Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Darkos795    4

Pytałem Kryssr-a,bo też siałem pierwszy raz na ziarno,żeby mieć na poplony,a część na ziarno za rok.Co do oblaty

wania górnych kwiatów to zajrzę jutro.U mnie śr. i czw.ładnie popadało.Ja siałem albo ostatniego marca,albo

pierwszego kw.nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

łubin opryskany roundapem nie wschodzi, na nasiona żeby równo doszedł pryska się reglone !


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Ja łubinek zasiałem 04.04 ale tym razem zasiałem dwie odmiany biały (zeus) i ta starsza co mam już 3 rok co kwitnie na niebiesko oba wąskolistne słodkie 2 dzień posiewie pogoniłem go linurexem na chwasty i niepryskam juz nawet na dojrzewanie chyba że jest bardzo suchy rok i wtedy nie równo dojrzewa na gorkach już strzela a na dołkach zielony jak opryskasz randapem sprawdz jak byś sprzedawał do siewu czy siał wschodowość desykacja bardzo ogranicza wszchodowość czasami nienadaje się dosiewu ja mam odmiane samokończoca i z chwastami po Linurexie spoko pozatym dodatkowe zabiegi kosztuja wiec po co przeplacac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

No to opowiedziałeś nam swoją historię łubinu a teraz czas aby ktoś odpowiedział na moje pytanie czy to antraknoza ?

Edytowano przez Polowy
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

słuchajcie chłopaki, sprawdzaliście obsadę roślin na m2 oraz ilość strąków na roślinie i ilość nasion w stronkach

 

u mnie to trochę złe wygląda roślinek jest sporo bo aż 90

ale strąków na roślinie tylko 5 i to po 5 ziaren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja oglądałem uprawę dziś i przez tą suszę trochę mało strąków się nawiązało a nowe kwiaty pousychały i opadły.

Wielkiego zbioru w tym roku znowu nie będzieangry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam problem z komosą na jednej działce, osiągnęła już blisko 2m wysokości i pokrywa prawie cały obszar pola, czy w takich warunkach uda się zebrać łubin (sonet) czy raczej to przyorać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no właśnie jest, inaczej nie byłoby dylematu, zasadniczo to była moja najlepsza plantacja (największa obsada ze względu na dobre wschody) niestety to jest grunt II klasy i po opadach komosa miała dobre warunki do wzrostu, na szczęście nie jest zbyt gęsta - jednak zajmuje cały obszar działki, a trochę mi szkoda tego łubinu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

koedzy ja mam inny dylemat posiałęm około 20 maja miesznke łubin z owsem bo nie iwedizłem co tam posisc teraz łubin dopiero przekwitł owies napełnia grona. Wszytko bardzo ładne dosc czysto od chwastów a dylemat polega na tym ze nie wem czy to zostawic na ziarno czy moze teraz skosic to i zrobic kiszonke ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Zastanawiałem się czy napisać w tym temacie , od dawna sieje mieszankę owsa z łubinem , na dziś jedyną wadą tej uprawy jest brak dodatkowych dopłat , natomiast ma wiele zalet , przykładowo - owies spełnia tu role fito sanitarną i ochronną przed chorobami , jednocześnie przyspiesza dojrzewanie łubinu i wykorzystuje lepiej azot , jest mniejsze zachwaszczenie w tej mieszance , nigdy nie stosuję w tej uprawie herbicydów chyba że tuż przed zbiorem i tu jest taka potrzeba , raz na na cztery lata - randap lub reglone , wydajność zbliżona do mieszanki zbożowej , termin zbioru podobny , nawożenie prawie żadne , gleba 5 - 6 klasa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Panowie ! Słyszeliście już gdzieś o takim czymś jak przerabianie łubinu gorzkiego w słodki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Trzeba pryskać 7 dni przed planowanym zbiorem,tak? Siałeś ten łubin później na poplon,miał gorsze wschody?

Normalnie go w tym roku posiałem na plongłówny i normalnie powschodził. Jak pryśniesz na zielony strąk to wiadomo że nie powschodzi bo nasiono wyschnie a nie dojrzeje.

 

W tym roku też niedługo będę pryskał. Na górkach już strąki w większości brunatne.

 

Teoretycznie na dojrzewanie powinno się stosować Harvade 250SC

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja pryskam reglone po roundapie się nie nadaje do siewu ziarno


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrpawlak101    6

mi nie zależy na tym ze ziarno nie bedzie się nadawało do siewu ja go bede używał jako dodadku do paszy dla trzody chlewnej B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

nie rozumiem. Reglone pali chyba nawet szybciej, a chodzi o to żeby zarodek nie był martwy chyba ?? Roundup wychodzi taniej i około 3 litrów na ha jak nie ma dużego zachwaszczenia. no i nie ma okresu karencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Właśnie cena Reglone trochę mnie powaliła 82 pln za litr,a potrzebne 2l.na ha.Tylko że ja mam sporo zielonych

strąków,przy reszcie brązowych.A przy lesie w cieniu to zieloniutko.Tak że zostaje Reglone.Sądze że ok. wtorku

środy będę pryskał.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Panowie ! Słyszeliście już gdzieś o takim czymś jak przerabianie łubinu gorzkiego w słodki ?

 

można to zrobić prostym sposobem moczenia ziarna w gorącej wodzie, niestety nie wiem ile powinno moczyć się takie ziarno, a raczej śruty z ziaren łubinu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja słyszałem,że gotuje się go w parowniku, następnie wrzuca do małych worków i zanosi się do rzeczki bądź strumyku ( byle woda nie stała w miejscu )na dwie doby i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

wystarczy ze są tylko moczone, przy żywieniu bydła bezpieczne jest skarmianie nie moczonego ziarna do 2 kg na dobę

alkaloidy rozkładają mikroby w żwaczu

przy żywieniu innych gatunków moczenie przez dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj