sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

FarmerDyzio    1127
ręki nie dam sobie uciąć bo ja zawsze do tej pory pytałem o zgodę i kupowałem w swojej gminie. Jeden telefon do notariusza lub kowru i sprawę masz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
3 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

To trzeba pytać o zgodę. Nic strasznego. Jak się trafi na spoko urzędnika to kilka dni i po temacie

w mawazowieckim kowr minimum 2 mies....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
10 godzin temu, Agrest napisał:

O to @miwigos już z gotówką do Ciebie jedzie. Apartament w Wawie  kupisz. Taki do 40 -45m² za 1mln powinieneś znależć.😁😉

Jeżeli istnieje możliwość nawadniania to ten 1mln powinien dostać bez problemu, w okolicy pojawiła ziemia z kowru do dzierżawy za działkę 3 ha 9q czynszu rocznie, za działki 6-7 ha 30-35 q czynszu przetargi ograniczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Liczę że te minimum 100tys za hektar tam chodzi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@miwigostylko trzeba mieć dużą produkcję zwierzęcą , żeby o cokolwiek zawalczyć pow 2 SD na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Jaki % kredyt można w dzisiejszych czasach uzyskać na ziemię? Brał ktoś ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Preferencyjnych chyba przy obecnych stopach procentowych nie udzielają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarkXC    1

Generalnie jest to jeden z lepszych momentów na wzięcie kredytu, biorą pod uwagę zbliżającą się hiperinflację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

To co ziemia wróci do 100 tyś według ciebie ,na pewno nie , bo jeśli wszystko podrożeje to nie będzie kasy na  zakup gruntów

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

Słuchajcie. Czy ktoś tu na forum kiedyś zamieniał las na grunt rolny? Teoretycznie jest to wykonalne, ale jak wygląda praktyka. Drugie pytanie. Ile za taki las można by dać? Tak by było uczciwie dla każdej strony? Poza tym czy poza drewnem, posiadanie lasu ma jakieś korzyści, jeśli nie dało by się rady tego zamienić na pole uprawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

15 letnią osike około 1ha zmieniałem na pole uprawne roboty od cholery, jak chce się bez roboty to koszt 10tys zmulczowania takiego lasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Normalnie jak i od kazdego innego. Notariuszowi musi tylko przedstawić  postanowienie  sądu  o podziale majątku, na jakiej zasadzie stał  sie jedynym właścicielem.  Ale to już  notariusz mu powie jakie dokumenty musi mu przedstawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

W najbliższym czasie planuje zakup ziemi (ok 42 ,w 2 działkach) , dodam że robię to pierwszy raz , także powiedzcie mi jak to wygląda formalnie , co gdzie , jakie opłaty mniej więcej ,co przygotować oprócz$$ i dowodu osobistego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ale to chyba jakaś działka z potenciałem pod budownictwo przy jakimś mieście bo cena zawrotna jak na 25ary. Za ha to 160 000. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

Podkarpackie okolice Mielca , niedaleko jest SSE, także cena możliwa , szukając budowlanych to min 6 tys za ar , a nawet już przebite 20tys na obrzeżach miasta . Działka rolna , ale potencjał na budowlana jest . posiada kompletne uzbrojenie i bezpośredni zjazd z drogi . Niestety taniej już było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

Ostatnio widziałem tablice przy drodze. Hektar łąki z olszyną. Zadzwoniłem to facet powiedział, że 100 zł. za metr sobie ceni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
4 godziny temu, simsones napisał:

Podkarpackie okolice Mielca , niedaleko jest SSE, także cena możliwa , szukając budowlanych to min 6 tys za ar , a nawet już przebite 20tys na obrzeżach miasta . Działka rolna , ale potencjał na budowlana jest . posiada kompletne uzbrojenie i bezpośredni zjazd z drogi . Niestety taniej już było

A temat nazywa się "ceny gruntów rolnych". Przecież nawet nie będziesz gonić z agregatem czy kosiarką na tę działeczkę.

W okolicy poszło 16 ha po 28 tysięcy, III i IV kl. Niedoszły nabywca tylko się oblizał.

Edytowano przez piotrp88
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj