Skocz do zawartości

Wialnia – opinie, zdjęcia i dyskusje rolników – Agrofoto

Strona agreguje wszystkie materiały opublikowane w serwisie Agrofoto, które zostały oznaczone tagiem wialnia. W jednym miejscu zgromadziliśmy wątki z forum dyskusyjnego oraz galerię zdjęć przesłaną przez członków naszej społeczności.

Zachęcamy do przeglądania dostępnych fotografii z gospodarstw oraz analizy dyskusji prowadzonych przez użytkowników. To dobra okazja, aby zapoznać się z praktycznymi opiniami i sposobami wykorzystania rozwiązań opisanych tym tagiem w codziennej pracy rolnika.

Jeśli posiadasz własne zdjęcia lub chcesz podzielić się wiedzą na ten temat, zapraszamy do aktywności. Możesz dodać nowe materiały do galerii lub założyć wątek na forum, aby wyjaśnić specyfikę tego określenia i pomóc innym użytkownikom w zrozumieniu jego znaczenia.

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

Blogi


Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


ICQ


Yahoo


Jabber


Skype


Lokalizacja


Zainteresowania


Kod pocztowy

Znaleziono 23 wyników

  1. seba1224

    Wialnia

    Młynkowanie kukurydzy do sadzenia
  2. johndeere5090m

    Wialnia

    A ja tak wieje zboże
  3. AruPiotrekuczak

    Wialnia WLR-05

    Nadszedł czas na zakończenie odbudowy wialni .
  4. Przedstawiam ulepszoną wersję wialni ręczniej Wialnia dostała: nowe koło pasowe (pod pas klinowy), silnik z pralki widocznej na zdjęciu, przełącznik oraz pasek klinowy który ją napędza
  5. AruPiotrekuczak

    Wialnia WLR-05

    Zimą oto nabyłem taki sprzęt ! ;D Mam do was pytanie dorabial ktoś sita do niego? Jaką grubość oczek zastosować ? Silnik Mam od pralki. Pozdrawiam
  6. Matek19

    Wialnia

    wczorajsze czyszczenie jęczmienia
  7. AruPiotrekuczak

    Wialnia Wlr-05

    Podobna do mojej tylko nowszą. Taką ma wujo .
  8. Wie ktoś, jak zwiększyć obroty? To jest zdjęcie podłączenia silnika w młynku zbożowym. Wiem, że instalacja tu przedstawiona umożliwia zwiększenie obrotów tego silnika. Na kondensatorze prawy kabel jest prądowy, lewy 0. W niebieskim i czerwonym też jest prąd (nie są one nigdzie podłączone) Kombinowałem, dotykałem te dwa wolne kable do prawego pina w kondensatorze ale silnik tylko mruczał. Jak to zrobić?
  9. crickmaverick

    Wialnia WLR-05

    Nie było nic do roboty w styczniu to odremontowałem i założyłem silnik, wialnia kupiona za flaszke, sita kupiłem w sitono z blachy perforowanej.
  10. Stan dobry w komplecie sita..cena 300 zł
  11. Witam użytkuje ktoś z was wialnię http://separatory.pro/models/separator-wialnia-czyszczalnia-czyszczarka-mlynek-5t-ism.html jakie macie opinie na temat takiej wialni???
  12. Szukam maszyn do oczyszczania ziół (majeranek, cząber) przede wszystkim młocarni (popularna chyba była Warmianka), bukownika są jeszcze inne tego typu stare maszyny w budżecie do 10 tys. PLN? Wialnia to chyba tylko dla zbóż? Jeżeli tak to proszę o nazwy, modele. Jeżeli nie ma jednej maszyny która czyści całkowicie to mogą być dwie osobne maszyny.
  13. Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? Może jakieś cenny ? Mile widziane własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania) Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie.
  14. Witam. Mam problem z ustawianiem wialni w 524. A mianowicie ktoś namotal w instalacji. I zaginelo sterowanie obrotami wialni. Więc jeśli ktoś miałby jakieś materiały schemat elektryczny tego układu. Oraz fotke z opisem przycisków w kabinie (w szczególności od wentylatora). Oraz czy regulacja działa bezpośrednio po zapłonie czy dopiero po uruchomieniu silnika.
  15. bambrzwlkp1

    sita do wialni

    Witam po wymluceniu saladery przyszedl czas na jej odwianie. I tu jest problem, w saladerze jest duzo powojki.... mam pytanie do was jakie bym musial zalozyc sito zeby ją odwiac. (Moja wialnia jest wlasnej roboty wiec sita tez trzeba samemu zrobic) zrobilem juz jedno sitko z moskietery ale jest za gęste. . ; ( moze macie pomysl jak ja odwiac lub z czego zrobic tak geste sito zeby saladera przeleciala a nie powojka lub na odwrót. dzieki za wszystkie odp.
  16. Witam koledzy. mianowicie robie wialnie do zboża. tak zwany młynek czy jak tam sobie nazywacie. wialnia ma by prosta na sam wiatr bez sit. sam wentylator przegrody. i chał potrzebne mi wymiary. szer długosc wysokosc szer przegrod srednica wentylatora i tak dalej. jesli ktoś wie o co mi chodzi. czekam na odp jesli zna ktos mniej wiecej wymiary albo jakis szkic z wymiarami bo w necie nic nie ma. pozdr
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v