Polecane posty

pawlus224    2624
2 godziny temu, PAN88 napisał:

Mam takiego jednego we wsi. Po 650 jeszcze im workował😁😂 

Ja mam tylko 4 ha i od żniw po 1000 t sprzedawałem do stycznia. Od stycznia  1200zł/t. II powoli się sprzedaje 

To ile Ci zostało jeszcze w stodole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25828
2 godziny temu, PAN88 napisał:

I gdzie te 900 za jęczmień na które czekałeś?  Ha ha ha ha 

Nie rozumiem twojej radości. Uważasz że powinienem czekać na 900?

A z innych się nabijasz,  że są pazerni i ciągle sprzedać nie mogą. 

Uważasz że złą cenę uzyskałem, masz lepszą?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
2 godziny temu, Wicherek napisał:

 Tak  po 600 za 50 kg 

Dobra Wicherek to czekam do czerwca tylko jak będzie poniżej 1200 to ty płacisz różnicę! Mam około 300 ton.😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1986

@pawlus224, zawistnemu człowieczkowi zostało 5 worków, w tym 3 naczęte przez myszy. 

Zdzinio weź  już coś sprzedaj, bo jak w czerwcu zasypiesz młyny to reszta zostanie z towarem i będą musieli oddać przed żniwami po 600 brutto :/ ... Albo dużo zyskasz albo dużo stracisz...

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 minutę temu, JanKrzysztof napisał:

@pawlus224, zawistnemu człowieczkowi zostało 5 worków, w tym 3 naczęte przez myszy. 

Zdzinio weź coś sprzedaj, bo jak w czerwcu zasypiesz młyny to reszta zostanie z towarem...

Uparłem się że poniżej 1000 netto nie oddam. Albo strace albo zarobie!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1795
9 godzin temu, Agrest napisał:

Nie rozumiem twojej radości. Uważasz że powinienem czekać na 900?

A z innych się nabijasz,  że są pazerni i ciągle sprzedać nie mogą. 

Uważasz że złą cenę uzyskałem, masz lepszą?

Skoro się twierdzi że za 900 się sprzeda to się czeka na tą cenę. 

U mnie we wsi mam takiego co zawsze sprzedaje w czerwcu  i ile by teraz nie oferowali  to on czeka do czerwca.  

Nie znam cen na jęczmień bo go nie sieje 

9 godzin temu, pawlus224 napisał:

To ile Ci zostało jeszcze w stodole ?

3 bagi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25828

Jak rozśmieszyć Pana Boga? - opowiedzieć mu o swoich planach i oczekiwaniach.

Tyle słowem komentarza do Twojego postu.

Ale zawsze możesz przyjechać i kupić resztę po 900. Będziesz zadowolony że zrealizowałem plan.🤣

A żeby Ci gul skoczył to pszenicę jarą sprzedałem po 1300 za tonę.😁

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i dziś pszenica na giełdach znowu do dołu ,a duża część wytwórni nie chce już pszenicy na ten sezon wcaliście nie zależnie od ceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Białe kołnierzyki chyba przeczytały ten temat i spekulacje , aż im strona padła 😜

 

Edit: niestety już działa i znów spadki.

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1795
10 godzin temu, Agrest napisał:

Jak rozśmieszyć Pana Boga? - opowiedzieć mu o swoich planach i oczekiwaniach.

Tyle słowem komentarza do Twojego postu.

Ale zawsze możesz przyjechać i kupić resztę po 900. Będziesz zadowolony że zrealizowałem plan.🤣

A żeby Ci gul skoczył to pszenicę jarą sprzedałem po 1300 za tonę.😁

Jeśli się udało to lux 

Bym przyjechał i dał tyle żeby ktoś dał 3stówy na tonie zarobić

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Agrest napisał:

Jeszcze matif kawę pije A Ty o spadkach?

chyba wiesz że matif to nie wszystko a giełda działa na okrągło TY TAK POWAŻNIE CZY SIE ZGRYWASZ 🙄??? 

 

zresztą tamten post o obniżkach pisałem 5h temu jak wasz matif był niby nie czynny  zobacz teraz po rzekomym otwarciu co sie dzieje 😉 

4 godziny temu, tomciu86 napisał:

No tak za darmo nawet nie wezma

zadzwoń zapytaj ,i sie uświadom ja sobie tego nie wymyśliłem takie informacje mam od wytwórni jak chciałem im sprzedać ,mi to akurat nie na ręke że spada bo mam trochę na sprzedaż  . wezmą w żniwa nową po 600 po co mają przepłacać skoro mają zapasy do żniw (nie mówię o wszystkich wytwórniach ,inni kupują ale ostro  z ceny schodzą ) przykładem jest tasomix ,golpasz a  cedrob 60zł z ceny do dołu z wczoraj info .co będzie dalej nikt nie wie ale mają okazje do tańszego kupowania to tak kupują normalna rzecz to jest rynek , nie raz było że pszenica kilka lat na poziomie 600-750 była wiecznie po 900-1000 nie będzie jak niektórzy myslą to jest raz na 8-10lat taka cena 

Edytowano przez andrzej123456k
dopisanie
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

Wiem kolego że cena 900-1000 to raz na 10 lat się trafi też zostałem mam pszenicy jeszcze po 870 może 880 netto mógłbym sprzedać tu u mnie w okolicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Teraz to juz raczej poleci w dół giełda..., cena była fajna teraz jazda w. Dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847

W Rosji cena w portach zbliża się do 200 € , spadek z  215 € [ cena łącznie z cłem 50€]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5397

Spokojnie Panowie, paszarnie i młyny aż do żniw będą potrzebowały towaru. Pośrednicy to wiadomo że będą podążać za obniżkami ale jak śledzę ceny dla swojego regionu to nadal za paszówkę mogę otrzymać najwyższą od żniw cenę 

  • Like 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474

@Wicherek Powiedz tym którzy jeszcze nie sprzedali , niech trzymają , towaru nie ma to tylko kwestia czasu jak 1000 netto będą płacić w całej Polsce , i to z pocałowaniem ręki .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    247

Też sądzę że żniwa za 4 miesiące w sierpniu trochę dziś w polu pracowałem pszenice biedniutkie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj