Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lassie    127

tu masz rację 30 lat temu z 40 ha mogły utrzymać się  4 rodziny a dziś 0,5 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
6 minut temu, sw_kamil napisał:

Możecie sprzedać lub oddać w dzierżawę za dużo większe pieniądze niż kilka lat temu i nie marudzić, bo już nie dobrze się robi od czytania tego jęczenia jak to źle i nie dobrze. Pszenica 1000 zł netto z podwórka wschodnie mazowsze

Święta racja można sprzedać tymbardziej że teraz ceny ziemi wy.ebane w kosmos! U nas 20 lat temu ha ziemi kosztował ok 4-5tys a miesiąc temu jakiś wariat się znalazł co dal 50 tys za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Jeszcze 2 miesiące , usiądziesz i powiesz, - kurna mogłem go przebić i kupić tą ziemię🤭.

Niestety ale w tym momencie twoje szanse na zakup maleją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

pewnie że się da ale na hardkorowym poziomie , chętnie bym przyjechał zobaczyć jak to robisz gdyby było niedaleko,jeszcze jedna mała różnica pomorze a podkarpacie cena zbytu w porcie 10% więcej, cena nawozów 10 % mniej , i tak mamy podział na Polskę A i B.Z 40 ha własnych gruntów da się wyżyć tylko jeden warunek zero inwestycji w maszyny i ziemię. Nie uwzględniam innej produkcji poza zmechanizowaną , bo maliny po 16 zł/kg były.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Popieram i patrząc w przyszłość zapowiada się coraz gorzej. Już ceny nawozów zobiorą cały zysk z tej podwyżki pszenicy pod warunkiem że jeszcze się ją ma. A to że z ziemią można sprzedać to każdy wie ale tu chodzi by z tego godnie żyć na jakimś poziomie współmierny do obecnych standardów. Kiedyś 24ha to był gość a dziś ...?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, Bugii napisał:

 Chodzi o to ze inflacja zjada nasze dochody z 1ha. Aby miec taka sile nabywcza jak 20 lat temu trzeba wiecej ha obrabiac. Same doplaty od 2004 r nic sie nie zmienily ok 1tys/ha. Zboze bylo w 2012 r po nad tysiaka ale teraz nam mniej zostanie. Mleko, wolowina a o swiniach to nawet nie ma co gadac. 

Aby zachowac taks sama sile nabywcza trzeba bez przerwy zwiekszac i zwiekszac produkcje i poswiecac coraz wiecej czasu.... 

Jak masz tak źle to idź na etat i twoja wypłata będzie rosła razem z inflacją. A nie sorry nie będzie bo nigdzie tak nie jest i inflacja działa tak samo na wszystkich. Ale wy tylko się użalacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
5 minut temu, MarcinNH napisał:

Jak masz tak źle to idź na etat i twoja wypłata będzie rosła razem z inflacją. A nie sorry nie będzie bo nigdzie tak nie jest i inflacja działa tak samo na wszystkich. Ale wy tylko się użalacie. 

Etat mi nie grozi. Mam 210ha wlasnej ziemi tylko dobry dzierzawca ktory da doplaty i 2 tys z ha i jakos przezyje....  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Bugii gdyby to było w kilku kawałkach 1i 2 klasy mógłbym się zastanawiać.nie masz krowiarzy i warzywników w okolicy oni by dali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Gdyby tu zabrali dofinansowania do sprzętu to tacy po 200 ha byli na tym samym wózku co teraz 20 ha. Kwestia kilku- kilkunastu lat i może ich to czekać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Jedynym duzym krowiarzem w okolicy jestem ja. Nie placilem dzierzaw bo to bez sensu tylko skupywalem ziemie.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
6 godzin temu, jarecki7745 napisał:

to kupiłeś nowy kombajn mając 20 ha nie mając innych dochodów ?

 

Tak kupiłem nowy kombajn mając 20 ha

@witejus Wtedy nie miałem jeszcze innych dochodów


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
4 minuty temu, Bugii napisał:

Jedynym duzym krowiarzem w okolicy jestem ja. Nie placilem dzierzaw bo to bez sensu tylko skupywalem ziemie.

Jak już Ci się znudzi łąki i jakieś kozy czy prosta rasa mięsna niech to kosi i dobry doradca do wyłudzania dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
6 minut temu, wojak1986 napisał:

Gdyby tu zabrali dofinansowania do sprzętu to tacy po 200 ha byli na tym samym wózku co teraz 20 ha. Kwestia kilku- kilkunastu lat i może ich to czekać

Jak gruby schudnie to chudy z głodu zdechnie 

  • Haha 3

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ciekawa dyskusja, wychodzi na to, że trzeba się zadowolić tym co się ma i nie myśleć, że mogło czy wręcz powinno byc lepiej.  A swoją drogą jak w takiej branży nie brać pod uwagę dłuższego okresu czasu i nie myśleć co może być za rok tylko ograniczać sie do tego co było? Dla mnie to absurd, ale widać są tacy bo wystarczy spojrzeć na sprzedaż nowych maszyn w tym roku, która bije rekordy. Skoro jest tak dobrze i są takie perspektywy to wprowadzić może pełny ZUS i zlikwidować dopłaty? Jeden rok lepszych cen i się rzucili na nowe maszyny nie myśląc o tym, że ceny mogą spaść (i na pewno spadną), a ceny nawozów wzrosnąć. Już nawet biorąc pod uwagę wątpliwe prognozy, że średnio zostanie nam tyle samo to co potem?  Strajk w nowych maszynach, że nie ma za co żyć? 

  • Like 4
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Panowie, ceny pszenicy. Nie róbcie zamieszania


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Z przejedzenia zdechł jak głód nastał? Ale jak.

Fajnie sie pocieszasz😆


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
4 godziny temu, pabloooo napisał:

Podpisane auto pszenicy 12,5% białka, konsumcja po 1060 zł netto tona

Jakie województwo? Można jakiś kontakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj