farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

hardkor113    637
Ursusc385    1580

Proponuję linki nasmarować a nie pieprzyc głupoty ze kulki się urywaja, 9 lat ładowacz i linki na kulki nigdy nie wymieniane

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Powiedzcie jak mocne lampy trzeba do warsztatu? Tzn nie mam zbytnio rozeznania jak w praktyce wygląda oświetlenie xxxx lumenów, a yyyy lumenów. Do reszty pomieszczeń mam zwykle na żarówki, a tam gdzie warsztat chciałem dać coś lepszego. Tylko nie wiem jak mocne i czy np nad stołami warsztatowymi opuścić lampy, czy nie mam potrzeby i starcza pod sufitem. Początkowo myślałem, że dam kilka zwykłych żarówek pod sufit, jak np po coś sie wchodzi na chwilę, a nad stoły opuszczone świetlówki. 

https://allegro.pl/oferta/2x-oprawa-hermetyczna-120cm-swietlowka-led-philips-7799763100

 

https://allegro.pl/oferta/oprawa-hermetyczna-150cm-ledvance-2x-swiet-led-20w-8570208671

 

Czy załóżmy te słabsze by się sprawdziły w takim ustawieniu, gdy byłyby opuszczone nad stoły, czy może lepiej mocniejsze i normalnie pod sufitem założyć? Pomieszczenie gdzieś koło 20m², jeden stół pod ścianą, drugi pod oknem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9285
1 godzinę temu, Ursusc385 napisał:

Proponuję linki nasmarować a nie pieprzyc głupoty ze kulki się urywaja, 9 lat ładowacz i linki na kulki nigdy nie wymieniane

linki nasmarowane - jeżdżę motocyklem 30 lat i pierwsze co robię z linkami, to są nasmarowane. Wytrzymały 2 dni pracy jedna, dwa dni druga. Kulki metalowe.

Może wytrzymują w rozdzielaczu 40l , gdzie jest słabsza sprężyna, ale w 60 i 80 juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

hardkor113 ja kupiłem samą listwe bez gury zaczepu dałem wtedy 180 zl a resztę dorobilem


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12455
4 godziny temu, bratrolnika napisał:

tak, o Waldku

widzisz, a nie wierzyłeś w Adama

No nie wierzyłem , a teraz to sam bym go wziął do roboty bo mam trochę takich rzeczy do ogarnięcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233
Ursusc385 napisał:

Proponuję linki nasmarować a nie pieprzyc głupoty ze kulki się urywaja, 9 lat ładowacz i linki na kulki nigdy nie wymieniane

jak miałem mocno linki zagięte to się urywały przerobiłem trochę mocowanie i przestały pękać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
6 godzin temu, conny napisał:

Pany, takie coś bedzie dobre do ładowacza, ciągnik to IH 955XL pompa jak była nowa to 36L.

https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Zestaw-2-sekcyjny-do-Tura-rozdzielacz-hydrauliczny-40L-joystick-z-przyciskiem-dwie-linki/15806

ja mam u siebie jakiś zamiennik 7n i na nim pisze 50L, na razie chodzi, podniósł agregat 3 tony, opony z tyłu się ugięły a przód do góry więc zdrowa, a rozdzielacz weź 80tkę, jak będziesz chciał pompę zwymienić bo przy takim ciągniku to lepiej mieć te 60-80 litrów, i widzę też się dobrałeś do tego samego modelu co ja

 

4 godziny temu, daron64 napisał:

Powiedzcie jak mocne lampy trzeba do warsztatu? Tzn nie mam zbytnio rozeznania jak w praktyce wygląda oświetlenie xxxx lumenów, a yyyy lumenów. Do reszty pomieszczeń mam zwykle na żarówki, a tam gdzie warsztat chciałem dać coś lepszego. Tylko nie wiem jak mocne i czy np nad stołami warsztatowymi opuścić lampy, czy nie mam potrzeby i starcza pod sufitem. Początkowo myślałem, że dam kilka zwykłych żarówek pod sufit, jak np po coś sie wchodzi na chwilę, a nad stoły opuszczone świetlówki. 

https://allegro.pl/oferta/2x-oprawa-hermetyczna-120cm-swietlowka-led-philips-7799763100

 

https://allegro.pl/oferta/oprawa-hermetyczna-150cm-ledvance-2x-swiet-led-20w-8570208671

 

Czy załóżmy te słabsze by się sprawdziły w takim ustawieniu, gdy byłyby opuszczone nad stoły, czy może lepiej mocniejsze i normalnie pod sufitem założyć? Pomieszczenie gdzieś koło 20m², jeden stół pod ścianą, drugi pod oknem

ja mam ledy kanlux 20W 4ry na  ścianach w warsztacie 5x9 i jest jasno jak w dzień ( na sufit nie zakładałem bo dobcieplany będzie, a jak przy maszynie grzebie to i tak mam lampkę przenośną ( miecz jedi) 

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

A tak jak jest na ścianie, to nie razi? Na jakiej wysokości masz zamontowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Telenoweli ze złomem ciąg dalszy. Dziś poszło takie szatro - jakaś drobnica i stare druty kolczaste - 340kg. Jeszcze koło garażu trochę zostało, ale mróz trzyma, poprzymarzalo wszystko, więc czekam na odwilż. Jutro już przechodzę na główną kupę. No i teraz z takich rzeczy, z którymi nie wiem co zrobić.

- stary metalowy lejek - zostawiać sobie kosz, czy cały w złom?

- stara ta przetrzasaczka konna, co pytałem ostatnio? Próbować sprzedać, czy zostawić niech stoi?

- kilka (2 albo 3) takie małe pługi konne - na to by się chyba jakiś amator znalazł wstawić sobie do ogródka? 

- brony lekkie - zęby szrot, płaskowniki ok, nie wiem czy poodcinac zeby i parę płaskowników zostawić, czy za to co zużyje tarcz i czasu lepiej sobie zamówić nowy płaskownik bez dziur?

- rama od talerzowki famarolowskiej na drewnianych panewkach + ćwiartki. Rama do poprawy, ćwiartki zrobione. Ktoś by kupił, czy sprzedać całość w pizdyu, czy z ramy wybrać co lepsze kawałki  - zawsze to jakiś kawał grubej rury może się przydać, plus sruba?

- orurowanie kabiny do 60tki. - pociąć i zostawić proste odcinki, czy próbować sprzedać w całości? Choc chyba nie ma zbyt wielu chętnych na coś takiego?

No to tyle co widać z wierzchu. Dziś zacząłem już przebierać na jutro złom, no i oczywiście "a to się przyda", "a tamto jeszcze w całkiem niezłym stanie", "oooo, ale fajny płaskownik" itd. Człowiek jednak całe życie jest głupi :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9285

ja mam taka zasadę dwóch lat: jak nie trzymałes czegoś w ręku dwa lata, znaczy, że nie potrzebujesz

brony jak da radę rozkręcić, to płaskowniki są z dość dobrego materiału, nieźle się spawają

na talerzówkę do C330 może się znajdzie chętny, poskładać i wystawić

rama do C360 to chyba niezbywalna , bo ZUL-e przerzuciły się na większe ciągniki niż C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
8 minut temu, jahooo napisał:

jak nie trzymałes czegoś w ręku dwa lata, znaczy, że nie potrzebujesz

Głupia zasada, np pług do śniegu nie był potrzebny 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9285

to akurat inna sprawa, ale jak masz "przydasie" co leżą kilka lat, to trzeba się umieć z nimi pożegnać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276
53 minuty temu, jahooo napisał:

ja mam taka zasadę dwóch lat: jak nie trzymałes czegoś w ręku dwa lata, znaczy, że nie potrzebujesz

brony jak da radę rozkręcić, to płaskowniki są z dość dobrego materiału, nieźle się spawają

na talerzówkę do C330 może się znajdzie chętny, poskładać i wystawić

rama do C360 to chyba niezbywalna , bo ZUL-e przerzuciły się na większe ciągniki niż C-360

Większość rzeczy to tam że 20 lat stoi :)

Broń rozkręcić, to nie, musiałbym raczej odcinać żeby, ale w sumie te co są dobre pola, to zostawię, połamane na złom.

Talerzowka to taka większą, gdzieś 2.8m i niekompletna. Rozebrałem ja kiedyś, bo miałem naprawiać. Dlatego ćwiartki są zregenerowane z grubsza, ale jak policzyłem obudowy panewek i panewki, to mi wyszło koło tysiaka i dałem sobie spokój. Ośki poszły do drugiej talerzowka, która sobie zaraziłem nimi, a talerze i dystanse leżą na zapas. Także jest tylko rama i ćwiartki.

talerze-panewki-rama-buksy-do-brona-tale

o takie o coś (zdjęcie ukradzione z netu)

Orurowanie tak myślałem. Jeszcze parę lat temu widziałem, ktoś wystawił za dwie stówy, to wisiało i wisiało i wisiało to ogłoszenie.

 

Jak dobrze pójdzie, to jutro zrobię dwa kursy i w sobotę z rana jeden, to już po weekendzie trzeba by było powoli podejmować decyzje, co z tymi co poniektórymi gratami robić.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

Witam Panowie,

Szukam ciagnika z turem w okolicach 80-90km budżet 60tys zł. 

Myślę o czymś w rodzaju Belarusa/Pronara.

Czy ktoś widział może jakieś ciekawe ogłoszenia bądź zna kogoś kto ma na sprzedaż cos podobnego?

 

Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155

klatkę kabiny 360 sam bym kupił jak doby $$ i wszystkie mocowania
zapytaj gdzieś na retrotraktor, zapewne ktoś się znajdzie chętny


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj