Polecane posty

16 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Ja bym wolał zrobić 2ha po 1200 niż 40 po 700. Zarobek z 3 x mniejszy ale roboty i eksploatacji sprzętu 20 x mniej. :)

No tak tylko jak ktoś jest ustawiony typowo na usługi to on chce zarobić jak co chwilę będzie przejeżdżał z gospodarza do gospodarza to przez dzień zrobi maks 10 hektarów policz paliwo, pracowników, amortyzację maszyn. Więcej mu zostanie jak skosi 25 po 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
15 godzin temu, Krowiarka napisał:

U mnie też parametry niższe niż w Ocenie, ale to od upałów ;) jak ja z zazdrością patrzę na te wasze burze, gdy nas wszystko omija. Kukurydza u mnie nawet do 2 metrów, ale podsycha i skręcona. To że urosła to zasługa dobrych odmian. Dzisiaj sprzedałam 3 krowy cena zleciała tylko 50 groszy dobre i to.

To w jakiej cenie te krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
2 godziny temu, Takisobierolnik napisał:

No tak tylko jak ktoś jest ustawiony typowo na usługi to on chce zarobić jak co chwilę będzie przejeżdżał z gospodarza do gospodarza to przez dzień zrobi maks 10 hektarów policz paliwo, pracowników, amortyzację maszyn. Więcej mu zostanie jak skosi 25 po 700

Lepiej skosić 400 w sezonie po 1000 niż 700ha po 700 jak to niektórzy "pseudo przedsiębiorcy" robią, ludzie mają pretensje że wszystko szybko szybko, ale i tak ich biorą bo tanio

Apropo cen mleka, ktoś tu pisał że mlekovita będzie zwiększać udziały, to plotka czy faktycznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisali tu, że nieudziałowcy mają wpłacić kasę na udziały. O zwiększeniu udziału udziałowców nikt nic nie pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No właśnie o tym mówię, ja jestem nie udziałowcem i nic mi nikt na razie nie wspominał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan21744    3
Dnia 22.07.2019 o 10:40, tespis17 napisał:

Z tego co wiem grupy Lacpol już nie ma, przejęła ją Grupa Polmlec to dlatego taka obniżka. Najlepsze że mniejszy przejął większego, a ta obniżka to na odprawy prezesów poszła. Masz taką samą f-re jak Ja i widzę że tą śmieszną umowę podpisałeś na którą Ja się nie chciałem zgodzić.

Zawiodłem się na Polmleku, w sumie to zawiedlismy cała grupa . Polmlek nie dotrzymuje słowa,  pozmieniali nam samochód na trasie gdzie nigdy nie było żadnych problemów,  bardzo ładny nowy samochód wszystko się zgadzało.  Od początku miesiąca nowi kierowcy kradną notorycznie mleko nikt nie odpowiada z Polmleku nie ma z nikim kontaktu mają wszystko w d*pie  . Zawiedlismy się I to bardzo Polmlek niedotdzymuje słowa także osobiście nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929
8 godzin temu, Jan21744 napisał:

Zawiodłem się na Polmleku, w sumie to zawiedlismy cała grupa . Polmlek nie dotrzymuje słowa,  pozmieniali nam samochód na trasie gdzie nigdy nie było żadnych problemów,  bardzo ładny nowy samochód wszystko się zgadzało.  Od początku miesiąca nowi kierowcy kradną notorycznie mleko nikt nie odpowiada z Polmleku nie ma z nikim kontaktu mają wszystko w d*pie  . Zawiedlismy się I to bardzo Polmlek niedotdzymuje słowa także osobiście nie polecam.

U mnie też odbiera Polmlek litry się zgadzają parametry też mniej  więcej tak jak w federacji tek że może to wina kierowców bo to pewnie firma z zewnątrz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Koledze bardziej chodzi o to, że Polmlek na jego zgłoszenie w ogóle nie zareagował i go olał

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929
30 minut temu, Xawier napisał:

Koledze bardziej chodzi o to, że Polmlek na jego zgłoszenie w ogóle nie zareagował i go olał

Jak dzwoniłem do gościa co podpisywał ze mną umowe to często też  nie  odbiera wtedy  telefon do kierowniczki tel na stronie polmleku i gość w godzinę się odzywa więc trzeba bronić swego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan21744    3
1 godzinę temu, Łolek napisał:

Jak dzwoniłem do gościa co podpisywał ze mną umowe to często też  nie  odbiera wtedy  telefon do kierowniczki tel na stronie polmleku i gość w godzinę się odzywa więc trzeba bronić swego

U nas to jest tak że nie dotrzymali słowa które było mówione na samym początku a teraz mają nas gdzieś więc tylko skończymy żniwa i czas na zmianę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Dorwać śmieciarzy z mleczarki, dupe skopać to się nauczą. Cwaniaki, jak ma być dobrze jak jeden drugiego tylko okraść potrafi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan21744    3
52 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Dorwać śmieciarzy z mleczarki, dupe skopać to się nauczą. Cwaniaki, jak ma być dobrze jak jeden drugiego tylko okraść potrafi. 

Skoro mleczarnia ich popiera to co my możemy.  Jeździli nasi kierowcy wcześniej to było wszystko dobrze . Wiesz kolego skoro mleczarni tak zależy na nas i naszym mleku to za chwilę go nie będą mieli . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Dorwać śmieciarzy z mleczarki, dupe skopać to się nauczą. Cwaniaki, jak ma być dobrze jak jeden drugiego tylko okraść potrafi. 

I za chwilę pozaklasowe będą mieć. Dzwonić do kierowniczki do skutku. Ewentualnie sms-a z prośbą o szybki kontakt a jak na to nie odpowie to sms-a z pytaniem na jaki adres wypowiedzenie wysyłać i wtedy powinni się odezwać😂

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Dorwać śmieciarzy z mleczarki, dupe skopać to się nauczą. Cwaniaki, jak ma być dobrze jak jeden drugiego tylko okraść potrafi. 

Jednemu ukradnie drugiemu dopisze stan na koniec musi się zgadzać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27
Dnia 22.07.2019 o 10:40, tespis17 napisał:

Z tego co wiem grupy Lacpol już nie ma, przejęła ją Grupa Polmlec to dlatego taka obniżka. Najlepsze że mniejszy przejął większego, a ta obniżka to na odprawy prezesów poszła. Masz taką samą f-re jak Ja i widzę że tą śmieszną umowę podpisałeś na którą Ja się nie chciałem zgodzić.

Jak u Ciebie cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
Dnia 23.07.2019 o 18:24, Thomas2135 napisał:

Pisali tu, że nieudziałowcy mają wpłacić kasę na udziały. O zwiększeniu udziału udziałowców nikt nic nie pisał.

Jeśli chodzi o udziały to na razie w Kaliszu nikt nic nie wie.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

zrobic legalizacje i przestanie ginac u mnie 1.5miesiaca po 40 litry brakowalo, ale pierwsza odpowiedz przy zwróceniu uwagi na to ze mleka powinno byc wiecej byla czy mam legalizacje. teraz nie brakuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 A to nie wielki koszt,kilka stowek i papier od niechcenia położyć przy zbiorniku9_9.Pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te kilka stówek to dokładniej 1 zł za litr pojemności zbiornika więc łatwo policzyć ile kosztuje legalizacja zbiornika np. 2000 L.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

No gdzie. Ja kiedyś za legalizację 1000l zbiornika płaciłem 250 zł. Drożej jest jak listwy nie masz bo muszą listwę zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś tu pisał, chyba @maxler o takim koszcie. Z palca nie wyssałem tej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co dalej? Na własną rękę? Ile teraz będą wynosić opłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj