Polecane posty

marconi965    0

Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Powiedział że prosto od krowy wziął mleko i ma 2,5% wody. Może to być spowodowane żywieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Dużo mleka krowy dają, dużo ich masz? Z tego co wyczytałem to w 1 KG mleka jest około 87,5g wody. Jeden kilogram to 1000 gram czyli koło 8,75% mleka to woda. Dobrze mówię? :)

Edytowano przez krystek1992

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4
@krystek1992 źle, przesuń przecinek o jedno miejsce na 87,5 to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marconi965    0

 Ale mleczarnia uważa że dolewam wody, bo pokazuje w wynika h2o. A co do żywienia to wątpię, bo dostają tylko kiszonkę z kukurydzy 15 kg, sianokiszonkę 15 kg, 10 kg siana, 3 kg śruty własnej i 1 kg Sano Protamilk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

U znajomego też tak było bo miał chłodnie samomyjącą w której nie było zaworów odcinających wodę tylko te w chłodni i one przepuszczały i ciepła woda do mleka leciała. Ale Ty twierdzisz że krowy już dają mleko ze zbyt dużą zawartością wody...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro bezpośrednio w mleku od krowy wychodzi w badaniu woda to musisz zmienić żywienie. W internecie wyczytałem, że krowy mogą mieć za mało białka. Dobry żywieniowiec powinien pomóc.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marconi965    0

Nie no mechanicznie nie ma opcji żeby woda się dostała bo robiłem ręczny udój do próbek i wykazało wodę. I to we wszystkich laboratoriach. Więc nigdzie woda nie zostaje ani chlodnia nie przemarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
Dnia 12.03.2018 o 20:55, marconi965 napisał:

Nie no mechanicznie nie ma opcji żeby woda się dostała bo robiłem ręczny udój do próbek i wykazało wodę. I to we wszystkich laboratoriach. Więc nigdzie woda nie zostaje ani chlodnia nie przemarza.

I co wyjaśniłem skad ta woda w mleku. Bo mi kazali też próby dawać na wodę w mleku do mleczarni bo niski poziom zamarzania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez kamil100691
      Posiadam pierwiastkę rasy montbeliarde wycielona z miesiąc temu dziś rano spuscila z siebie prawie całe mleko jak przyszedłem leciało z 4strzykow zostalo może z 2litry...wcześniej dawala może z 11 na udoj wieczorem to samo leci cienkim strzykiem ale z wszystkich 4 😏 może ktoś miał coś podobnego lub zna na to jakiś patent 
    • Przez NewhollandT5050
      Witam kolegow chciałbym w przyszłości z rodzicami postawic obore i mam pytanie odnośnie budynku murowanego lub z płyty obornickiej. Obora ma być uwieziowa. Chciałbym wiedzieć czy posiada ktoś taka obore z płyt i jak się spisuje ? oraz najważniejsze czy obora z płyt będzie tańsza niż cała murowana ? Dodam ze jeżeli już Budowa by się odbyła z płyt to byłby podmurowany mur na wysokość około 1.5 m. Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj