwietniu przekwitły był piękny rok .

Teraz może być podobnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563
3 minuty temu, malaczarna napisał:

Moj ma sepsę. 

Kolezanki dziadek tez mial,ale on zaniedbal sie wczesniej bo od nogi sie zaczelo. A ile lat ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5126
10 minut temu, Belaruss820 napisał:

Ostatnio cos starsi upadają na zdrowiu. Kolezanki dziadek zmarl przed swietami druga babcia w ciezkim.stanie. Mój dziadek tez sie meczy bo znowu przepuklina sie pokazala a mial juz dwie operacje.

To niestety się dzieje cały czas. Tylko w niektórych rodzinach idzie to pokoleniowo. Dziadkowie u mnie podchodzili razem w przeciągu 5 lat. Tak samo u kuzynostwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, galan99 napisał:

Taki rok był 2000 tylko że od 15 stycznia była wiosna wiśnie w kwietniu przekwitły był piękny rok .

Teraz może być podobnie .

to był wielki rok biedy rolniczej. 

w połowie narastania traw przyszedł fest mróz i motylkowate po mroziło, potem piekielna susza. bydło i owce karmiło się trzciną rzeczą. 

dobra wielka krowa na rzeźnie 500 zł kosztowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
6 minut temu, Dublin napisał:

Bo wszystko co dobre szybko się kończy, dlatego jeśli chcemy aby kolejny i następne były takie same a po uspokojeniu sytuacji geopolitycznej w regionie nawet lepsze pamiętajmy komu to zawdzięczamy i w jesiennych wyborach oddajmy głos na Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. 

Wszystkiego najlepszego🥂

Żeby to była normalna niedziela to bym to inaczej skomentował ale że jest Nowy Rok to życzę ci Wszystkiego Najlepszego w Nowy Rok 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzień dobry , jak mnie lubicie to proszę oznaczyć w nowym temacie pogoda 2023 ...

A teraz jedziemy  do mojej , to wieczorem zajrzę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7632

Ile to dobrego słowa można usłyszeć od ludzi w Nowy rok .

Ale jutro i następnych dniach będzie jazda aż do wyborów a po wyborach , jak zmieni się rząd i nie będzie lepiej . Tylko gorzej to dopiero będzie jebanie się .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
4 minuty temu, HF86 napisał:

to był wielki rok biedy rolniczej. 

w połowie narastania traw przyszedł fest mróz i motylkowate po mroziło, potem piekielna susza. bydło i owce karmiło się trzciną rzeczą. 

dobra wielka krowa na rzeźnie 500 zł kosztowała. 

W zapiskach ojca pod względem plonów (które i tak w każdym roku nie były wysokie wg teraźniejszych "standardów") szału nie było. Zdecydowanie lepszy był 2002.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12437
Przed chwilą, Aktywnyrolnik7245 napisał:

 

A teraz jedziemy  do mojej , to wieczorem zajrzę 😉

Wieczorem to zajrzyj jej pod kieckę 😵

  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1789
22 minuty temu, Belaruss820 napisał:

Ostatnio cos starsi upadają na zdrowiu. Kolezanki dziadek zmarl przed swietami druga babcia w ciezkim.stanie. Mój dziadek tez sie meczy bo znowu przepuklina sie pokazala a mial juz dwie operacje.

Od świat do sylwestra z tego co ojciec gadał to już z 10bylo i wszystko 60+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1308
7 minut temu, Leszy napisał:

To niestety się dzieje cały czas. Tylko w niektórych rodzinach idzie to pokoleniowo. Dziadkowie u mnie podchodzili razem w przeciągu 5 lat. Tak samo u kuzynostwa. 

A u mnie dobrych zabierają do góry, a resztę zostawiają na poprawę, ale jakoś się nie poprawiają tylko jest jeszcze gorzej 😊 tzn. Dobry człowiek to idzie prędko, a ten no wiadomo jaki żyje i żyje i człowieka gnębi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj