sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Sadek    1127

Już jest komunikat że jeden pozytywny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

No to teraz będzie ostra jazda w dół, nawet jeżeli 🇩🇪 będą miały zbyt to nasze zakłady mają pretekst do obniżek🤬🤬🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
18 godzin temu, pabloooo napisał:

A w Wielkopolsce kolejne ognisko u świń gmina Zbąszyń, zagłębie chodowli świń w tym regionie wpada w niebieską strefę...... I ja niestety także 

Współczuje, zobaczycie czym to pachnie, mam nadzieje że szwaby zlikwidują tą strefę totalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak myślicie co teraz będzie z cenami na przyszły tydzien mam planowaną sprzedaż i nie wiem co robić przekładać czy próbować przyspieszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    245

Teraz to chyba najlepszym zyskiem będzie pusta chlewnia

Edytowano przez bizon1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
42 minuty temu, szczypka napisał:

jak myślicie co teraz będzie z cenami na przyszły tydzien mam planowaną sprzedaż i nie wiem co robić przekładać czy próbować przyspieszyć 

Pojawiają się informacje że w razie nie dogadania sie DE z Chinami to  spadek o 30% na klasie , na pewno nie ma szans utrzymania obecnej ceny w najbliższym czasie,według mnie każdy dzień dłuższego tuczu będzie generować straty jednak ostateczna decyzja należy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tego że stanieją  się boję na tych i tak pewnie będę w plecy (za warchlaka płaciłem 300) gorsze że w sobote mają przyjechać nowe warchlaki i jak je tu teraz wycenić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ja mysle ze tragedii nie bedzie miesa nie ma w Polsce tylko jakby tak dało sie zamknac granice

A niemcy szybko sie dogadaja z regionalizacja bo sami beda padac ich rolnicy do polski wszystkiegop nie przywioza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830

Nie zazdroszczę bólu głowy , jeżeli sprawdzą sie prognozy  o cenie 1€ za E klasę[oby byłyby nie trafione] to każda cena pow 140zł szt będzie generować duże straty,zostanie tylko ucieczka w nakładczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ani duńczyk ani nakładczy w mojej chlewni nie zagości  najprawdopodobniej jeśli cena tak spadnie to sobotnie wstawienie będzie ostatnim a chlewnie na kurnik przerobię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
58 minut temu, szczypka napisał:

tego że stanieją  się boję na tych i tak pewnie będę w plecy (za warchlaka płaciłem 300) gorsze że w sobote mają przyjechać nowe warchlaki i jak je tu teraz wycenić 

Nie wstawiaj albo jak wyzej za 140zl warchlak, poplyniesz na tym rzucie. Ja mam info ze bedzie mocny dół  ktory pozamiata wolny rynek zwłaszcza w otwartym cyklu, wspomniesz moje słowa.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena znowu poszła w dół. Mimo przejścia przez przepisy, rekontrole kończę chów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Dziś pojechało stadko 4,6 I teraz chwila przerwy w odstawach. Ciekawe jak sprawa się potoczy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz121    11

Według mnie marne szanse na to że nie poleci mocno w dół, może się mylę (oby).  chyba nawet tanie zboże i własny prosiak nie da zysku a duża wtope. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

po spadkach zawsze są wzrosty, Co z tego jeśli swinia na giełdzie spadnie, chłopy w popłochu wysprzedadzą co łapie wagę ubojową, a co potem? Mniejsze zakłady aby kupić będą musiały dać cenę wyższą niż giełda bo świńie się nie rozmnożą w 2 dni. Ja ostatnio sprzedawałem do lokalnego zakładu przez pośrednika po 5 netto z niebieskiej, a dzisiaj umówione po 4,7 na za tydzień, mimo to że mam podpisaną umowę z sokołowem to co z tego jak sokołów wpatrzony jak w obrazek w giełdę - niebieska strefa i cena po przeliczeniu na żywą wagę na dziś to 4,5, a pewnie jeszcze obniżą bo giełda przecież, wczesniej (2mies temu) różnice sięgały 60gr sokołów a lokalnie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj