Polecane posty

galan99    7610
12 minut temu, Agrest napisał:

Ech, dziś prawdziwych rolników już nie ma...🤭🤣

Prawdziwi rolnicy jeszcze są i są prawdziwi sadownicy ale warunków nie ma ku temu .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, tomek1974 napisał:

ja już poszedłem i to jest życie odpier**lę 8 godzin w klimatyzowanym pomieszczeniu za 4 tyś miesięcznie ,jaki ja byłem głupi że wcześniej nie poszedłem  

A ja odwrotnie 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2448
38 minut temu, Agrest napisał:

Mam na myśli tych żyjących tylko z rolnictwa.

No ostatnio Wacolo (też youtuber) napisał żeby utrzymać się z samego rolnictwa to trzeba mieć co najmniej 100ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974 napisał:

ja już poszedłem i to jest życie odpier**lę 8 godzin w klimatyzowanym pomieszczeniu za 4 tyś miesięcznie ,jaki ja byłem głupi że wcześniej nie poszedłem  

Było pytać wcześniej 😁


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, krilan06 napisał:

No ostatnio Wacolo (też youtuber) napisał żeby utrzymać się z samego rolnictwa to trzeba mieć co najmniej 100ha

Bzdura, on patrzy przez pryzmat PRL, 3t/ha i starych sprzętów w które ciągle trzeba inwestować. Wystarczy 10 ha i mozna zyc jak król.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2448

Z tym że przesadził to wiem, ale jeszcze napisz co uprawiać na tych 10ha żeby żyć jak król 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, krilan06 napisał:

Z tym że przesadził to wiem, ale jeszcze napisz co uprawiać na tych 10ha żeby żyć jak król 

zioła pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
2 godziny temu, pafnucy napisał:

zioła pewno...

nawet nie zioła tylko zioło, ale to i 10 arów wystarczy i znajomy komendant.....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Jeśli ktoś nie ma swojego rozumu tylko słucha jutuberów no to sorry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
11 godzin temu, tomek1974 napisał:

ja już poszedłem i to jest życie odpier**lę 8 godzin w klimatyzowanym pomieszczeniu za 4 tyś miesięcznie ,jaki ja byłem głupi że wcześniej nie poszedłem  

Tomek, to ile tych wypłat za pracę w klimatyzowanym pomieszczeniu wziąłeś? Bo jeszcze 18 października, w założonym przez siebie temacie napisałeś, cytuję;

”już czas szukać  pracy bo co roku wydaje mi się że jestem biedniejszy.”

kurcze, w temacie o krowach mlecznych, nazwałeś kogoś idiotą, bo chce je doić, inny będzie miał słabszą emeryturę w KRUS niż Ty w ZUS, a tu siè okazuje, że do tego zusu, to ani jedna składka za Twoich 4 tyś nie wpłynęła jeszcze. Wróć za rok, czy kilka z podobnym entuzjazmem…

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 7

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
krilan06 napisał:

38 minut temu, Agrest napisał:

Mam na myśli tych żyjących tylko z rolnictwa.

No ostatnio Wacolo (też youtuber) napisał żeby utrzymać się z samego rolnictwa to trzeba mieć co najmniej 100ha

znam takich co mają 100 hektarów i gorzej przęda niż ten mniejszy. Kredyty ich jedzą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182
15 godzin temu, Mikruss napisał:

Co do badania zboz, warzywek, gryki, truskawek, owoców to sanepid moze wpasc na pole w kazdej chwili i pobrac próbki roslin na zawartosci substancji jezeli jestesmy tam zgloszeni i nadany nr (np. mlyny wymagają czesto takie swistka).

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. - Pozostałe - Agrofoto.pl Forum Rolnicze i Galeria Rolnicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście że warzywa, owoce miękkie. No ale jak się robić nie chce to lepiej narzekać , większość opłacanych branż rolniczych to takie gdzie maszyną pracy rąk nie zastąpisz.

Tak jak z budowlanką, muraż, cieśla-tych prac maszyną nie zrobi a kasę trzeba płacić bez dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Panowie pojawiła się oferta kupna 24 t saletry z Ukrainy cena 1400 zł t z dostawą jest to realne,bo wydaję mi się zbyt piękne aby było  to prawdziwe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9005

Cena normalna, a czy Ukraina zdjęła już zakaz wywozu nawozów? Jakiś czas temu sprawdzaliśmy i nie można było wywozić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

To jest jakaś nadzieja. Osobiście brak azotu na wiosnę mamy w gospodarstwie i po cichu licze że wschód nam jakoś "pomoże " bo Azoty jedynie przestały podnosić drastycznie ceny 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
3 godziny temu, ws71 napisał:

Panowie pojawiła się oferta kupna 24 t saletry z Ukrainy cena 1400 zł t z dostawą jest to realne,bo wydaję mi się zbyt piękne aby było  to prawdziwe

Pewnie ta saletra ma 15% azotu albo mniej. Ewentualnie będą chcieć zaliczkę a potem towar przywiozą. Niezłe walki będą w tym sezonie robione.  Na Ukrainie cena saletry jest podobna jak w Polsce. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Nie ma szans na taka cenę za uczciwy towar na tę chwilę.

Nie dajcie się naciąć na mega promocje ,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj