Skocz do zawartości

Polowy

Members
 • Zawartość

  133
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

O Polowy

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Maliny

  Kolego tylko nie pisz że malin jest za dużo. Po pierwsze maliną są wszędzie. Natomiast po drugie stan dużej części plantacji nie wróży im przyszłości. Ludzie nasadzili z zazdrości bo sąsiad ma a teraz ich plantacje to jeden wielki nośnik chorób i wirusów. Zaniedbane nie podlewane znikają w oczach. Bynajmniej w mojej okolicy tak jest. Także rok, dwa i maliny znów będzie jak na lekarstwo. Co do Ukrainy to wystarczy sobie przypomnieć że kiedyś mieli Czarnobyl a teraz gdzie ta malina u nich rośnie nikt nie wie.     
 2. Maliny

  Kolego wszędzie jednakowo. Żeby dolać oliwy do ognia powiem że za tą cenę jaką my mamy to oni (przetwórnie) mogą ściągnąć mrożony towar z Ukrainy. Nie wiem nie chcę rokować źle ale pójdziemy chyba z torbami niebawem... i skończy się polskie malinowe eldorado. 
 3. Maliny

  Raczej tak. Choć jak jest ładna to też nie wygląda najgorzej. Ludzie z reguły kupują oczami i stąd na przykład na rynku bezpośrednim Polka przoduje. 
 4. Maliny

  Świeżo posadzone zawsze kosiłem/obcinałem na wiosnę. Co do następnych koszeń to na jesieni jak większość liści zacznie opadać. Również na wiosnę też koszą i nic się malinie z tego tytułu złego nie dzieje.    p.s - nikt nie odpisuje bo jest sezon każdy tyra w polu za marne grosze a wieczorem jedyne o czym myśli to sen. 
 5. Maliny

  Polki to bym nie sadził. Ale jak już posadzisz to skoś wczesną wiosną i będzie dobrze (przez dwa lata...)
 6. Maliny

  Co halooo... ? za takie wpisy to ty długo tu nie pobędziesz.   ;[
 7. Maliny

  Te Maroko i Serbia kolego to zagrywka na zbijanie ceny. Owszem w Serbii są maliny to czemu stamtąd nie ściągają jak tam taki rarytas a od nas w ogóle nie biorą.  Wszystko robi się po to aby chłopa wprowadzić w maliny (omamić) i aby rwał i woził za grosze. Ot to cała filozofia rynku. 
 8. Maliny

  Widziałem coś takiego na jednej z plantacji ale to było z daleka i nie odpowiem ci na 100% czy to to samo. Może to być od gleby coś jeśli tego nie masz dużo tylko w kilku miejscach. 
 9. Maliny

  Dopóki nie zaczniesz pisać poprawną polszczyzną ciężko będzie ci pomóc. Ale mniej więcej wiem o co ci chodzi. Jeśli malina przemarzła to ma uszkodzony zapewne stożek wzrostu i stąd ta wysokość. Tak również może się dziać jak dostanie gradem (za duża nie wyrośnie).  Intensywnie dzielone pewnie chodzi o intensywnie zielone. Młode miały za mało czasu aby się dobrze przyjąć a tu już dostały mrozem po d... stąd przemarzły a starsze były bardziej odporne i poradziły sobie lepiej. 
 10. Maliny

  Zimna woda bezpośrednio na liście na pewno nie wskazana. Nie wiem ile tych malin masz i ile tych beczek ci idzie. Najlepiej byłoby aby woda się zagrzała np. nalewasz rano masz do podlewania na wieczór i odwrotnie nalewasz na wieczór masz na podlewanie rano (albo dokupić beczki). Sąsiad kiedyś tak podlewał ale wodą ze stawu. Efekt taki że ryby pływały na polu i dostał zakaz korzystania z tego ujęcia. Ale z tego co pamiętam lał rano i wieczorem - efekt był widoczny że malinom wody nie brakowało. Zostawić ich samych sobie w taki upał to tylko je "pogrąży" może dojść do uszkodzenia systemu korzeniowego i za rok będzie klapa totalna. Jak masz możliwość lej wodę... u mnie podobnie z pogodą ale mam kropelkowe i słabe ziemie a malina ledwo dyszy. 
 11. Maliny

  Osobiście uważam że chłodnie się lada moment ockną że towaru nie będzie tyle ile być powinno. To po pierwsze i wtedy cena pewnie drgnie. Druga sprawa to siła robocza wokół się słyszy że maliny są ale nie ma ich kto zbierać. Czas pokaże...
 12. Gryka

  Dorzucę do tego że miałem sporo chwastów (powinienem to od razu napisać - uprawa ekologiczna). Czy tu też lepiej talerzówka czy podorywka a  późnej jesieni jak coś powschodzi głębsza orka.  
 13. Maliny

  Od przędziorka to bym nie pryskał ja tam jego ingerencji w roślinę nie widzę (blade liście od obwodu ku środkowi, roślina wygląda jakby usychała i tak też się dzieje oraz liście tracą swoją naturalną zieleń). Szkoda "truć" owoców. Z magnezem nie zaszkodzi spróbować 
 14. Gryka

  Czym uprawić ściernisko po gryce aby jak najmniej przesuszyć glebę (bo u mnie o wodę trudno) ? Zrobić podorywkę czy talerzówką.
 15. Maliny

  Nie chcę dolewać oliwy do ognia ale nie wygląda to dobrze biorąc pod uwagę że sezon się rozpoczyna. Kropki to nic innego jak rdza maliny. Zarejestrowany jest tu środek Zato. Jeśli kropki zrobią się czarne to już nic tego procesu nie odwróci (liście zaczną opadać i roślina da mniejszy plon). 
×