Polecane posty

mysza103    2451
1 godzinę temu, pabloooo napisał:

Handlował ktoś z Was z Agrolokiem?? Jakieś opinie, dostałem propozycję po 900 zł netto za 12,5 pszenicę i 730 netto pszenżyto. 

Ja dziś z Agroloku dostałem propozycje 880 netto za 12,5 ,  cena uzależniona chyba od kodu pocztowego pewnie masz bliżej miejsca docelowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
1 godzinę temu, magnum123 napisał:

Dolny Ślask slabo 2 skup kazdy placi po 800 netto za pasze  Fdw i Agro efekt

Tomy 820 netto za pasze płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Sam przedstawiciel agroloku mowil ze nie poleca u nich sprzedawac zboza bo roznie z parametrami wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40
1 godzinę temu, pabloooo napisał:

Handlował ktoś z Was z Agrolokiem?? Jakieś opinie, dostałem propozycję po 900 zł netto za 12,5 pszenicę i 730 netto pszenżyto. 

Raz z nimi handlowałem i na tym zakończyłem wspóľpracę. Dlaczego? Ponieważ kilka lat temu zakontraktowałem pszenicę k za 610 netto a po potrąceniach wyszła średnia 580. Przed sprzedażą robiłem jak zawsze próby i dobre wyszły. 

Dzisiaj dostałem ofertę z innnej firmy 850 netto, LSW

Edytowano przez casefarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
41 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Sąsiad handlował z nimi, pierwszy i ostatni raz. ;) Agrolok wywozi zboże bezpośrednio do innych podmiotów. Znajdź firmę, której oni wożą i negocjuj bezpośrednio z nimi.

Tylko znając życie ta firma zaproponuje ci pewnie mniej niż agrolok , no chyba że masz duże ilości , u mnie na skupach 800 netto , a agrolok  880 netto i podstawiają swoje samochody . Paszowa 840 netto , to i tak lepiej niż okoliczne skupy dają za konsumpcje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Jeżeli nikt w okolicy tyle nie płaci, to znaczy że wożą daleko i tym większe szanse na potrącenia. Zadzwonią jak kierowca "będzie na wadze", że coś znaleźli i dostaniesz propozycję nie do odrzucenia typu "50 zł w dół i odstawa albo powrót zboża na gospodarstwo" i  za to oczywiście dodatkowo zapłacisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

mi zostało jeszcze z 60 ton konsumpcji ale na razie poczekam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
27 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Jeżeli nikt w okolicy tyle nie płaci, to znaczy że wożą daleko i tym większe szanse na potrącenia. Zadzwonią jak kierowca "będzie na wadze", że coś znaleźli i dostaniesz propozycję nie do odrzucenia typu "50 zł w dół i odstawa albo powrót zboża na gospodarstwo" i  za to oczywiście dodatkowo zapłacisz.

A nie idą na takie układy żeby przedstawiciel przyjechał na gospodarstwo pobrał próbki zrobił badania i wtedy rozmowa o cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
28 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Jeżeli nikt w okolicy tyle nie płaci, to znaczy że wożą daleko i tym większe szanse na potrącenia. Zadzwonią jak kierowca "będzie na wadze", że coś znaleźli i dostaniesz propozycję nie do odrzucenia typu "50 zł w dół i odstawa albo powrót zboża na gospodarstwo" i  za to oczywiście dodatkowo zapłacisz.

Dlatego jak jest możliwość to lepiej samemu zawieźć ,najwyżej się wróci z towarem

1 minutę temu, mysza103 napisał:

A nie idą na takie układy żeby przedstawiciel przyjechał na gospodarstwo pobrał próbki zrobił badania i wtedy rozmowa o cenie ?

Wyjdzie dobrze a w porcie powiedzą że znależli jednego trojszyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
3 minuty temu, mysza103 napisał:

A nie idą na takie układy żeby przedstawiciel przyjechał na gospodarstwo pobrał próbki zrobił badania i wtedy rozmowa o cenie ?

Nie. Najlepiej porozmawiaj z przedstawicielem i poproś o wzór umowy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Dużo oszustów się ostatnio narobiło i to takich że można nie dostać zapłaty wcale - tak miałem niedawno że gdybym puścilł auto to kasy nie dostałbym - to taka metoda „ na szybki przelew””

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSkZb    5
7 godzin temu, hardkor113 napisał:

Może pan Suszek cene podaję?

Tyle to Kasprzak za paszową daje.

suszek 800net ,a kasprzak 820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206

agrolok raz miałem jeden tir że potrącenia, zwykłego zboża już raczej tak nie sprzedam 

ale soje im sprzedałem w osieku było ok, powiedziałem wcześniej wam wyślę próbkę i przyjadę własnym transportem nie było problemu brak potrąceń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Jeżeli nikt w okolicy tyle nie płaci, to znaczy że wożą daleko i tym większe szanse na potrącenia. Zadzwonią jak kierowca "będzie na wadze", że coś znaleźli i dostaniesz propozycję nie do odrzucenia typu "50 zł w dół i odstawa albo powrót zboża na gospodarstwo" i  za to oczywiście dodatkowo zapłacisz.

Dokładnie tak robią. Dlatego wolę sprzedać pośrednikowi 20-30 zł. taniej i spokojna głowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Sprzedawał ktoś do PZZ Białystok? Obserwuje temat i nie widzialem zeby ktos o nich pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
6 godzin temu, Kimcio napisał:

Północne mazowsze lokalny skup oferta na pszenice po 900 netto odbior na koniec lutego, rzepak 1900 odbiór za tydzień 

kto tyle płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
46 minut temu, rex15 napisał:

Sprzedawał ktoś do PZZ Białystok? Obserwuje temat i nie widzialem zeby ktos o nich pisał

Znajomy z nimi handluje. Mówił, że bardziej bezproblemowo niż z Jelonkami. Aktualnie cena około 840netto z ich transportem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1
41 minut temu, stachu18021996 napisał:

jaka firma? cena z odbiorem z gosp? daj numer tel.

 

43 minuty temu, stachu18021996 napisał:

jaka firma? cena z odbiorem z gosp? daj numer tel.

Kto tyle płaci ?,bo ja tez jestem z kuj pom tyle ze u mnie po 920 ale z vat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23
stachu18021996 napisał:

3 godziny temu, Grzegorz86 napisał:

Kujawsko pomorskie 930,- netto konsumpcyjna

jaka firma? cena z odbiorem z gosp? daj numer tel.

https://rola.com.pl/skop/ Ja woziłem do oddziału w Kończewicach. Nie wiem jak z odbiorem, na stronie są numery do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

netto Pszen 12,5 970-1000 Pszen 12,5 sier-gru 840-850 dostarczone do portu oferta dzisiejsza jutro raczej będzie wiecej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj