Polecane posty

chuck00    207
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

To jak ja Wam powiem że na sąsiedniej wsi gość ma 40 krów, a mleka na 2 dni nigdy nie miał powyżej 500 l to nie uwierzycie.  😂 Ale tak to jest jak się karmi trawa z torfów, qq siana poznaniakiem i treściwa to tylko swoje zboże 

Po prostu mistrz w swojej klasie 🤣 Pytanie tylko czy to są HF-y lub jakaś inna niszowa rasa, czy doi krowy mięsne :P 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
15 minut temu, komodo napisał:

Miał 20 krów a nie miał poidel napuszczal w koryta i jak było chłodno nie lal.Ale kontrola wet powiatowego kazała mu poidla założyć a  on powiedział że woli skasować jak tyle kasy wyłożyć czy to nie jest kretyn a kiedyś zima dwie miał zasuszone gdzieś w stodole przez 2 tyg nie dawał bo mówił że nie chciały pić widocznie dosyć wody miały z wyslodkow

no co jest,przecież "zasuszał". Jak można coś zasuszyć z mokrą wodą? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597
15 minut temu, komodo napisał:

Miał 20 krów a nie miał poidel napuszczal w koryta i jak było chłodno nie lal.Ale kontrola wet powiatowego kazała mu poidla założyć a  on powiedział że woli skasować jak tyle kasy wyłożyć czy to nie jest kretyn a kiedyś zima dwie miał zasuszone gdzieś w stodole przez 2 tyg nie dawał bo mówił że nie chciały pić widocznie dosyć wody miały z wyslodkow

Bo krowy mądrzejsze od niego i się bały ze w tej stodole woda im w żołądku zamarzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi raz jeden gość powiedział żebym pszenicy krowom  nie dawał bo jak kiedyś  raz dał bykom to racice poschodziły bo tyle w niej białka 😂😂😂😂😂 krowom to tylko otręby i mieszanka chuda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726

W stadach 10-15 krów u starszych rolników otręby to główna i najlepsza treściwa 🤪 teraz pewnie tez z nią nie za duzo bo otręby ponad 800 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie w miejscowości też jeden przebialczyl krowy pszenica i kartoflami więc coś w tym jest 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, chuck00 napisał:

Po prostu mistrz w swojej klasie 🤣 Pytanie tylko czy to są HF-y lub jakaś inna niszowa rasa, czy doi krowy mięsne :P 

Stare czarno białe, jego wieloródki są wielkości jak moje 12-14 miesięczne jałówki cielne. 

Możecie dalej wierzyć lub nie, ale NH T5 i T6 nówki stoją na placu, prasa pasowa NH także nówka, reszta sprzętu zielonkowego także z Kuhna nowa i cała reszta. 

Widzicie? Tak się choduje krowy i robi pieniądz. 😂

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    75

Kurde czytam i nie wierze jaja to malo 😀 to tu człowiek daję jako tako  wydajność 8500 jest ,wiadomo chcialo by się z 10ale powoli ale i mi kilku powiedziało że kupuje to mleko wiadomo pasza kosztuje ale bez przesady 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

Mnie już nic nie dziwi w tej branży, jeden zaprzestał żywienia pszenżytem bo jak twierdził "krowy dostają drgawek i się całe trzęsą" pewnie to też od przebiałkowania bo jak wiadomo pszenżyto "mocne" jak diabli😂 Takich ASów jak piszecie nigdzie nie brakuje  😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felekfeluś    1
17 minut temu, piodro4444 napisał:

Mnie już nic nie dziwi w tej branży, jeden zaprzestał żywienia pszenżytem bo jak twierdził "krowy dostają drgawek i się całe trzęsą" pewnie to też od przebiałkowania bo jak wiadomo pszenżyto "mocne" jak diabli😂 Takich ASów jak piszecie nigdzie nie brakuje  😂

Ja daje trawę tylko łąk torfowych i mam wydajność 11500 średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heheh ale znam przypadek gdzie rolnik stosował tylko żyto dla krów i poleciało mu 7 z 10 sztuk . A teraz Panie otręba to jak solą tylko bo za mocna i za droga .

Ta a teściowa to skarb i do rany przyłóż pewnie te twoje torfy to  taki dodatek jak musztarda do kiełbasy :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

Zapewne żywienie oparte głównie o qq, białko z worka a te trawy z torfowych to w wozie zamiast słomy tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, felekfeluś napisał:

Ja daje trawę tylko łąk torfowych i mam wydajność 11500 średnio.

To zapodaj jakie mieszanki na nich uprawiasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Patrzę, że wszędzie asów nie brakuje... Ja od jesieni sprzedaję krowy i jałówki, ile się nasłuchałem opowieści o żywieniu to moje. Rzepak, soja? Panie to dziadostwo i przeżytek ja to tylko pelnoporcjowke 18 daje po 1kg dziennie i ospe i nawet żadnych witamin nie trzeba" nie mowa jaka była reakcja na radę żeby dać po te pół kg suchej qq... niektórym szkoda było sprzedawac. Krowa we wsi poszła 2 laktacja z potencjałem na minimum 35L doi mniej niż jako pierwiastka u mnie.. Nie dziw skąd takie zainteresowanie kupnem, ale płacić takie pieniądze i olewać temat  marnując krowę na własne życzenie... 

Jutro jadę po forsę i na zakupy, likwidacja stada od 3 tyg próbują sprzedać bydło, ludzie wyłapali krowy co lepsze, reszta na rzeź. 4 jałówki 500-600kg hf bardzo ładnej budowy cielne 5-7 miesiąc 3.5-4tys brutto nie ma chętnych, 3 sztuki hf 300-400kg do zacielenia po 2100 brutto. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Kierowca zwożący mleko mówił mi, że jak jedzie do jednego dostawcy to nie wie czy mleko będzie z trzech udojów czy z pięciu 🤣 Doja jak maja chwile :D


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2216
2 godziny temu, Karola985 napisał:

Mlekowita w Kaliszu 1.40netto

       Cud. Półtory  strony nikt cen mleka nie podał,czego się wpiepr.... 😁

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316

Dziś dzwonił do mnie kieronik skupu z Mlekpolu z interesująca oferta:  przejścia na produkcję mleka eko 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
12 godzin temu, radekz200 napisał:

Otręby posolą koncentratem i mleko leci  😅

na pewno mleko sie leje, ostatnio jedem mi mowil ze ma mocznik 120  nie wie czy to duzo czy malo 😂 aa i moj sasiad tez duzo sruty pelnoporcjowej nie daje(okolo2 kg dziennie), bo kiedys slyszal ze jak sie duzo jej daje to krowy choruja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393

Tak mam wrażenie że na tym forum sami specjaliści i mistrzowie od żywienia i każdy 10000l jednym pierdnięciem robi.Wyszyscy kozaczą 😎

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to na samych trawach z torfów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj