Polecane posty

ws71    1828
1 godzinę temu, warchest napisał:

a jak ceny kukurydzy idą w góre dółczy stagnacja ? 

Na giełdach wygląda na to że w dół, ok 211€

37 minut temu, Wicherek napisał:
38 minut temu, Wicherek napisał:

Cały czas  mam taka nadzieję , wegetacja już  jest opóźniona , w Kwietniu więcej zimna obiecują niż ciepła , ja spokojnie trzymam

https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-jaroslaw,cId,11372

 

Coś mi się wydaje że w maju poprzedniego roku na tym forum też twierdziłeś że będziesz trzymać do czerwca, jak cena w czerwcu padła na pysk to dumnie oznajmiłeś że sprzedałeś w maju, co wywołało lekkie oburzenie niektórych forumowiczów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Chciałbym żebyście mieli racje że te ceny jeszcze odbiją , ja już sprzedałem , ale uważam żeby cena ustabilizowała sią na jakimś normalnym poziomie , a nie że już na żniwa się chyba szykują i cene chcą zbić jak najniżej  . 

Dzisiaj 214 euro , to jeszcze ratuje tą cenę słaby złoty 4,63  i cena wychodzi 991 zł , a gdy by było jak jeszcze nie dawno 4,44 , to już mamy tylko 950zł . Więc ciężko powiedzieć , jak to się dalej potoczy .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Z ceną może być różnie, bo skupy miały robić biznesy życia w portach, a tam obecnie ruchu nie ma. Jak puszczą chociaż połowę swojego ziarna na paszarnie i młyny to... Kto nie sprzedał, jest raczej skazany na czekanie do maja i czerwca.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

Skupy mają podpisane kontrakty jak już na pałe by nie skupowały i nie trzymały zboża 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4099
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Na giełdach wygląda na to że w dół, ok 211€

Coś mi się wydaje że w maju poprzedniego roku na tym forum też twierdziłeś że będziesz trzymać do czerwca, jak cena w czerwcu padła na pysk to dumnie oznajmiłeś że sprzedałeś w maju, co wywołało lekkie oburzenie niektórych forumowiczów

każdy rok jest inny , najważniejsze to trzymać i nie sprzedawać w żniwa , to się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

U mnie podwyżka o 20 PLN na 89 netto u jednego z pośredników - SMS a jak reszta nie wiem nie interesowałem się. Kto ma nerwy i lubi hazard i nie musi sprzedawać niech się wstrzyma tak jak pisałem młyny i paszarnii kamieni mielić nie będą ... Co do pośrednik9w to wiadomo że obniżać będą bo im taniej kupią to zarobią a kto musi kupić to i zapłaci więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Tego nie wiadomo czy zabraknie czy  będzie nadmiar, ja sprzedaje resztę po 980 netto umówione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Piast plonsk pszenica 930 netto

Pszenzyto wstrzymany skup. Dobrze ze juz wywiezione.

Agrolok z dowozem do plonska do firmy ktora skupuje dla nich 950 netto za paszowke przy 200t. 

Odbior konsumpcji z gospy 940 netto. 

Lokalne skupy 900-920 pszenica

Cedrob wstrzymal skup na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Kto miał okazję sprzedać po 1000 , i nie zrobił tego , to obawiam się że już tej ceny nie zobaczy .

@Wicherek  najważniejsze to sprzedać w takim czasie , kiedy cena będzie najwyższa , a to może być  i w grudniu , i w lutym , czy maju . A takie twierdzenie żeby trzymać zboże do usranej śmierci , bo taniej na pewno nie będzie , to też jest trochę nie poważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
49 minut temu, miwigos napisał:

Tego nie wiadomo czy zabraknie czy  będzie nadmiar, ja sprzedaje resztę po 980 netto umówione

Nad taką ceną to nie ma co się zastanawiać. U mnie parę dni była cena maks 950 netto nie udało mi się wstrzelić z wywozem bo azot trzeba było siać azot ,etat jeszcze na karku ale sprzedałem bo pilna kasa była ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1779
4 godziny temu, Bugii napisał:

Piast plonsk pszenica 930 netto

Pszenzyto wstrzymany skup. Dobrze ze juz wywiezione.

Agrolok z dowozem do plonska do firmy ktora skupuje dla nich 950 netto za paszowke przy 200t. 

Odbior konsumpcji z gospy 940 netto. 

Lokalne skupy 900-920 pszenica

Cedrob wstrzymal skup na razie.

A jak  piast  z wypłacalnością?

Bo słyszałem że problemy mieli przez cedrob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
2 godziny temu, PAN88 napisał:

A jak  piast  z wypłacalnością?

Bo słyszałem że problemy mieli przez cedrob

Kasa za pszenzyto wplynela 29 dnia. Nie mieli wyjscia bo faktura ryczaltowa. Mialo byc 14 dni. Ale zawsze u nich trzeba liczyczc  ze moga do miesiaca odciagnac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Piast Lewkowiec 910-920netto, stabilnie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Netto ?

@Markos239

 

Nie wiem czy to kwestia Świąt w perspektywie najbliższych dni , czy to już trwałe spadki , ale giełda nabiera pędu w dół ...

 

@Markos239

 

@Markos239

 

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj