maxler
Members-
Ilość treści
1007 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Reputacja
316 ExcellentO maxler
-
Ranga
Zaawansowany
- Urodziny 05/14/1991
Informacje
-
Płeć
Mężczyzna
-
Lokalizacja
Podlaskie/Okolice Janowa
Ostatnio na profilu byli
16922 wyświetleń profilu
-
-
-
Ja też mam podobny problem. Jesteśmy 3 na końcu linii a takie cyrki z prądem. Schladzalnika nawet nie włączysz podczas doju . Mamy przydział 35kw . Ponad rok czasu z PG walczyliśmy, przyjechali założyli rejestrator, po miesiącu zabrali i później wysłali papiery z odczytu że z ich strony jest wszystko w porządku i żeby coś dalej walczyć to trzeba byłoby robić cały przegląd linii w gospodarstwie. A bywa tak że napiecie na fazach jest 170 albo 250.
-
-
-
-
-
-
-
-
Średnio 3.3 laktacji i 38tys litrów. Myślę że było by lepiej ale teraz takie w 3-4 laktacji nie sprzedaje na rzeź tylko jeszcze okoliczni rolnicy ode mnie odkupuja, doją dalej i są zadowoleni a ja wymieniam na młoda krew. W tym roku spadła mi wydajność bo aktualnie na 51 krów mam 26 pierwiastek. 2 sztuki w przyszłym roku powinny osiągnąć 100tys w 8 laktacji. W ciągu dnia praktycznie nie zaglądam do obory, tylko z rana 2h obrzadek i wieczorem 3h. Mam wóz paszowy od 6 lat. Wszystko teraz idzie do wozu bo mam mocny wóz na 45 litry . Premiuje tylko te po wycieleniu . Przed kupnem wozu już miałem wydajność ponad 10tys.
-
-
-
Jakiś super ekstra produktów nie stosuję . Najważniejsze to wprowadzać krowę w zasuszenie w odpowiedniej kondycji. Krowa która idzie do zasuszenia trafia gdzieś na stanowisko z brzegu. Z początku zaczynam schodzic z tmr laktacyjnego a wchodzi słoma do syta. Czekam aż krowa zejdzie z mlekiem poniżej 10l na udój ( teraz większość krów zaszuszanych na koniec laktacji daje jeszcze ok 40 litry mleka na dzień). Wtedy patrzę jeśli dana sztuka miała jakiś problem z somatyka to idzie Fatriximin na zaszusenie+ czopy keratynowe a jak nie było problemow to tylko czopy( teraz w większości idą tylko czopy) . Tak stoi kilka dni na stanowisku a później idzie na pastwisko z dostępem do takiej szopy . W tej szopie mają tmr jalowkowy i troche(ok10kg/ na sztukę tmru laktacyjnego) . Tam stoją aż się wyciela. Odkąd zacząłem to praktykować to na tyle wycieleń sporadycznie trafi się zatrzymanie łożyska. Krowy na 1 udój dają ok 5l siary takiej gęstej jak kisiel. I później stopniowo wzrasta pobranie i mleko.
-