Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysiukov    96
2 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

a jeszcze wcześniej nie brali konsumpcji, bo magazyny pod dycht ziarnem zasypane z wysokim opadaniem i nie mają z czym mieszać 🤣

Najlepiej darmo im zawieść to może by łaskawie kupili a teraz niech się proszą o zboże od rolnika 😜

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a jak wyglądają zboża ozime w waszych rejonach ? u mie WWL  poniżej sredniej wieloletniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, jarecki napisał:

a jak wyglądają zboża ozime w waszych rejonach ? u mie WWL  poniżej sredniej wieloletniej .

Bida siedzą przy ziemi w porównaniu do zeszłego roku to dzień do nocy, siane w takim samym terminie a przez to że było zimno nie są za bujne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
4 godziny temu, szymonidas9 napisał:

Czy wiadomo coś na temat statków i ilosci, które trzeba na nie załadować? 

Dwa pasażerskie po 4 tysiące migrantów każdy. Kierunek bliski wschód.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Przecież jak przypłynie tankowiec z ropą, to można w drogę powrotną załadować pasażerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No to jest cos pieknego. Mlyny i paszarnie pier**lily ze jak zaczna ludzie ciac qq to zboze pierdyknie bo rekordy qq beda. Malo kupily towaru i czekaly na swoje brednie. A teraz jak zaczyna brakowac im towaru to podnosza cene o 50-100 zl tygodniowo i towaru wciaz brak na bieżącą produkcje bo nie ma glupiego ktory by sprzedal zboze w tak rosnacym tepie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
7 minut temu, Bugii napisał:

No to jest cos pieknego. Mlyny i paszarnie pier**lily ze jak zaczna ludzie ciac qq to zboze pierdyknie bo rekordy qq beda. Malo kupily towaru i czekaly na swoje brednie. A teraz jak zaczyna brakowac im towaru to podnosza cene o 50-100 zl tygodniowo i towaru wciaz brak na bieżącą produkcje bo nie ma glupiego ktory by sprzedal zboze w tak rosnacym tepie.

A tak jak pisałem wcześniej to wybredzali że porośnięte że takie czy siakie i cena wyjściowa była 720 za żyto a oni z tekstem że 680 mogą dać bo na pasze pójdzie a jak nie to nie wieć teraz środkowy palec i niech bulą cwaniaki. A najlepsze że sypali do zsypu z konsumpcją xd 

Edytowano przez Krzysiukov
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7603

Obniżka VAT w ramach tarczy antyinflacyjnej? Premier ma wybrać produkty .

Rząd rozważa zmianę wysokości VAT na różne produkty, by chronić Polaków przed rosnącymi cenami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Pakiet rozwiązań łagodzących skutki rosnących cen zwłaszcza energii i opału, ma być zaprezentowany w najbliższych dniach. Gazeta cytuje anonimową osobę z otoczenia premiera, która przyznaje, że rozwiązania miały być przedstawione już w ubiegłym tygodniu, ale sytuacja na granicy zmieniła priorytety rządu.

https://businessinsider.com.pl/finanse/tarcza-antyinflacyjna-rzad-szykuje-obnizke-vat/ye4bbyt

Coś kombinują ale co będzie zobaczy się .

Cena pszenicy 1400 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Oni wykombinuja jeszcze wieksza inflacjie. Potrafia tylko drukowac kase i rozdawac 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5065
3 godziny temu, Bugii napisał:

Sms z piasta plonsk

Skup Piast Pasze II Plonsk Ceny netto Pszenica 1400 Pszenzyto 1200 Kukurydza 1100

Dokładnie chciałem to napisać. Ciekawe ile można jeszcze poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    959
52 minuty temu, kamilex193 napisał:

PZZ Zamość pszenica konsumpcyjna 1498zl brutto

A realnie ile można dostać?

Godzinę temu sprzedałem po 1270 2,5 tony,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11
2 godziny temu, grzeskw75 napisał:

Może trochę nie w temacie, po ile owies i w jakim regionie?

850 netto Cedrob Raciąż, mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4090

U mojego kolegi była Pani z firmy paszowej i stwierdziła ze zdziwieniem że zjednoczenie rolników było wprost niewyobrażalne  a teraz wszyscy się zmówili i nikt nie chce sprzedać  pszenicy , jak tak dalej będzie to kurczaki zdechną  z głodu, z tego wniosek że rolnicy mądrzeją 

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Ale jak wszyscy zaczną sprzedawać i do tego EURO osłabnie ,to lepiej nie mówić co będzie,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, miwigos napisał:

Panczo 1380 idzie dostać ,1350 to chyba na bramie cena

 

1 godzinę temu, packo napisał:

850 netto Cedrob Raciąż, mazowieckie

Wiesz może po ile pozostałe zboża w Cedrobie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11
6 minut temu, robert123farmer napisał:

 

Wiesz może po ile pozostałe zboża w Cedrobie ?

1320 netto pszenica, więcej nie wiem

Ceny na telefon, może na miejscu by coś więcej ugrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Skoro cena rośnie praktycznie od żniw, to nikt, kto nie musi, nie sprzeda. Jeśli giełda zaczęłaby lecieć kilka dni z rzędu, złotówka sztucznie by się umocniła, to zaraz zacząłby się ruch. Żadna filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
25 minut temu, robert123farmer napisał:

 

Wiesz może po ile pozostałe zboża w Cedrobie ?

17 minut temu, packo napisał:

1320 netto pszenica, więcej nie wiem

Ceny na telefon, może na miejscu by coś więcej ugrał.

Tydzień temu Cedrob Rypin miał pszenicę po 1290 netto, a pszenżyto po 1100 netto. Golpasz w tym samym czasie miał ceny 1200 i 1080. Więc Cedrob może już w tym tygodniu tak nie mocno nie podnosił.

 

2 godziny temu, Leszy napisał:

Dokładnie chciałem to napisać. Ciekawe ile można jeszcze poczekać?

Moim zdaniem trzeba obserwować Matif i jak ze trzy dni ceny będą lecieć w dół to czas na sprzedaż części zbiorów.

40 minut temu, Wicherek napisał:

U mojego kolegi była Pani z firmy paszowej i stwierdziła ze zdziwieniem że zjednoczenie rolników było wprost niewyobrażalne  a teraz wszyscy się zmówili i nikt nie chce sprzedać  pszenicy , jak tak dalej będzie to kurczaki zdechną  z głodu, z tego wniosek że rolnicy mądrzeją 

Coś mi się wydaje, że "dziwnym trafem" przy wysokich cenach zbóż kurczaki zaczną zdychać na "ptasią grypę" a nie z głodu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

U mojego kolegi była Pani z firmy paszowej i stwierdziła ze zdziwieniem że zjednoczenie rolników było wprost niewyobrażalne  a teraz wszyscy się zmówili i nikt nie chce sprzedać  pszenicy , jak tak dalej będzie to kurczaki zdechną  z głodu, z tego wniosek że rolnicy mądrzeją 

Wszystko ładnie pięknie , tylko jest jedno ale , skoro nikt nie sprzedaje pszenicy to ta pszenica cały czas zalega w magazynach . A teraz wyobraz  se że każdy trzyma do kwietnia , maja i wszyscy wówczas chcą sprzedać , to jedno że rynek takich ilości nie wchłonie od razu , a drugie że automatycznie by ceny poleciały i to dużo . 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9262

Może nie to, że "nikt nie sprzedaje", tylko "strumyczek jest bardzo wąski" , dużo osób sprzedało część a reszta leży i czeka

Poza tym, pisałem, że baza magazynowa rolników wzrosła od kilku lat znacząco i są w stanie przetrzymać większe ilości ziarna, to mnie tu wyśmiali, a przecież i GUS, i ARiMR ma te dane, bo sporo magazynów powstało na dofinansowanie z PROW. Tak że , być może, po wielu latach, to rolnicy są w tej  chwili bardziej górą niż paszarnie, kto wie.

7 minut temu, mysza103 napisał:

Wszystko ładnie pięknie , tylko jest jedno ale , skoro nikt nie sprzedaje pszenicy to ta pszenica cały czas zalega w magazynach . A teraz wyobraz  se że każdy trzyma do kwietnia , maja i wszyscy wówczas chcą sprzedać , to jedno że rynek takich ilości nie wchłonie od razu , a drugie że automatycznie by ceny poleciały i to dużo . 

Jeśli wszyscy sie wstrzymają do kwietnia-maja, to cena poszybuje na 3 tys, bo rynek skądś musi to zboże wziąć i zapłaci wtedy każdą cenę, nawet powyżej giełdy, jak to już bywało. A że zboża brakuje, a transport coraz drozszy, to i łaskawym okiem spojrzą na krajowe podwórko - to takie moje własne prognozy

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj