sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
12 godzin temu, Dawid727 napisał:

8 zł netto koszt weterynarii. Zużycie 2.7 przyrost 1.15. Upadki 2%

Tebajki to możesz dzieciom opowiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
staszek131415 napisał:

12 godzin temu, Dawid727 napisał:

8 zł netto koszt weterynarii. Zużycie 2.7 przyrost 1.15. Upadki 2%

Tebajki to możesz dzieciom opowiadać

Czemu bajki? Dla Duna taki wynik to normalny, no może prawie bo nie każdy ma warunki w chlewni żeby takie wyniki kręcić, chodzi mi o dobra wentylację, ilość sztuk na m2, ruszta. Ale jak taka jest to jak najbardziej wynik realny, kolega na głębokiej ściółce kręci się cały czas wokół 1,1 kg przyrostu. Miałem kiedyś duny, teraz od kolegi biorę polskie, to musialem jednego osobno dać bo zaczly go gryźć, 50 kg miał wtedy, wazylem go co 10 dni, to średnio 11 a pod koniec tuczu wskoczyło 13 kg przyrostu w 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chodzi o wyniki bo tyle to i polski warchlak rośnie a o kasę nikt nie płaci 70 zł za tucznika w nakładczym to tylko kwestia czasu jak przejmą gospodarstwa firmy nakładcze a młode wilki dają się na to nabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Tyle wychodzi za naszą pracę i tyle dostajemy za tucz nakładczy. Możecie w to nie wierzyć mam to gdzieś. Mnie ten tucz wyciągnął z bagna w które wszedłem kupując warchlaki na własną rękę i niestety często były to polskie warchlaki z niby bardzo dobra opinią,, a po prostu nie rosły. Nie miałem wpływu na cenę. Teraz wiem za co robię. Widzę pieniądze na koncie i nie mam stresu czy tucznik w dziwnych okolicznościach nie spadnie w tydzień o złotówkę za kilogram. Gdy firma która mi wstawia świnie płaciła za duna 550 zł, tucznika sprzedawali gdy cena była poniżej 5 zł za wagę żywą, ja im wystawiałem fakturę za 9.8netto w klasie E. Musieli odemnie kupić tucznika w takiej cenie by jakoś wyszedł ten mój zysk prawie 70 zł netto za sztukę. Ja mam swinki na głębokiej ściółce. Kolega któremu teraz tak super wyszło ma pół chlewni głęboka ściółka i pół ruszta. Warunki są jakie są. Ale świnie rosną pięknie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten tucz pociągnął w USA   gospodarstwa rodzinne na dno podobnie będzie i u nas kwestia czasu nałapiąchętnych do tuczu znikną małe ubojnie potem gospodarstwa rodzinne  jedyny sens puki co to cykl zamknięty inna produkcja nie ma racji bytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
20 godzin temu, damianos95 napisał:

Singapur uznal regionalizacje asf mozemy podobno wozic do nich swinie 

Tyle tylko ze raczej nie wplynie to u nas na cene. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586
Dnia 28.08.2020 o 12:51, 6465 napisał:

@turtojs i na leczenie DK wystarczyło 8zl/sztuka  na przyrost 1,1kg dziennie.?

Świnie raczej na Atomie tuczone że taki przyrost 1 ,1 kg dziennie 77 dni i ma 115 kg jak był warchlak kupiony w wadze 30 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383

Mi przy tak intensywnym tuczu leczenie wychodziło 15-20zl. 

W 90dni tuczniki sprzedawane w wadze średniej 127kg.  Z warchlaka 30kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przy tej cenie to obornik zostaje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staś a jak u Ciebie cena? jakoś mało piszesz ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
staszek131415 napisał:

No przy tej cenie to obornik zostaje.....

No ale nic kompletnie ? Pan jest z tych którym nic się nie opłaca ? czy naprawdę przy zakupie prosiaka, swoim zbożu nic się nie zostaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

300 złotych pasza + cena prosiaka+oczywiście dochodzi to tego jakiś odpis na bieżace naprawy, wet, bioasekuracja]do 20 zł na szt=teoretyczny zysk[jak coś strzeli w kalendarz np tucznik o wadze 60 kg  z 20szt obsady to w praktyce zostaje faktycznie tylko obornik, na kupnym prosiaku do obecnie jest bardzo śliski biznes

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

No ale nic kompletnie ? Pan jest z tych którym nic się nie opłaca ? czy naprawdę przy zakupie prosiaka, swoim zbożu nic się nie zostaje ?

aktualnie w tuczu jest delikatnie mówiąc chu... na przykład u mnie   za jakieś dwa tygodnie będę sprzedawał tuczniki za warchlaka płaciłem 300 zł a teraz je sprzedam podejrzewam że jak da mi 4.6 to wszystko myślę że 120 kg średnio będą miały 120x4.6=552 - 300(warchlak)=252 zł na wyżywienie leki i inne koszty  myślisz że to pokryje koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Teraz to jedynie przerabiać te świnie na kiełbasy, to wtedy coś z tego zostaje. A tak - jak koledzy piszą - zostaje obornik i u mnie ten obornik zastępuje częściowo nawozy wieloskładnikowe

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383
38 minut temu, szczypka napisał:

aktualnie w tuczu jest delikatnie mówiąc chu... na przykład u mnie   za jakieś dwa tygodnie będę sprzedawał tuczniki za warchlaka płaciłem 300 zł a teraz je sprzedam podejrzewam że jak da mi 4.6 to wszystko myślę że 120 kg średnio będą miały 120x4.6=552 - 300(warchlak)=252 zł na wyżywienie leki i inne koszty  myślisz że to pokryje koszty?

Nie licząc swojej roboty to moim zdaniem trzeba do każdego parę złoty dołożyć. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj