farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

bratrolnika    28761
1 godzinę temu, daron64 napisał:

 Ale jeden znajomy już jest chętny na nie. To myślę, że może lepiej, niech ktoś, kto ma czas i chęci je weźmie, odnowi sobie i niech komus oko cieszą, jak u mnie mają gnić. 

Żeby tylko lepszy platnik byl jak te ostatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12413

Ja konne narzędzia (kosiarka,  kopaczka,  pługi,  kultywator i maneż)  dałem darmo szwagrowi. ale jak jadę do miasta widzę jak stoją poszanowane. Jak go rajcuje taki temat to niech się cieszy,  dla mnie warte było tyle co na złom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
13 godzin temu, Grzechooo napisał:

A masz cynk na wewnętrzny gdzieś w naszej okolilcy? kupiłbym ale średnica max 3,5m

Znajomy handlarz miał ale 4,5m

12 godzin temu, soltys48 napisał:

a dziś słyszałem ,ze ludzie do rany przyłóż

Tak, jak rozgrzane do czerwoności żelazo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4265
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Tylko znów nie zrób INTERESU ŻYCIA 😉

 

2 godziny temu, bratrolnika napisał:

Żeby tylko lepszy platnik byl jak te ostatnie

Tamten jeszcze ma tydzień czasu, potem idę się do wujka poskarżyć :)

1 godzinę temu, 6465 napisał:

Ja konne narzędzia (kosiarka,  kopaczka,  pługi,  kultywator i maneż)  dałem darmo szwagrowi. ale jak jadę do miasta widzę jak stoją poszanowane. Jak go rajcuje taki temat to niech się cieszy,  dla mnie warte było tyle co na złom. 

Ja mam tak samo. 

A w ogóle to ile coś takiego cenić? 

 

Dziś zrobiłem ten jeden kurs - pierwszy i ostatni raz jechałem z przyczepka w taka niewyraźna pogodę. U nas odwilż, a po drodze w dwóch miejscach lod. W jednym się kompletnie nie spodziewałem - wyjazd z wioski, w wiosce woda na asfalcie, ja dojeżdżam do zakrętu, z naprzeciwka auto a mi smochid i przyczepka zaczyna rzucać. Osralem się nie na żarty. Potem w jeszcze jednym miejcu to samo, ale tam się już spodziewałem - zjazd z górki w lesie. Też było czuć, że ciągnie auto, ale jakoś poszło. Jak wracałem, to chłopaki przód w jakiejś.mazdzie sobie rozbili w tym miejscu. Poszli na lewy pas i w pobocze, nie wiem czy tylko w zmarznięty śnieg, czy drzewo przychaczyli, ale zderzak odpadł i jedna lampa widziałem rozbita. Tak czy siak wyszło 500kg. W sumie 560, ale dziad obciął mi 60 kg, gdzie w poprzednie dni, jak był kto inny na słupie, to po 20obcinal. Choć ostatnie dwa kursy nie obciął nic, więc wyszedłem na zero. 3t sprzedane, przyczepka z autem umytą, można jechać pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
jahooo napisał:

Znajomy handlarz miał ale 4,5m

już gadałem z jednym (może ten sam) to właśnie miał 4,5 ja potrzebuje dwa mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
29 minut temu, danielursus3p napisał:

Dżetelmeni przed południem nie piją😁

Dlatego niektórzy śpią do 13-tej 

34 minuty temu, daron64 napisał:

W sumie 560, ale dziad obciął mi 60 kg

złodziej i tyle, chyba że miałeś naprawdę "brudny" złom typu koła z oponami czy węże hydr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4265
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

Dżetelmeni przed południem nie piją😁

I ja pił przed południem nie będę, dopiero się zbieram :)

26 minut temu, pawel885 napisał:

złodziej i tyle, chyba że miałeś naprawdę "brudny" złom typu koła z oponami czy węże hydr. 

Poprzednie kursy były wzzyskie w granicach 500kg, jeden był dużo mniejszy i jeden dużo większy. Chłopak, który przyjmował obcinał z początku po 20kg od kursu. Myślę ok - brud itd, do tego nic nie marudzą, jak np na drugim złomie (szwagier tam woził) odrzucali dużo do drobnego itd, to jest ok. Ale jak ten stary tak planuje każdorazowo obcinać po 60kg to ja go pier**le. Zobaczymy we wtorek. 

A co do brudu, to tyle co na niektórym złomie ziemia namarznieta. Takiego, że tam jakieś gumy, plastiki itd to dosłownie śladowe ilości

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

Dżetelmeni przed południem nie piją😁

Już Wiesz czemu mój Grzegorz wstaje ok 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
32 minuty temu, artek27 napisał:

jak sprawny mechanicznie to tylko oleje i filtry zmieniać a będzie klepach i klepał, te silniki tłukli do lat 90tych, @soltys48 opowie jak pancerne są 4ki, 6tki ponoć jeszcze większy wpier..... wytrzymują i przebiegi , hydraulika jest prosta jak drut, gorzej ze skrzynią, to stary ZF, i z częściami może być ciężko, ja nie ma turbo to koniecznie zobaczyć jaki numer na silniku, przy filtrze oleju, jak D310 do 946, jak D358 to 1046,  a jak ma turbo to 1246 ,  jak ktoś o niego dbał to poza eksploatacją nic nie będziesz wkładał, 

  • Thanks 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062

@Uziu92 według instrukcji ciągnik wydajność hydrauliki w moim Ursusie jest 44,8 litra to ten rozdzielacz z linku może być czy trochę bida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

jak hydraulika faktycznie tyle osiąga to rozdzielacz może delikatnie dławić , chyba że z racji wieku i zużycia już ta wydajność załóżmy że spadała delikatnie, i pompuje np 38 albo 42 litry , to będzie ok.


jak masz fundusz większy to ja bym poszukał 60l

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4265
36 minut temu, danielursus3p napisał:

Ile można spać kurła 

Do skutku :) pare lat temu, jak po zakupie remontowaliśmy mieszkanie i miałem w robocie maraton nocek + jeżdżenie po materiały do mieszkania i kilka dni spałem po 2-3h, jak przyszło do wolnego weekendu to położyłem się o 15 i o 8rano następnego dnia moja mnie budziła, czy wstaje na śniadanie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
6 minut temu, Uziu92 napisał:

jak hydraulika faktycznie tyle osiąga to rozdzielacz może delikatnie dławić , chyba że z racji wieku i zużycia już ta wydajność załóżmy że spadała delikatnie, i pompuje np 38 albo 42 litry , to będzie ok.

 

jak masz fundusz większy to ja bym poszukał 60l

 

Fundusze to akurat sprawa drugorzędna. 

Znalazłem jeszcze taki i myślę że może na upartego już być.

https://www.hydraulikadlarolnika.pl/product/ROZDZIELACZ-2-SEKCYJNY-80L-STEROWANY-LINKAMI-s37397

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

ten już z wystarczającym zapasem , kiedyś gdzieś widziałem 60 l chyba , możesz poszukać , pewnie będzie tańszy a też ze sporym zapasem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj