Polecane posty

galan99    7574

Toś ty nie Polak skoro tak powiadasz ja zadania nie zmienię Polskie miasto i inne miejscowości są nie będę tu wymieniał ale te hektary jak by wróciły oj mega by ziemie były pod pszenicę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

i co uważasz ze by ci ją sprzedali czy dostał byś jak kiedyś za komuny każdy dostawał po 5 ha ? prędzej by ci tą pszenice ukraincy spalili niż byś ją zebral . marzenia masz człowieku ale zupełnie nierealne i wiecej było by z tego problemów niż korzyści.

  • Like 2
  • Thanks 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

I kto by ci te ziemie uprawiał . Chyba żebyś z powrotem przerzucił ludzi z zachodu  do swoich korzeni , 

31 minut temu, galan99 napisał:

Toś ty nie Polak skoro tak powiadasz ja zadania nie zmienię Polskie miasto i inne miejscowości są nie będę tu wymieniał ale te hektary jak by wróciły oj mega by ziemie były pod pszenicę .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Galan to choćby na czarnoziemie bez nawozow po 10 ton zbierał z hektara i tak by narzekał więc u niego to nic nie zmienia taka mentalność 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
19 godzin temu, galan99 napisał:

nam dadzą Lwów .

a tobie parę kijów, na grzbiet

Edytowano przez witejus
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
24 minuty temu, Agrest napisał:

Był dziś jakiś raport? Czy pogoda wpływa na matif?

Na Matif wpływa sytuacja na Ukrainie ,ja z Jarosławia do granicy  z Ukrainą mam 35 km ,robi się gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
36 minut temu, witejus napisał:

a tobie parę kijów, na grzbiet

Zawsze będę powiadał że Lwów to Polska tylko za***ali Sowieci a Ukrainiec to Bandera .

Pszenicę można zasiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
33 minuty temu, Wicherek napisał:

Na Matif wpływa sytuacja na Ukrainie ,ja z Jarosławia do granicy  z Ukrainą mam 35 km ,robi się gorąco

Będzie mniejsza Ukraina w czym problem to już dawno zaplanowane dana sytuacja ceny będą rosły na pszenicę i ropę bo grozi Wojna .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

Niech jebią tych Ukraińców wcale mi ich nie szkoda bandycki naród niech teraz pokażą jak bronią kraju ale oni tylko umieją bezbronnych mordować siekierami i widłami. 

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

naród nie ma nic do rzeczy, my tez musielibyśmy oddać co nieco, wystarczy znać historię Jak tam SAKO teraz płaci? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

900 brutto tak było kolego widzę że z historią na bakier co ty chciałbyś oddawać . Ja od Ukraińców nic nie chce żeby oddawali chodzi tylko o sprawy Wołynia. Jak tak oddawać to Dolny Śląsk mazury pomorze Niemcom a przemysl Rzeszów Ukraińcom daj bo twierdzą też że to im się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

każdy naród ma swoją historię, Polacy też mordowali Ukraińców np w Sahryniu, gnębili ich Sowieci (wielki głód na Ukrainie) więc ostrożnie z tym pouczaniem o znajomości historii. poza tym posiadanie jakiejkolwiek mniejszości narodowej byłoby problemem i lepiej jeśli polskie granice zostaną na swoim miejscu.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Pogorszyła się prognoza bilansu kukurydzy w USA (bardziej niż oczekiwali analitycy). Strona podażowa pozostała na niezmienionym poziomie, a popyt wzrósł (m/m) za sprawą lepszego eksportu i większego zużycia krajowego (pasza i bioetanol). W konsekwencji oczekiwane na koniec tego sezonu zapasy obniżone zostały o 3,8 mln ton, do 34,3 mln ton. Oznaczać to będzie uszczuplenie zapasów kukurydzy w USA aż o 29,6% - rok do roku.

Obraz rynku pszenicy w USA poprawił się nieco w kwietniowej prognozie na obecny sezon. Podaż zboża spała symbolicznie (mniejszy import) w stosunku do marca, ale oczekiwany krajowy popyt zmalał jeszcze bardziej. Stąd podniesiono prognozę zapasów końcowych pszenicy o 0,4 ln ton, do 23,2 mln ton. W skali roku zapasy pszenicy w USA spadną jednak o 17,2%.

Bilans soi w USA pozostał napięty, ale nie pogorszył się (analitycy oczekiwali spadku zapasów końcowych). Korekta w górę eksportu została w całości zniwelowana przez mniejszą krajową konsumpcję. Stąd zapasy na koniec sezonu pozostawiono na poziomie 3,3 mln ton, ale spadną aż o 77,2% - rok do roku i będą najniższe od siedmiu sezonów.

 

Coś towaru coraz mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
18 godzin temu, galan99 napisał:

Zawsze będę powiadał że Lwów to Polska tylko za***ali Sowieci a Ukrainiec to Bandera .

Pszenicę można zasiać .

ty lepiej się martw zeby niemcy nie chcieli odzyskać Wrocławia i Gdańska a nie tu pie........isz o polskim Lwowie

  • Like 3

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Spadek był ale mamy małe zapasy kazda zła plotka działa jak płachta na byka. Coraz śmielej zaczynam myśleć że kontrakty z polskimi firmami podpisywane w marcu-kwietniu, mogą być poniżej ceny rynkowej w żniwa...

Obecnie giełda 220 euro pomimo że europa uwaliła kontrakt na pszenice z ROSJA ostatnio.

Ciekawe czy Putin wykona jakieś większe kroki na Ukrainie wtedy to by było...

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj