krystek1992

Members
 • Ilość treści

  562
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

20 Excellent

O krystek1992

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Podlaskie
 • Zainteresowania
  Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Ostatnio na profilu byli

5812 wyświetleń profilu
 1. Całe G azotu w AdBlue i nigdy się nię opłaci. Z tego co na szybko znalazłem to 15% ale i tak wydaje mi się ten wynik na wysoki.
 2. To będzie młody rolnik. Co jeszcze dodatkowo będę musiał spełnić odnośnie tego mieszalnika? Pomieszczenie odgrodzone ścianką, jakieś pułapki na gryzonie itp?
 3. Mam pytanie. Według zasady doboru maszyn nie wiem jak rozumieć tabele odnośnie mieszalników pasz. Chciałbym kupić mieszalnik 1.5t na obsadę 30 krów plus 15 młodzieży. Czy taki wyda?
 4. krystek1992

  Glukometr

  Czy najnowszy nowszy model Optium XIDO jest też taki dobry jak Twój? Bo zastanawiam się nad zakupem w celu badania ciał ketonowych u krów.
 5. Jak jestem na ryczałcie jak wpisywać w ewidencję przychodów moje rozchody gdy nie biorę faktury?
 6. Podbieracz w tej prasie robi robotę. 2.3 metra szerokości krzywkowy. Rotor ma potężne ślimaki boczne które są na jednej osi. Podłoga jest z dużym prześwitem i krótko między podbieraczem a rotorem a komora prasowania. Łyka wszystko tylko ciągnik przydusi i poszło. Z czystym sumieniem polecam. Ten sezon skończony w ilości koło 1100 bel. I ani razu mi jej nie zatkało i wiem może to głupio zabrzmi ale tak było. Jedyny malutki minus to tylni odrzutnik bel. Przez swoją masywna budowę zostaje na nim podczas wyrzucania beli garstka trawy po lewej i prawej stronie. Do tego łatwy i prosty sposób na jego regulację. Siłę odrzutu regulujemy przekładając zawleczkę w oczku w jedną lub druga stronę. Zakładanie siatki na duży plus. Prasa ma po obu stronach zasobniki na jedną siatkę. Czyli możemy mieć łącznie 3 siatki w prasie. Jedna w użyciu plus 2 zapasowe. Z siatka nie trzeba się mocować. Zdejmuje się z boku taka blaszkę i jedna ręką podnosić prawa stronę siatki A druga się ją wpycha i wszystko. Co do przeprowadzania siatki przez kaczy dziub. Dla mnie zmiana siatki zajmuje mniej niż minute. Aparat do siatki też bez problemów. Nie było sytuacji żeby beli nie owinęło. Wszystkie parametry belowania ustawiane ze sterownika CCI. Z prasy jestem mega zadowolony. 😉
 7. W trawie z 4 nożami na full zgniocie 235 bar czuje na grubych rzędach przy 8, 9 km/h. Czasami jak więcej złapie to obroty spadną trochę ale za chwilę wracają. Przy 6, 7 z 14 nożami jest o wiele lżej. W słomie pszenzytniej z 4 nożami na full zgniocie 13km/h i czuje. 12km/h jest optymalnie dla zielonego 😉
 8. 420/70 R28 przód i 520/70 R38 tył. Badziwnej marki Firestone.
 9. Czy będąc na ryczałcie musze prowadzić księgę przychodów i rozchodów?
 10. krystek1992

  John Deere i Kuhn

  Otwory chyba się zmienia po jakimś czasie gdy pasy się wyciągnął lekko. I to nie ma żadnej różnicy co do zgniotu. W Kuhnie też to jest.
 11. @sylwek23111 mam firestony. Mitas lepszy od nich moim zdaniem i raczej jest to samo co Continental.
 12. krystek1992

  John Deere i Kuhn

  @Mikruss brutto Wojtek98 o tych minusach pras JD po części wiedziałem. Ale żeby aż takie problemy były z podawaniem siatki to bym nie pomyślał. W Kuhnie siatka z przodu, dodatkowo klapa jest tak zaprojektowana że na końcach jest zwężona przez co widać boki siatki, czy się obraca, czy dużo zostało itp. Na razie zrobione tylko 500 bel ale ani razu nie wyrzuciłem beli nie owiniętej. Problemów z nawijaniem siatki też nie było. Używam siatki o szerokości 123cm i chyba taka jest najlepsza bo komora tej prasy ma 120 cm szerokości Z tą słomą to zrobić można ale gorzej będzie ją zważyć bo nie mam za bardzo gdzie... I wiadomo że od razu po kombajnie będzie cięższa niż taka która poleży z 2 tygodnie na rżysku
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj