Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

dralo5    27

Który środek nadaje się na perz w łubinie wąskolistnym gorzkim? Targa lub Fusilade, a może coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja pryskałem od perzu leopardem + olejan w fazie 4 lisci. co do tych chwastów 2 lisciennych tonarazie nie wiem co to dopiero pojawiły sie 2 małe listki z ziemi. Mysle ze jak bardzo sie zachwasci to zdeskuje go przed zbiorem i tyle :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27
Napisano (edytowany)

A nie spali mi łubinu bo widzę że nie ma rejestracji w łubinie i w jakiej fazie łubinu pryskałeś i dawce?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dzwoniłem pytałem mozna pryskac lubin choc nie ma rejestracji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Witam

Czym pryskacie łubin przeciwko mszycy i innym robaczką? I w jakiej fazie wykonuje się oprysk? Dodam, że łubin słodki wąskolistny odmiana graf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Mam pytanie odnośnie antraknozy. Spadł u nas deszcz teraz nadają upały czy już opryskać zapobiegawczo czy poczekać do pojawienia się pierwszych objawów choroby? Jaki sposób będzie bardziej efektywniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

no właśnie sprawa wyglada tak że już atakuje antaknoza pierwsze objawy zauwazyłem wczoraj pryskałem już zapobiegawczo Bravo około 20 maja ale teraz trzeba powtórzyć, w zeszłym roku opryskałem raz jak zatakowało i plon był marny mimo że kwitł ładnie to nie wykształciły się strąki. Dlatego nawet jeśli nie widać u was objawów jest najwyższy czas i pora opryskać teraz i powtórzyć zabieg za 2 tygonie jak pogoda będzie jak teraz wilgotno burzowo i gorąco, a mój Zeus ma nawet 60 cm już siany 5 kwietnia, wstawie jutro foto

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

odświeżam, nikt nie prsyka na antraknozę ? jeśli tak to czym pryskacie ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja jestem do tyłu bo późno siałem

jak ostatnio oglądałem to miał 4 pary liści i zero oznak chorób

wiec pewnie ten tydzień różnicy będzie

ale środek już czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Pryskał ktoś może łubin wąskolistny Amistarem 250SC? Oprysk jest cholernie drogi( ok 250zł/ha), i się zastanawiam czy jest wartych pieniędzy...

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Jeśli był mróz w maju u Ciebie to czekaj do pełni kwitnienia, bo u mnie łubin zmarzł i nie wiadomo, czy 40% w ogole zakwitnie, a takim przypadku szkoda jakichkolwiek pieniędzy już na tą uprawę. I na pewno nie Amistarem. Sprawdz ceny: Gwarant, Bravo, Clortofip.

Edytowano przez majranjd

DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Gwarant kosztuje ok 230zł za 5l, zalecana dawka to 2l na h wiec wychodzi jakieś 90zł na hektar, wiec raczej na pewno się zdecyduje na gwarant:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie znalazłem sarbrawit ani Clortofip w środkach zarejestrowanych na jakąkolwiek rośline, czy są jeszcze w sprzedaży? Mój baron wyglada nadal marnie ale zaczął kwitnąć i trzeba dać jakiś fungicyd. Myślałem o sarfunie, czy ktoś go stosował?

Przydałoby sie go trochę dożywić i chciałem opryskać 5%roztworem siarczanu magnezu i insolem6. Czy mogę to zrobić teraz jak kwitnie i połączyć zabieg z fungicydem czy lepiej poczekać aż przekwitnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

łubin na ziemiach typu (margiel) kwaśnie ziemie robi się żółty a na pozostałych glebach jest piękny już zakwitł na niebiesko :) experemyntalnie zasiałem 2 ha, a w tamtym roku też miałem łubin i groch i pryskałem groch pasagramem i przy okazji prysnąłem łubin ( łubin spaliło a grochu nic nie było ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja opryskałem 21 maja brawo i 3 czerwca poprawiłem Gwarantem choć to jedno i to samo , dawki 2 l na ha, objawów najpierw nie było, po 10 dniach pojedyncze łodyki skrecalo ale naprawde bardzo mało, czy oprocz Amistaru jest jakiś środek systemiczny dla łubinu na grzybka ? no bo Amistar tylko 250 na ha ... jak u was sytuacja na polach ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

U mnie zaczął zawiązywać strąki,nawet ładnie.Jest równy,pole wygląda jak dywan ;) Od chwastu niczym jednak nie

pryskałem,łubin przybił lebiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

U mnie też zawiązuje strąki, na pędzie głównym jest ok 20 do 25 kwiatów zawiązał tak po 6, 8 lub 10 strąków a reszta kwiatków oblatuje, jeszcze niczym nie pryskałem i nic go nie kręci ale doskwiera mu susza, na glinkach to już mu liście zwiędły i dolne zrobiły się żółte, jak nie popada w najbliższym czasie to chyba padnie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Ja z faktu tego że pierwszy raz siałem łubin mam pytanie - jeśli teraz kwitnie tj. czerwiec - to kiedy można się spodziewać że ziarno dojrzeje i kiedy zbiór ?. Słyszałem coś o pryskaniu przed zbiorem Roundap-em czy to aby konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

zbór w tamtym roku u nas podobnie jak zboża ozime i był roundupowany. Jesli nie ma chwastów jakiś uciążliwych to 3 litry w zupełności starczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Trzeba pryskać 7 dni przed planowanym zbiorem,tak? Siałeś ten łubin póżniej na poplon,miał gorsze wschody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Nie wiem czy akurat mnie pytasz o to sianie łubinu. Odpowiem tak posiany 16.04 na ziarno. Niestety susza daje się w moim rejonie we znaki również i wygląda to tak iż powschodził ładnie już nawet zakwitł jednak połowa kwiatu oblatuje z braku wody. To w dolnej części jeszcze jakiś pąk zawiązało i coś ziarna będzie ale od połowy do góry wyszła kiszka. Jak da z 2 t z ha to będę baaardzo zadowolony. Co do oprysku to stosujemy go w celu zmniejszenia wilgoci w ziarnie i wcześniejszej eliminacji chwastów czy w innym celu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj