Polecane posty

Gość   
Gość

Śląsk 840 pasza, 890 konsumpcja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
18 godzin temu, yacenty napisał:

13.2m3

13m3 to ja mam w wieltonie 10t i wchodzi 10t pszenicy z hakiem. Gestosc około 80 przeważnie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
13 godzin temu, pawlus224 napisał:

Na moją starą D-50 z burtami 50+50+skosy wchodzi 9t dobrej pszenicy i nawet burt nie rozpycha ...

Nie chcesz ją sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Hl 6011 orginalna burta  i zkladki 50+30cm 8.6 t pszenicy hl 6011 50+50cm  rowno 10 t.  Wysypane na max . Gestosci nie pamietam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Chwalicie się ile można przeładować daną przyczepę a ITD tylko czeka na takie okazje. Może się okazać, że nie macie żadnego ładunku, bo jego wartość przekroczy potencjalną karę. SMS z Cedrop Rypin, pszenica 920 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Chyba do 3,5t dmc


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wicherek chyba zamiata swoje autosanki i wiadruje 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-jaroslaw,cId,11372   ale lipna pogoda ! już po plonach  !

35 minut temu, WiesławZetor napisał:

Wicherek chyba zamiata swoje autosanki i wiadruje 🤔

nie wiem co wiadruje ale dzisiaj było biało i  - 5 stopni

1 godzinę temu, rumcio40 napisał:

Chwalicie się ile można przeładować daną przyczepę a ITD tylko czeka na takie okazje. Może się okazać, że nie macie żadnego ładunku, bo jego wartość przekroczy potencjalną karę. SMS z Cedrop Rypin, pszenica 920 netto.

to co , staniało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
1 godzinę temu, magnum123 napisał:

900 netto pasza 960 netto konsumpcja . Ceny bez zmiany

kto tyle płaci ?

1 godzinę temu, pabloooo napisał:

Dziś sprzedane reszta pszenicy po 950 netto, 

gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
9 godzin temu, Andpol napisał:

Nie chcesz ją sprzedać?

W tym roku nie, ale w dalszej przyszłości możliwe, że będzie na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

Woda  jest , ale wszystko w miejscu stoi , zimno , pszenice już się nie rozkrzewią a rzepak nie rozgałęzi 

2 minuty temu, galan99 napisał:

Od połowy maja ma lać do połowy czerwca .

gdzie masz taka prognozę  ?

Edytowano przez Wicherek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

Ludzie czy wy jesteście poważni? 7 kwietnia rozprawiacie jaka pogoda będzie w czerwcu? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po co to patrzeć na czerwiec, jak dalej jak trzy dni, to równie dobrze górala zapowiedzi pogody można posłuchać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

Pszenica to teraz jak puści jakiś pęd , to i tak póżniej go raczej odrzuci . U mnie jest aż za gęsta , a o rzepak to się raczej nie martw , on już ma na pewno rozgałęzień na ten moment bardzo dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515
40 minut temu, Wicherek napisał:

Woda  jest , ale wszystko w miejscu stoi , zimno , pszenice już się nie rozkrzewią a rzepak nie rozgałęzi 

gdzie masz taka prognozę  ?

Rozkrzewione są nawet te siane w pażdzierniku , a rzepak bardziej puści boczne pędy jak jest chłodno niż by było + 20 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
47 minut temu, mysza103 napisał:

Pszenica to teraz jak puści jakiś pęd , to i tak póżniej go raczej odrzuci . U mnie jest aż za gęsta , a o rzepak to się raczej nie martw , on już ma na pewno rozgałęzień na ten moment bardzo dużo .

Nic nie odrzuci bo jest wilgotno i chłodno ładnie się krzewi powoli od soboty ciepło te co byli  rzadkie będą geste .

Zeszłego roku wiosna sucha to wcale się nie krzewiła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
3 godziny temu, miwigos napisał:

Rozkrzewione są nawet te siane w pażdzierniku , a rzepak bardziej puści boczne pędy jak jest chłodno niż by było + 20 stopni

U mnie pszenice najładniejsze od lat, październikowe 3-4pędy, a listopadowa też super się zbiera, 3liscie posiana 220kg, więc mocno krzewić się nie musi, kusi mnie żeby może ją przebronować lekko w przyszłym tygodniu? ogólnie nie miałem jeszcze na swoich polach tak dobrze wyglądających pszenic na starcie na całych polach! A zasługa to chyba siarczan magnezu posypowy pierwszy raz dany w życiu i męka z rsmem na początku marca.. A raps też fajny, posiany co 45, szyjki grube na kilka cm, pędów multum.. nie chwalę się, ale pierwszy raz odkąd gospodarze jestem zadowolony ze stanu upraw na daną chwilę. Ltm , pszenicę lokalnie sprzedałem tuż przed obnizkami kilka tyg temu po 870netto pasze i 900 konsumpcje, ale już wtedy mówili że ciężko sie robi z puszczeniem towaru dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj