Polecane posty

danielhaker    6846

Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2021 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają

Jakie będą ceny pszenicy w 2021 roku?

To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2021 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 

Cena pszenicy 2021 - prognozy

Pomocne mogą okazać się również prognozy ARR, czyli Agencji Rynku Rolnego, która stara się określić, ceny pszenicy 2021 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.

Dołącz do dyskusji na temat cen pszenicy w 2021 roku


Aby prognoza była jak najbardziej fachowa i miała swoje faktyczne odzwierciedlenie, należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione czynniki i uważnie je obserwować. Tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji na temat cen pszenicy w 2021 roku, gdzie fachowcy wymieniają się swoimi doświadczeniami. Wzajemna pomoc w szacunkach może okazać się nieoceniona, a późniejsza prognoza jeszcze bardziej realna, dlatego zapoznajcie się z tym, co do powiedzenia mają na ten temat rolnicy i dołączcie do dyskusji. Zapraszamy!

Kontynuacja dyskusji: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/279526-ceny-pszenicy-2020/page/304/

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Proponuję zmianę na ceny zbóż.

Prognozuję grę nerwów. 

Albo zyskam albo stracę. Zależnie jaką cenę za bazową przyjmę😁

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653
7 godzin temu, danielhaker napisał:

Jakie prognozujecie ceny pszenicy w roku 2021? Jakie ceny otrzymujecie obecnie? Czy obecne dość dobre ceny pszenicy utrzymają się przez dłuższy czas? Zapraszamy do dyskusji!

Kontynuacja dyskusji: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/279526-ceny-pszenicy-2020/page/304/

 

To w ramach porządków wszystkie zamknięte tematy przenieś gdzieś do "archiwum" albo inne miejsce tak, aby nie wyskakiwały u góry strony. To samo z tematami, które łapią się na "złoty szpadel". A po drugie: po kiego grzyba "ceny pszenicy 2020" i "ceny pszenicy 2021". Nie wystarczy "cena pszenicy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

nic nie jest stabilnie kursy walut szaleją na matifie też nie lepiej kto ma dłuższe pejsy ten cenę ustala

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653
2 godziny temu, danielhaker napisał:

Tak ma być

"ceny pszenicy 2021" czy bałagan? Bez urazy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Ok, rozumiem, ale czy naprawdę nie można zrobić porządku? Niektóre tematy nie mają odpowiedzi od kilku lat, a wyskakują w czubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

wydaje mi się ze tematy które mają powyżej roku czyli z 2019 i dalej a maja max 3-4 odpowiedzi powinny być usunięte żeby było bardziej przejrzyście ale to tylko moje zdanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1696
13 godzin temu, Agrest napisał:

Proponuję zmianę na ceny zbóż.

Prognozuję grę nerwów. 

Albo zyskam albo stracę. Zależnie jaką cenę za bazową przyjmę😁

Już grykę trzymałeś na 3500zł/t i wymiękłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

No i?

Chyba cena spadła o 200zł. Więc w czym problem? A po za tym te 3500 zawsze było traktowane przeze mnie z przymróżeniem oka.

Akurat na gryce wahania cen mogą być ogromne. Jeśli Litwini wymiękną  to i 1500 w krótkim czasie możliwe.

A zboże prawdopodobnie w styczniu wypchnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1696
1 minutę temu, Agrest napisał:

No i?

Chyba cena spadła o 200zł. Więc w czym problem? A po za tym te 3500 zawsze było traktowane przeze mnie z przymróżeniem oka.

Akurat na gryce wahania cen mogą być ogromne. Jeśli Litwini wymiękną  to i 1500 w krótkim czasie możliwe.

A zboże prawdopodobnie w styczniu wypchnę

Z gryką to się zgodzę

Mentalność ludzi jak coś drożeje to trzyma i trzyma a jak zaczynają się obniżki to jeden przed drugim by sprzedał

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653
6 godzin temu, dzikiWschód napisał:

wydaje mi się ze tematy które mają powyżej roku czyli z 2019 i dalej a maja max 3-4 odpowiedzi powinny być usunięte żeby było bardziej przejrzyście ale to tylko moje zdanie

Krótko, zwięźle i na temat. Dotyczy wszystkich działów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

N ten rejon 840 netto to nic szczególnego

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459
15 godzin temu, Cinek74200 napisał:

Zachidniopomorskie 22 bodajrze wozilem to wyszla 898.30 zl   taka cena powina byc co roku  

Tyle to brałem za pasze w październiku PZL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Yacenty jak chcesz więcej to zadzwoń i może do Ujazdu pociągniesz, W tamtym roku dlatego że sam odwoziłem to 20 zł na tonie miałem więcej. 

Ja jeszcze czekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj