Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek29    24

Czy wstawiał ktoś pszenżyto lub żyto na WIPASZ w Międzyrzecu Podlaskim? Jak tam z czepianiem się o jakość, parametry, zanieczyszczenia? Przed świętami mieli ceny za pszenżyto 600 netto a żyto 520. Ma ktoś jakieś opinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys777    15
16 minut temu, jahooo napisał:

Jak chcesz codziennie oglądac tylko nowe, albo stare ceny, to zaglądaj na stronę Woźniaka albo Agrii.

Nie chodzi o to żeby oglądać ceny w internecie bo często się zdążą ze aktualizują stronę raz na tydzień. A u Woźniaka tez jest tak ze co innego na stronie a handlowcy co innego. Agrolok to w ogóle nie maja nic wspólnego z rynkiem tylko mnożą giełdę razy kurs €. Chodzi o to żeby wrzucać ceny z transakcji Czy oferty to komuś może to pomoże w decyzji.

agriI u handlowca Wroclaw w tamtym tygodniu 

konsumpcja 860 netto

pasza 800 netto

Pozdrawiam i życzę wysokich cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Nie denerwuj się, są ceny transakcji i ceny ze skupów, tylko jak jest martwy okres, to są dyskusje "dookoła cen", bo nikt nic nie sprzedaje a i kupujący często nie skupują bo remamenty itp.

Opinia o sprzedawcy to tez nie jest stricte cena, a ludzie pytają

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

w Chinach jest od nowa COVID  zamknęli miasto nie chcą wpuścić  WHO coś znowu się dzieje co  wyniknie czas pokaże . Ceny na pszenicę jest dobra .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Ludzie tutaj takie rzeczy wypisują, a potem przy kontrolach z weterynarii są podchwytliwe pytania, czy traktory są przechowywywane w tych samych budynkach co zboże. Kontrolerzy z Arimr i PIorin też niedługo o coś takiego będą wypytywać, a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo zakazali sprzedać zboże.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Podczas kontroli weterynaryjnych w okolicy pod kątem przestrzegania ASF, pada pytanie, gdzie jest przechowywane zboże na paszę. Zdaniem lokalnych kontrolerów magazyn płaski jest dozwolony, ale pod warunkiem, że w miejscu składowania nie stały wcześniej traktory. Pewnie chodzi o wyciek płynów eksploatacyjnych,szczególnie oleju.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Tak w skrócie nie możesz przechowywać płodów rolnych wraz z maszynami- najbardziej czepiają się opryskiwaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Nie znalazłem takich wymagań weterynaryjnych, nie można przechowywać paliw , olejów i ŚOR w budynku, gdzie aktualnie skłąduje się zboże, natomiast wykorzystanie pustego magazynu jako garażu nie jest zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcincbr    23

Skup w województwie kuj-pom w powiecie brodnickim oferuje obecnie 880netto za paszową pszenicę, Jeżeli byłby ktoś zainteresowany to kontakt mogę podać w wiadomości prywatnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ktoś może handlował ze Zdzisławem Bonisławskim z Somianki w powiecie wyszkowskim i mógłby powiedzieć czy jest rzetelnym odbiorcą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
2 godziny temu, krzysiek29 napisał:

Czy wstawiał ktoś pszenżyto lub żyto na WIPASZ w Międzyrzecu Podlaskim? Jak tam z czepianiem się o jakość, parametry, zanieczyszczenia? Przed świętami mieli ceny za pszenżyto 600 netto a żyto 520. Ma ktoś jakieś opinie? 

Miesiąc temu w Międzyrzecu za pszenżyto miałem ofertę 670 netto

2 godziny temu, krzysiek29 napisał:

Czy wstawiał ktoś pszenżyto lub żyto na WIPASZ w Międzyrzecu Podlaskim? Jak tam z czepianiem się o jakość, parametry, zanieczyszczenia? Przed świętami mieli ceny za pszenżyto 600 netto a żyto 520. Ma ktoś jakieś opinie? 

Miesiąc temu w Międzyrzecu za pszenżyto miałem ofertę 670 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
3 godziny temu, krzys777 napisał:

Co w niej fajnego jak w piątek było 850 netto na stronie...
druga sprawa czy jest tutaj jakiś moderator żeby naprawdę poprowadził ten wątek o cenach a nie przechowywaniu i pisania bzdur o magazynowaniu po stodołach 

Taka cena jest od tygodnia 850 netto kolega wyżej pomylił netto z brutto chyba. Bo 800 to jest netto czyli 856 brutto dla ryczautowca. A 850 netto to u Woźniaka w piątek na pewno nie było bo widziałem 

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

Świętokrzyskie TOP pszenżyto , jeczmien 630 , pszenica 780 netto coś mówię że ma zdrożec trzeba jeszcze poczekać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kujawsko-pomorskie, młyn pod Toruniem 850+VAT, Szczepanki 860, lokalne skupy na port ciut więcej. Młyny mają problem, pośrednicy uciekają im z ceną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Na matif ociera się o 220e... 219,5, dokąd to zmierza? Myślę że jak będzie atak zimy ceny pójdą z automatu 50zl do góry na skupach  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Podczas kontroli weterynaryjnych w okolicy pod kątem przestrzegania ASF, pada pytanie, gdzie jest przechowywane zboże na paszę. Zdaniem lokalnych kontrolerów magazyn płaski jest dozwolony, ale pod warunkiem, że w miejscu składowania nie stały wcześniej traktory. Pewnie chodzi o wyciek płynów eksploatacyjnych,szczególnie oleju.

To już wiemy z czego się bierze asf w mniemaniu kontrolerów.

Nie można trzymać przepłukanego opryskiwacza z zbożem ale zboże chemia można pryskać. Kontrolerzy czepiają się wszystkiego ale jadać od rolnika do rolnika nie dezynfekują ubrań butów samochodów i rzeczy roboczych. Czy któryś kiedykolwiek przedstawił wam papiery że coś było zdezynfekowane albo przyjechali w ochronnych roboczych ciucha które od razu zniszczyli?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
2 godziny temu, KlimekPL napisał:

Ktoś może handlował ze Zdzisławem Bonisławskim z Somianki w powiecie wyszkowskim i mógłby powiedzieć czy jest rzetelnym odbiorcą? 

U sąsiada jeszcze za tamto roczne żyto nie zapłacił

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
4 godziny temu, jahooo napisał:

Nie znalazłem takich wymagań weterynaryjnych, nie można przechowywać paliw , olejów i ŚOR w budynku, gdzie aktualnie skłąduje się zboże, natomiast wykorzystanie pustego magazynu jako garażu nie jest zabronione.

znając pomysłowość unijnych urzędników wszystko może być zabronione  😁

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj