yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653
43 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Podziwiam, jest prawie połowa października a niektórzy zastanawiają sie nad podaniem nawozu azotowego teraz. Nie można było podać we wrześniu? Albo przedsiewnie żeby korzeń go ,,szukał”?

Ale mnie nie interesowało gonienie w górę rzepaku na jesień. Mnie interesuje jak ktoś wyżej napisał dokarmienie na zimę. By zimą nie żółkł. Jeśli ktoś chce faktycznie przyspieszyć wzrost jesienny to jak najbardziej masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, akmaly napisał:

Nie - na niedobory lub przyśpieszenie wzrostu ( dokarmianie ). Azot daje się przed siewnie, takie podawanie w połowie października, przy temperaturach poniżej 10 stopni C. w dzień i porannymi przymrozkami jest wg. mnie śmieszne = zabawne żeby nie było, że nie zrozumiałe. 

Może dla Ciebie być u mnie lecą tak wszystkie spółdzielnie, Niemcy i większość rolnikow koniec terminów azotu i 100 kg saletrosanu / rsm + s i rzepaki piękne zielone całą zimę, a nie później płacz co to się stało, że plantacji w kolorach tęczy. Śmieszne jest Twoje podejście o azocie przedsiewnie nie wiedząc jaka będzie jesień.. a dobra kapucha były badania i 120 może pobrać. 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W Polsce jest zima, może to dziwne ale tak jest od tysięcy lat, a jaka będzie w tym roku tego nie wie nikt. Jak będzie -20, co gorsze bez śniegu, to zielenieje jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 minuty temu, akmaly napisał:

W Polsce jest zima, może to dziwne ale tak jest od tysięcy lat, a jaka będzie w tym roku tego nie wie nikt. Jak będzie -20, co gorsze bez śniegu, to zielenieje jeszcze bardziej.

I co to zmienia? Rzepak nawet i w takiej zimie widzisz wbrew pozorom żyje bo w listopadzie ładny, a w lutym żółty.. ale Tobie się nie przetlumaczy niech każdy robi jak uważa. Poczytaj sobie odżywiony rzepak lepiej zimuje jak ten osłabiony jak wejdzie najedzony i to będzie mocny.

Edytowano przez Kubawww
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Ten azot nie jest na już żeby urósł tylko po to aby nie głodował duza różnica.. nikt nie wiem przedsiewnie jaka będzie jesień, a zapowiada się jeszcze 20 stopni w przyszłym tygodniu centrum .

Żeby nie głodował, Ok, tylko zeby nie było za 2 tygodnie ze rzepak rośnie i czym go teraz hamować. Jak nie przedsiewnie to trzeba było sypac druga połowa wrzesnia/poczatek października a nie w połowie października zastanawiac sie dopiero co podać.

Idąc tym tokiem rozumowania to i w grudniu, styczniu trzeba coś podać bo od kilku lat zimy lekkie i ten rzepak ciagle rośnie a nie damy w pazdzierniku żeby starczyło do marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, przemek28_28 napisał:

Żeby nie głodował, Ok, tylko zeby nie było za 2 tygodnie ze rzepak rośnie i czym go teraz hamować. Jak nie przedsiewnie to trzeba było sypac druga połowa wrzesnia/poczatek października a nie w połowie października zastanawiac sie dopiero co podać.

Jasne, masz rację zakładam jednak, że poszła niezła regulacja i trochę trzymać go będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
13 minut temu, Kubawww napisał:

I co to zmienia? Rzepak nawet i w takiej zimie widzisz wbrew pozorom żyje bo w listopadzie ładny, a w lutym żółty.. ale Tobie się nie przetlumaczy niech każdy robi jak uważa. Poczytaj sobie odżywiony rzepak lepiej zimuje jak ten osłabiony jak wejdzie najedzony i to będzie mocny.

Tak, z jednym się zgodzę - niech każdy robi jak uważa.

Żyje od siewu do zbioru, możesz sypać cały czas - tylko zima się nie przyznawaj, będzie jeszcze bardziej zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Chce robić grzybowke/regulację w okolicach weekendu. Chciałem dać 0,5 Caryx i 0,4 Tebu 250. Większość roślin ma teraz 5-6 liści. 

Zauważyłem ślady suchej zgnilizny na niektórych roślinach. 

Czy w takim wypadku to będzie dobry zestaw? Czy może Toprex? Czy jeszcze inna kombinacja? 

Proszę o sugestie. Nie mam doświadczenia. 

 

IMG_20211013_164353.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Co może być przyczyną, że rzepak ma 1cm a nawet więcej korzonka na wierzchu. Dodam, że rzepak lichutki 4 liście do oprysku fungicydem nie bardzo się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Ale co tu skracać, jak na polu nędza. Jak go prysnę na skracanie, to pewnie całkiem się zatrzyma i nic nie podrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Też ubezpieczałem 5ha rzepaku i 12ha pszenicy 15%przezimowania 1580zł a 25% przezimowania 1880zł ubezpieczony na 4tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie jak interpretować etykiety kiedy kupuje jakis środek x i w etykiecie piszą że można stosować 2 razy w okresie wegetacji z substancja y, czy jeśli kupię inny środek o innej nazwie ale zawierający ta sama substancje aktywna y to dalej liczy się to jako 2 zabiegi w sezonie czy mogę kupić 5 różnych środków o różnej nazwie i różnych producentów i każdym pryskac po 2 razy według etykiety mimo że ta sama substancja aktywna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

no a co to zmienia jakiej firmy będzie środek ? np. tebukonazol to tebukonazol niezależnie czy będzie z Adamy Bayeru czy innego invigo. Tylko zwracaj uwagę na ilość substancji czynnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Rzepak ubezpieczony 4t po 2200zl cena 334zl  1ha przezimowanie grad deszcz nawalny przymrozki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13
2 godziny temu, margoo78 napisał:

Ale co tu skracać, jak na polu nędza. Jak go prysnę na skracanie, to pewnie całkiem się zatrzyma i nic nie podrośnie.

Pytałeś  co jest przyczyną wystawania korzenia nad glebę to Ci odpowiedziałem. Na to, że jest słaby nic nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

4 setki tebu komplet mikro siarczan I saletra/ saletrosan rozsiać I liczyć na sprzyjający listopad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
19 godzin temu, czesio200 napisał:

Liter caryxa. Ale na innym polu poszło więcej makaronu i caryx nie ogarnia. Co by można jeszcze dać?

Jeśli na samo zhamowanie to 0,5 litra CCC

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj