Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komodo    277
50 minut temu, komizmo napisał:

GDT +0.9% ciekawe czy te ciągłe wzrosty przełożą się w końcu na ceny w skupie

A czy wcześniejsze ciągle  spadki od czerwca do grudnia przełożyły się na spadki? Myślę że bardziej ustabilizuje to cene a dalej czas pokaże 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Właśnie jest szansa że cena się utrzyma ale jak zwykle pogoda rozda karty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12970

już jestem po rozmowie z polmlekiem parametry jak w jogo cena 1,59 ciekawe jak długo ale chyba się skusze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Łolek napisał:

już jestem po rozmowie z polmlekiem parametry jak w jogo cena 1,59 ciekawe jak długo ale chyba się skusze 

Przez ile miesięcy taka cena? Jeszcze nie widziałem w tym temacie by ktoś miał taką cenę w Polmleku. Realnie to odejmij z 10 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sąsiad z Łowicza przeszedł do Polmleku przy 80 tyś dostał cennik z Grajewa według którego będą mu płacić ma 1,55 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

ciekawe jak długo? 3 może 4 miesiące?😂


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Do nas jak przyjechał naganiacz z Polmleku to odnośnie ceny powiedział "że gwarantowana taka jak w Grajewie"😅 znajomym też tak mówił  


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady po te lata ilości rzędu 100-200tys miesięcznie nie robią na nikim wielkiego wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6749

O to teraz maja cennik z grajewa, kiedyś mieli z mlekovity i niby według niego ja mam płacone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

jak bym miał przejść z Łowicza do innej spółdzielni i polmlek zaproponował by mi cennik mlekovity/mlekpolu to bym się zapytał czy cennik z Piątnicy też oferują 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12970

W polmleku 1.59 brutto przy 20 000 tyś i nie jest to cennik ani grajewa mlekpolu ani nikogo innego.

cd. niby to jest ich cennik nawet jeśli będzie coś mniej to chyba nie 1,35 jak jogo 

a i polmlek to chyba nie spółdzielnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
1 godzinę temu, Takisobierolnik napisał:

A jak teraz osm lowicz placi ?

Sorry stary ale możemy się już tego nigdy nie dowiedzieć bo wszystkim którzy zostali w Łowiczu już pomału wyłączają prąd i Internet...

 

nie no,to taki czarny humor...chociaż z drugiej strony,skoro za przerzut bulą po 1.7 to chyba ktoś musi na to zasuwać?

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12970

U nas najwięksi dostawcy Łowicza już  w innych mleczarniach best milk reny picot mlekpol polmlek itp jak na karuzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

U pani prezes w Raciążu to się nie  idzie dogadać jak cennika nie było to negocjacje były a potem nic, 5 lat temu płacili nam 1,30 a znajomy zadzwonił jako nowy dostawca przy mniejszych litrach jak moje i zaoferował 1,55, podobno szybko stracił pracę ale i my potem mieliśmy dobrą cenę :) ale proszę nikomu nie mówić że ma Pan taką cenę, otto cały polmlek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12970
13 minut temu, RolnikTivi napisał:

U pani prezes w Raciążu to się nie  idzie dogadać jak cennika nie było to negocjacje były a potem nic, 5 lat temu płacili nam 1,30 a znajomy zadzwonił jako nowy dostawca przy mniejszych litrach jak moje i zaoferował 1,55, podobno szybko stracił pracę ale i my potem mieliśmy dobrą cenę :) ale proszę nikomu nie mówić że ma Pan taką cenę, otto cały polmlek :D

I co zmieniłeś  odbiorcę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
38 minut temu, Łolek napisał:

I co zmieniłeś  odbiorcę 

Tak, narazie 2 miesiące odstawiam, więc nie powiem wiele, ale cenę mam lepszą jak do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140
57 minut temu, RolnikTivi napisał:

U pani prezes w Raciążu to się nie  idzie dogadać jak cennika nie było to negocjacje były a potem nic, 5 lat temu płacili nam 1,30 a znajomy zadzwonił jako nowy dostawca przy mniejszych litrach jak moje i zaoferował 1,55, podobno szybko stracił pracę ale i my potem mieliśmy dobrą cenę :) ale proszę nikomu nie mówić że ma Pan taką cenę, otto cały polmlek :D

Przecież w Polmleku jest cennik tylko trzeba poprosić żeby go zobaczyć. Polmlek nie jest taki zły tylko trzeba mieć dobrą gadkę. Z cennika wychodziło mi 1,19zl a po negocjacjach wyszło 1,39zl więc tak średnio , ale myślę że jak dojdę do 20tys litrów a już dużo nie brakuje to utarguje te 1,49zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faziiio    0

Ktoś coś powie co tam w sdm wieluń słychac jakie plany na przyszłość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12970
39 minut temu, RolnikTivi napisał:

Tak, narazie 2 miesiące odstawiam, więc nie powiem wiele, ale cenę mam lepszą jak do tej pory

Nie robili problemów  z odejściem  bo u mnie zero premii  i sorki  za ciekawość  ale gdzie  teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
32 minuty temu, Łolek napisał:

Nie robili problemów  z odejściem  bo u mnie zero premii  i sorki  za ciekawość  ale gdzie  teraz

Nie, wypowiedzenie w dwóch egzemplarzach i z ceny też nic nie zjechali, aczkolwiek tego się bałem, reny picot 

1 godzinę temu, rolnik115 napisał:

Przecież w Polmleku jest cennik tylko trzeba poprosić żeby go zobaczyć. Polmlek nie jest taki zły tylko trzeba mieć dobrą gadkę. Z cennika wychodziło mi 1,19zl a po negocjacjach wyszło 1,39zl więc tak średnio , ale myślę że jak dojdę do 20tys litrów a już dużo nie brakuje to utarguje te 1,49zl...

Przecież ja go miałem, rozumiem że jeśli masz fajny litrzarz to spoko, tylko wierząc ludziom w okolicy w Raciążu płacą według tego cennika, ale mniejsza. Widzisz ty akurat masz dobry bajerek i ci dali dobrą cenę ale nie każdy ma gadane i wtedy ma doic za 1,2? Trochę nie fair że jednym płacą dobrze bo się upominali a drugim już słabo bo cicho siedzą, nie traktują ludzi równo 

Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Rożne są mleczarnie, jedna płaci za parametry a za litraż bardzo mało dokładają do ceny. A drudzy płacą za litraż a parametry ich nie obchodzą.

Mariusz porównaj Polmlek a Piątnice, tutaj to taka przepaść że sni mi się po nocach taka cena jak w Piątnicy, a tu się budzę i przypominam sobie z nadal odstawiam do Polmleku 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj