sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

21 godzin temu, kopin napisał:

4,5 netto,20 szt cena jak za zboże,kużwa mać

4.2 🙄

12 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

niepewny czyli ile można zarobić/ stracić ? przy cenie 4.5 netto i prosiaku 20 kg 220 zł ile może wyjść ? zboże swoje. koncentrat z zakupu

Gdzie jest Tyran 😁?? on by Ci wyliczył, że nawet i schabowego by Ci się odechciało 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szałł.  nic tylko chlewnie powiększać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no normalnie   nic się nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Kolega z wioski gromadzi towar i od października ma ruszać budowa tuczarni na 1000szt.  Na ruszcie. 

Edytowano przez 6465
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367
2 godziny temu, galan99 napisał:

Bo nie zabiorą 500 + bo to jak samemu siedzieć na bece z prochem i podpalić ląd 

Lont😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Wczoraj po wsi z inspekcji sanitarnej do każdego domu chodzili i pytali o hodowlę świń ale na wsi nikt tego nie trzyma to kazali oświadczenia pisać ze brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

A nie inspekcji weterynarii?  U nas są co 3.miesiące i sprawdzają bioasekuracje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

czyli co dokładnie ? ogrodzenie ? czy świnie nie są w jednym budynku co bydło ? kwity ? panowie zostanie 100 zł przy przykładzie co podałem wcześniej ? Ktoś pytał co obecnie mam- krowy, byki i ręce do kolan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Ogrodzenie nie koniecznie,  ale budynek musi być zabezpieczony przed dzikimi zwierzętami,  siatki w oknach maty we wjeździe i w wejściu,  zaplecze sanitarne szatnia środki dezynfekujace, odzież ochronna. Wymogów jest cała książka.  Jak zglosisz chęć hodowli to ci ją dadzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Kolega z wioski gromadzi towar i od października ma ruszać budowa tuczarni na 1000szt.  Na ruszcie. 

A wy tu cały czas mówicie ze liczba gospodarstw hodujacych coś maleje a pogłowie rośnie. To samo z krowami co z tego że 5 rolników zlikwiduje hodowle 100 jak jeden postawi na 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

U mnie na wiosce jest 5hodowców trzody w ilości powyżej 2000sztuk na 1 rzut.  

I wykupują wszystką ziemię gdzie się pojawi. 

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

o takich ilościach nawet nie myślę. w przyszłości mógłbym zagospodarować 500m2. Na razie chciałbym malutka ilość żeby zobaczyć jak wygląda chów. Gdybym miał jakąś przyzwoita pracę na oku to bym nawet o tym nie myślał ale jak mam iść do kostki czy na budowę to może świnie nie będą takie xle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, FarmerDyzio napisał:

czyli co dokładnie ? ogrodzenie ? czy świnie nie są w jednym budynku co bydło ? kwity ? panowie zostanie 100 zł przy przykładzie co podałem wcześniej ? Ktoś pytał co obecnie mam- krowy, byki i ręce do kolan

To ze świniami będziesz się mógł po piętach podrapać bez schylania 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Kumpel dostał rozliczenie za tucz nakładczy. 72 zł netto miuns weterynarz. Czyli jakieś 7-8 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Jak piszesz to pisz wyrażnie ,7-8 zł zarobił czy 7-8 zł weterynarz ;-)))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
13 minut temu, Dawid727 napisał:

Kumpel dostał rozliczenie za tucz nakładczy. 72 zł netto miuns weterynarz. Czyli jakieś 7-8 zł. 

To Co mu za badziewie przywieźli że leczenie wyszło 62zl/szt. Jakoś mi się wierzyć nie chce. 

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Dawid727 napisał:

Kumpel dostał rozliczenie za tucz nakładczy. 72 zł netto miuns weterynarz. Czyli jakieś 7-8 zł. 

To coś bardzo dużo, to jakie on miał przyrosty i zużycie paszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
22 minuty temu, turtojs napisał:

To coś bardzo dużo, to jakie on miał przyrosty i zużycie paszy?

Pewnie lekami na boku handlował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@FarmerDyzio na moje jeżeli bez upadków przy 4,5 netto i przy odstawie ok 110kg i przy zużyciu 3kg/ kg przyrostu  i cena paszy ok 0,8 zł to koszt wyniesie 460zł tyle w teorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj