Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ws71    1827
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

porty stoją? kwiecień - maj zaraz mają być załadunku statków to zobaczymy jaka będzie cena

większość kontraktów w szczytowych cenach jest na kwiecień-maj właśnie w tych dostawach

 

 

Cargill dziś w rosyjskich portach kupuje pszenicę po 134€/t czyli 184€ z cłem, na początku marca było ok 220€ z cłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, Krzysw5 napisał:

Czy ktoś kontraktował może pszenice?

Mam okazję podpisać umowę po 780 netto, lecz boje się o potrącenia, gdyż tabela parametrów jest spora.

Nie mam doświadczenia w tym temacie. Jak to wygląda w praktyce?

Ja pisałem jakiś miesiąc temu ceny były pszenica pasz- 730netto , konsumpcyjna- 770netto  - odbiór z podwórka , bądz 830netto konsumpcja z dostawą do portu z południa świętokrzyskiego ok 650 km. Podpisałem na paszową po 730 , bo obawiałem się że będą szukać dziury w całym żeby zbić cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ostatnia przyczepa pojechała, 930 netto

Nowy rekord na przyczepie, Pronar PT610 12960kg 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
37 minut temu, Bartek933 napisał:

Ostatnia przyczepa pojechała, 930 netto

Nowy rekord na przyczepie, Pronar PT610 12960kg 

Ile m3 ma przyczepa według producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Żeby na przyczepie było 12960 kg to przy gęstości 80g to przyczepa musiałaby mieć 16m³ no chyba że to waga razem z przyczepą🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

A skąd wiecie czy nie ma potrójnych burt lub dorobionych dodatkowych zakładek?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
37 minut temu, yacenty napisał:

13.2m3

tyle podaje producent.

po mojemu 2.44x4.75x1.2 to już jest 13.9, plus skosy.

Miałem ją dobrze dosypaną ale jeszcze z dość dużym marginesem i było 11.8t, więc jak sie  @Bartek933 pobawił z dosypywaniem i zrobił "czub" to czemu nie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

w 14 -14,5 m3 powinno wejść . Ja na metal fach 6ton (9m 3) miałem 7,7 tony , gdzie przy twoich wyliczeniach , przy gęstości 77 powinno wejść max 6,9 tony . Ale jest jeszcze coś takiego jak czubek

@grzechooo

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

W oryginalnych burtach 10t jęczmienia, 11,2t pszenżyta miałem w żniwa. 12,5 pszenicy sypanej z magazynu ale nie pamiętam gęstości. Teraz zamiast rurek pod plandekę mam kantówki na burtach to daje dodatkowe 9cm po bokach i pszenica miała prawie 80 gęstości


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9
Bartek933 napisał:

Ostatnia przyczepa pojechała, 930 netto

Nowy rekord na przyczepie, Pronar PT610 12960kg 

Da się ja miałem max 13200, ale już rura na skosach sporo przesypana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
3 godziny temu, mysza103 napisał:

w 14 -14,5 m3 powinno wejść . Ja na metal fach 6ton (9m 3) miałem 7,7 tony , gdzie przy twoich wyliczeniach , przy gęstości 77 powinno wejść max 6,9 tony . Ale jest jeszcze coś takiego jak czubek

@grzechooo

I jeszcze się rozdyma ja kituje na maksa i po 30 km na skupie mógłbym jeszcze wrzucić tak więc wszystko możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Na moją starą D-50 z burtami 50+50+skosy wchodzi 9t dobrej pszenicy i nawet burt nie rozpycha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Ale huśtawka na giełdzie. Długo było zielono, a teraz -3,5€. Już tylko 205 euro.

To teraz poproszę równie spektakularne spadki środków do produkcji

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Ciekawe ,czy jeszcze jest ktoś ,  kto wierzy w odbicie ceny w okolice 230-240 euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

Poniżej 200 euro pod koniec tygodnia 

W niecały miesiąc 40 euro to nie jest ze tanieje to leci w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973

Kukurydza droższa od pszenicy... Banda cyrkowców.

@mysza103, skoro rzepak potrafi jednego dnia stracić 20 euro, a w następnym notowaniu odrabia za jednym strzałem 10 to pszenica też może się odbić. Jednak coraz mniej na to wskazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Z tym rzepakiem to dla mnie jest zagadka . Od 2 tygodni czy dłużej jest jak piszesz . Skoki po 5, 10 , 20  euro , raz w jedną stronę raz w drugą , ale finalnie ta cena się trzyma w jakiś granicach , a przy pszenicy to można powiedzieć że cały czas jazda w dół . Pytanie tylko na jakim pułapie się zatrzyma i ustabilizuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

Pszenica może być że na 170-180 euro się ustabilizuje z ceną na żniwa już  ja będę sprzedawał coś puki cena jeszcze coś można dostać bo tak czekając na odbicie ceny to się można odbić na końcu od sciany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

A ja tam liczę że podskoczy i czekam najwyżej skromniejszy ciągnik kupię! 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
mysza103 napisał:

Ale jest jeszcze coś takiego jak czubek

ok czubek, ile wysokości ma skos 20cm? 2,44x0,2x0,5x4,75=1,16m³ to nie 3m³ ja nie wiem ale skoro pszenica ma gęstość 80g to w 1m³ jest 800kg pszenicy matematyki nie oszukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wagi też, nie chcesz to nie musisz mi wierzyć.

Ogólnie obok paszarni dziś przejeżdżałem dwukrotnie to nadzwyczajny spokój na parkingu 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
11 minut temu, Grzechooo napisał:

ok czubek, ile wysokości ma skos 20cm? 2,44x0,2x0,5x4,75=1,16m³ to nie 3m³ ja nie wiem ale skoro pszenica ma gęstość 80g to w 1m³ jest 800kg pszenicy matematyki nie oszukasz.

Ja pisałem że nie trzeba 16 m3 ,tylko w 14 - 14,5 m3 zmieści się na spokojnie doliczając czubek , i podałem przykład z własnego doświadczenia, na przyczepie 6 tonowej (9 m3 ) miałem nasypane 7,7 t pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

ja przyczepa 20.5m3 to max miałem 17.8t coś takiego czubata pszenicy 

wszystko zależy od powierzchni. jak ktoś ma przyczepy na 15t i burty 50cm to kupka będzie spora 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj