Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz612    0

Kiedy planujecie koszenie łubinu bo ja zamierzam kosić za jakieś tydzień jak będzie pogoda mam odmianę Sonet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Jak to jest z łubinami przy koszeniu jeśli trafi się kilka strąków niedojrzałych (zielonych) kombajn je przerobi i da niedojrzałe ziarno czy w ogóle młocarnia to przepuści dalej w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Ja mam i zeusa i soneta i tylko raz mi się zdażyło pryskać na dojrzewanie randapem ponieważ wyszło dużo zielska takto sam dochodzi.

Odpowiadając na pytanie kolegi u mnie niedojrzałe ziarno też zostaje w zbiorniku także całego niewyżuci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja zwój wąskolistny zrandapowałem w poniedziałek, senat jeszcze rośnie, na obu odmianach widać miejscowe porażenie grzybem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie to łubin zielony stroki jescvzer nawet nie zaczynaja dochodzic.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

U mnie tydz temu dostał 2,5l basty i 1l flexi. Wcześniej był lekki grad i uszkodzenia herbicydowe na początku wegetacji tak więc nie spodziewam się zbyt wiele. Jutro chyba będę kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewus    0

Witam wszystkich. Mam na sprzedaż 10t łubinu wąskolistnego słodkiego i żółtego słodkiego. Jest on pomieszany wiec prawdopodobnie tylko na poplon lub na pasze. Po więcej informacji piszcie na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja wykosiłem w niedzielę łubin i sypał jako tako, powiem 1 napewno lepszy jest niż groch... za rok spróbuję zasiać jeszcze bobiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

i jak sypie ?

dziś skosiłem 7 ha wąskolistnego z dobrym wynikiem 24t czyli ponad 3 tony z ha, a to wcale nie najlepszy kawałek oby tak dalej, jeszcze 13 ha i po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Mój już powschodził jako poplon.A plon taki se,z 70 arów góra 2 tony.Ale doświadczenie w uprawie zdobyte,w nastę

pnym sezonie będzie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

U mnie z 1,5 ha wyszło 2,6 tony co daje wydajność 1,7 t z ha. Podobnie jak kolega doświadczenie zdobyte i dodam iż przegapiłem ważny moment we wzroście jak i jednocześnie mające wpływ na plonowanie łubinu. Gleba 15 lat łubinu nie widziała pozostaje się cieszyć z tego co się zebrało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Koledzy ja mam pytanie do Was znawcow. Jaki najlepiej posiac u mnie lubin na VI klasie, piaski, no i jakie nawozenie zastosowac? Chcialbym go zebrac aby miec na pozniejszy poplon na zime. Kiedy bylby optymalny termin wysiewu, najlepiej tak aby bardzo nie stracil na wiosennym niedoborze wody bo w moim regionie bardzo sucha wiosna to juz regularnia niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

koledzy mam pytanko czy czekac z desykacja łubinu jescze bo skubaniec nie ma ochoty uschnac. jedynie gdzies na górkach juz czrne straki a na lepszych mijscach straki zieloniutkie. dodam ze siany na poczatku maja. nie iwem czy pryskac czy jescze czekac w sumie juz pózno sie robi. I co polecacie do desykacji. Ryzykowac z glifosatem czy tylko reglone lub basta ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Czarne strąki? Zaglądałeś do środka? Ja swój zebrałem na początku lipca, częsc była zielona. Pojechałem Reglone. Przy zbiorze po tygodniu, czesc była dojrzała, część ziaren miękka. Na paszę się nie nadawał, bo zbyt wilgotny i niedojrzał poprostu. Po tygodniu suszenia zrobiliśmy próbe kiełkowania-powschodził lepiej jak zeszłoroczny suchy. Już wszystko zazieleniło mi ładnie pola.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Pytaliście czy jest na łubin jakiś SOR powschodowo na chwasty otóż ku mojemu zdziweniu jest! :D . opisze wam moją sytuację. Zasadziłem ziemniaki na kawałku około 2.5ha i na samym końcu pola nie mogłem wjechać gdy sadziłem około 50m i zostało tam puste miejsce to posiałem łubin. Nie opryskałem go niczym. Jak ziemniaki miały około 20 cm pryskałem je Agilem i gdy dojezdzałem do łubiny to wjechałem w niego jakies 2-3 metry nie wylączając opryskiwacza. i te 2-3 metry czyściutkie od chwasty, po łubinie nie widać było żadnego efektu ubocznego urósł bardzo ładny ale tylko to co było opryskane :P Tylko że ja pryskałem na proso nie wiem jak Agil działa na inne chwasty. Taka mała podpowiedź jakby ktoś nie miał innego wyjścia może sprobowac Agilem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Agil to graminicyd, nie bierze żadnych dwuliściennych, więc nie dziw się, że łubinowi nie zaszkodził.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja chce zebrac na nasiona nie na poplony czy pasze. na pasze mam 2 ha miesznki owies z łubinem i to oprytskam glifosatem + siarczan bo chce odrazu perz wytepic na swiezych dziłkach. a reszte chyba pojade basta lub reglone.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co dobrze pamietam to starki górne i ok połowy bocznych musza być czarne i oczywiście nasiona muszą być dojrzałe. Ja proponuje tobie sprawdzicie są nasiona, ewentualnie poczekać trochę aż sam zacznie się brązowić i wtedy zdesykować.

Edytowano przez cezar903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W tej chwili brazowe czy tam czarne sa wszytkie poza górnym najwyzszym strakiem czasem którys nizej tez jeszcze zielony. I własnie nie wiem czy czekac czy juz bo w sumie to juz póżnawo jest i nie wadomo czy pónij pogoda pozwoli zebrac suchy łubin. A na tych działkach ma byc ozimina zasiana.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No kurcze nie wiem co Ci doradzić- bo ze strączkowych to tlyko kiedyś uprawialiśmy bobik i było to dawno. Mówie Ci sprawdz nasiona ze wszystkich straków- jak sa w miare dobre to zbieraj, skoro jeszcze ma być tam ozimina. Tylko tyle moge Ci powiedzieć. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Nie mam doświadczenia z łubinem, jakim siewnikiem się go sieje? takim do kukurydzy czy do zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj