Polecane posty

szymonidas9    38
58 minut temu, Tomek90 napisał:

Odsetki na kredytach też nie stoją. Jak skoczy jeszcze trochę to może na zero będzie dopiero 🤷‍♂️ 

Niech skacze będę pisał kontrakt na żniwa chociaż. 

Niech rośnie przecież wszyscy ten wózek ciągniemy tak samo. 

Apropos kontraktu jakie firmy podpisuja na powiedzmy wrzesień? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
piotreku1 napisał:

11 godzin temu, Michalmeer napisał:

z chemirolem to są średnie interesy

Masz rację poco sprzedawać dużej firmie co dużo płaci, lepiej sprzedać takiemu ,, Stasiowi'' po 500  😄

Są jeszcze więksi od chemirolu, I bardziej wiarygodni , bo jeśli ida 4 auta i 3 są ok A na 4 robią- 50 zł na tonie bo nie spełnia parametrów ( A wszystko jedna odmiana I pryzma ) to o czymś to świadczy, pozatym to nie tylko moja opinia ale I wielu w okolicy Gniezna , więc stanowi za 500 zł sam możesz sprzedać


pszenica paszowa golpasz 840 netto przy całym aucie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie wiem czy jest temat o rzepaku. Dziś sam dzwoniłem do lokalnego skupu (Bełżyce). Cena 1885 netto przy dwóch autach. Przy czym zaznaczył, że przy zaolejneniu poniżej 40% 30 zł korekty. Auto może podstawiać choćby jutro, co mi pasuje, bo dojazd nie utwardzony a ładnie przymarzło.

Sądzicie, że jeszcze znacząco pójdzie rzepak do góry? I tak od żniw ok 300 zł w górę.

A i proponował kontrakt na przyszłe żniwa 1710 netto...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Zachodnia Polska (lubuskie, wlkp)  ceny netto: 12,5 920, pasza 850, kukurydza 850, pszenżyto nawet 750. DE dowiezione kukurydza ponad 1000, p.paszowa tez. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
10 minut temu, Alio napisał:

 

A i proponował kontrakt na przyszłe żniwa 1710 netto...

1700 dobra cena, rzadko kiedy taka jest w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Tak, tylko nie wiadomo czy ten rok z cenami nie bedzie wyjatkowy, rapsu jest mało, canole soje i oleje drogie więc raps też drożeje, jak zimą przetrzepie to w żniwa może być lepiej niż te 1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Już nie przesadzaj że o 100% zdrożeje. I tak Kujawski już w sklepie drogi😁

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Kocham te wypowiedzi na agrofot że nic się nie opłaca i żeby iść do pracy na etat po czym szukanie grzybowki za 300, magicznych odżywek i ciągników za pół miliona... Mleko po kosztach, Żywiec po kosztach, zboża po kosztach to z czego wy żyjecie ?

 

Na końcu biadolenia zawsze jest dodane coś w style "pszenica rekord 10t" tylko zapominacie dodać że z 10ha w sumie....

 

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37
11 godzin temu, Wicherek napisał:

Mają zapasy ukraińskiej pszenicy , makaron będzie w nocy świecił  !

Po 1 grudnia to kolejki były  w lubella pewnie nakupili sam woziłem po 820 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
1 godzinę temu, Janeczko napisał:

Kocham te wypowiedzi na agrofot że nic się nie opłaca i żeby iść do pracy na etat po czym szukanie grzybowki za 300, magicznych odżywek i ciągników za pół miliona... Mleko po kosztach, Żywiec po kosztach, zboża po kosztach to z czego wy żyjecie ?

 

Na końcu biadolenia zawsze jest dodane coś w style "pszenica rekord 10t" tylko zapominacie dodać że z 10ha w sumie....

 

Coś zima szkodzi ci na głowę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jest tu jakiś moderator? Bez przesady - temat o cenach pszenic w którym akurat o cenie najmniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Janeczko napisał:

Kocham te wypowiedzi na agrofot że nic się nie opłaca i żeby iść do pracy na etat po czym szukanie grzybowki za 300, magicznych odżywek i ciągników za pół miliona... Mleko po kosztach, Żywiec po kosztach, zboża po kosztach to z czego wy żyjecie ?

 

Na końcu biadolenia zawsze jest dodane coś w style "pszenica rekord 10t" tylko zapominacie dodać że z 10ha w sumie....

 

Swirleta prawda. Każdy ma po 9t z ha wydajność mleka po 10tys kg a narzekają jakie to wszystko drogie że wszystko poniżej kosztów produkcji a chętnych na kupno ziemi nie brakuje

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
10 minut temu, marian7k napisał:

Coś zima szkodzi ci na głowę!

Oj nie ładnie tak pisać.

Ja tylko stwierdziłem fakty wynikające z obserwacji różnych tematów na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9236

https://www.ewgt.com.pl/e-wgt-category/122-zboa47/19283-skrot-styczniowej-prognozy-usda-na-sezon-2020-21

Zaraz się znajdą malkontenci, że to nie dotyczy cen pszenicy 2021

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja już dostaje smsy z ofertą na nowy rzepak po 1700 + i w sumie cena powinna być, patrząc na problemy z dostępnymi substancjami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
26 minut temu, MarcinSkZb napisał:

kons okolice pisaki żólkiewka krasnystaw 830net

Może pan Suszek cene podaję?

Tyle to Kasprzak za paszową daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Ja swoja metal fach zrobiłem przez 8 lat z 6-8 tys bel a kupujący chcieliby aby ona miała zrobionych po 200 bel na rok... 🙄
Ja swoja metal fach zrobiłem przez 8 lat z 6-8 tys bel a kupujący chcieliby aby ona miała zrobionych po 200 bel na rok... 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Tylko nie ten temat o prasach 😉

 

Matif zaczyna z poziomu +1,25€.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

wipasz w kulki leci, wczoraj za pszenżyto proponowali mi 650 netto u nich na bramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj