Skocz do zawartości

lukasz20

Members
 • Zawartość

  488
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O lukasz20

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 13.02.1989

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  spod łowicza
 • Zainteresowania
  sport, technika rolnicza, hodowla bydła
 1. Pogoda

  U mnie właśnie spadło parę kropel deszczu, burza poszła bokiem dobrze, że przed wczoraj ładnie popadało Ten rok lekki nie jest z wiosny było bardzo mokro a teraz sucho się robi.
 2. cielak nie chodzi po urodzeniu

  Jeśli poród był ciężki to podejrzewam, że cielak ma ponaciągane nogi i po kilku dniach powinno przejść. Jeśli natomiast podejrzewasz złamanie to lepiej wezwać weta. Co do złamania to kiedyś u nas byk bykowi nogę złamał miał ok 200kg lekarz spisał go na straty my najzwyczajniej w świecie nic nie zrobiliśmy poczekaliśmy jak sytuacja się rozwinie i przy dużym szczęściu noga się dobrze zrosła Nie za duże ryzyko kryć jałówki charolaisem? To rasa o dużym kalibrze i sporych cielętach przy urodzeniu.
 3. co jest z kiszonką z qq

  Spróbuj jak radzi kolega wyżej posyp ją paszą albo śrutą zbożową powinno pomóc. Myślę, że to tylko kwestia czasu muszą po prostu przyzwyczaić do kiszonki z kuku. Miałem tak z jedną jałóweczką nie chciała jeść za bardzo na początku, jadła trochę a teraz wsuwa aż miło
 4. Wszystko o OSM Łowicz

  W naszej kochanej mleczarni nic mnie chyba już nie zdziwi najbardziej mnie irytuje różnica litrów na miarce zbiornika i stanu licznika pompy samochodu odbierającego mleko. Tematu białka i tłuszczu nawet nie chce poruszać żywienie to samo a z próby na próbę różnica kilku jednostek.
 5. Prawo jazdy "T"

  Posiada ktoś pewne sprawdzone informacje dotyczące kategorii B+E czy ona daje uprawnienia na jazdę ciągnikiem z przyczepami bez ograniczenia tonażu czy jest jakaś określona masa zestawu. Bo najróżniejsze rzeczy słyszałem
 6. Żywienie Cieląt

  Rozumiem Twoje argumenty i je szanuje, ale moje być może mniejsze doświadczenia skłaniają mnie do zachowania swoich zasad. Wcześniej cielaki dostawały siano w okresie pojenia mlekiem częściej zdarzały się biegunki(nie wykluczam innych czynników wirusów, złych proporcji mleka itp. itd.) podobnie jak u usera @ppp te nie wychowywane na sianie są teraz w lepszej kondycji. Od tego służy forum by poglądy wymieniać i o nich dyskutować.
 7. Żywienie Cieląt

  Na pewno kolesiem dla Ciebie nie jestem. Z którego roku jest ta książka? Prenumeruję 2 czasopisma o hodowli bydła( w jednym z nich pracują ludzie, którzy piszą też w Poradniku rolniczym) mam rożne książki i w nich profesorowie publikują najnowsze wyniki badań, m. in. był poruszony temat żywienia cieląt sianem - niestety przeszkadza ono w prawidłowym rozwoju kosmków jelitowych. "Wypchany" sianem trawieniec utrudnia utworzenie rynienki. Dlatego też zalecają pojenie wiadrem ze smoczkiem na wysokości ok 60-70cm.
 8. Żywienie Cieląt

  Kiszonki powinno się wprowadzać w 2 miesiącu życia cielęcia. @krzysiek zweryfikuj swoje wiadomości bo wprowadzasz userów w błąd. Siano wręcz szkodzi małym cielakom wypełnia trawieniec i uniemożliwia rozwój kosmków jelitowych, poza tym utrudnia tworzenie rynienki przełykowej przez co mleko przedostaje się do niewkształconego do końca żwacza i powoduje biegunki. Siano wprowadza się w 3 miesiącu życia.
 9. Żywienie Cieląt

  Ja daję 2-miesięcznym cielętom kiszonkę z kukurydzy i sianokiszonkę jak dotąd nie zdarzyło się żeby coś któremuś cielakowi było. Wiadomo wszystko o odpowiednich proporcjach, bo jak naładujesz nie wiadomo ile to się przeje i może wtedy zaszkodzić.
 10. Krew w mleku

  Też jestem tego samego zdania, że to osłabia krowę. Ale zastanawia mnie to czy nie zakończy się to jakimś zapaleniem?? Przecież w wymieniu zostaje mleko
 11. Krew w mleku

  A jakie stosujecie praktyki przy dojeniu krowy po ocieleniu zdajacie do samego końca czy tylko tyle aby cielakowi starczyło siary(porada lekarza wet.)?? Niby to ma nie osłabić krowy.
 12. Jaka prasa do c360 [połączone]

  @jerzy86 temat zapalania się pasów w prasach pasowych był kiedyś wałkowany. Odsetek takich przypadków, że to pas się zapalił jest znikomy prędzej łożysko itp. Wyobraź sobie jakie by musiało być tarcie gumy o np słomę żeby się zapaliła.
 13. Pułapki na polu kukurydzy.

  U nas jednemu rolnikowi ktoś powbijał gwoździe trójki w kolby... nieraz słychać że kamień "sam" urusł
 14. Żywienie bydła mlecznego

  Śruta kukurydziana to dobre rozwiązanie w tej sytuacji. Pamiętaj, że jeśli krowy nie będą miały energii w paszy to nie będą w stanie wykorzystać i strawić białka. Przy dużym niedoborze energii pełnoporcjówka nie będzie wykorzystana.
 15. JD 545 pompa

  Olej do przekładni bezstopniowych ATF. Ten czerwony.
×