krzysiu12

Wyniki mleka z laboratorium

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiu12    8

Witam!

Oddałem dziś dwie próbki mleka do zbadania ze zbiornika i wyniki bardzo mnie zaskoczyły. Były duzo wyższe paramtery (bakterie i somatyka) niż w mleczarni.

Nie ma zadnych zapalen u krów a somatyczne w pierwszej próbce wynosiły 590 a w drugiej 520 a w mleczarni 250.

Bakterie ponad 400 a w mleczarni 30.

Mocznik 96 przy białku w mleku 3.4 i tłuszczu 4.4.

Czy myślicie ze te wyniki moga byc wiarygodne? Nie wiem co o tym mysleć.

michal1993    442

Witam!
Na prawdę Cię to martwi? Ciesz się, że nie odwrotnie i tyle.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiu12    8
2 minuty temu, michal1993 napisał:

Witam!
Na prawdę Cię to martwi? Ciesz się, że nie odwrotnie i tyle.

No własnie martwi. Chciałbym miec wszystko w normie poniewaz planuje zmienic odbiorce.

2 minuty temu, nikolas29 napisał:

rozumiem ze badales tylko na somatyke tak,,nie badales tłuszczu i bialka

Badałem wszystko: somatyka bakterie tłuszcz białko i mocznik.

karol091193    634
wymieszales mleko w zbiorniku przed pobraniem próbki a potem przed oddaniem do badania wstrząsnąłeś probówke???w ten sposób mogłeś zaklamac wynik badań. no i czy dobrze umyte bylo naczynie/probowka bo tu bym podejrzewał tak wysokie bakterie

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

krzysiu12    8

Mleko wymieszane pojemnik czysty no to jesli chodzi o bakterie ale skad tyle somatycznych? przez ostatnie kilka miesiecy mam spokoj z zapaleniami poniewaz zaczalem stosowac dipping wiec to nie mozliwe.

karol091193    634
pobierz próbkę jeszcze raz jak wyjdzie znowu taka duża różnica to badaj wszystkie sztuki na somatykę. niewymieszanie mleka na miejscu w laboratorium przed oddaniem mleka do zbadania może powodować zakłamywanie parametrów i różnice są na prawdę duże. dobrze aby mleko było wystudzone i aby dotarło do laboratorium w niskiej temperaturze bo właśnie temperatura powoduje namnażanie się bakterii. może przyniosłeś wczesniej próbkę do domu i postawiles gdzieś na półce zamiast schować do lodówki? dobrze jest przewozić takie probówki w lodówce turystycznej. my tak robimy tylko że mamy do niej specjalne lodowe wkłady które wcześniej mrożą się w zamrażarce a później je wkładamy z próbkami

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

krzysiu12    8

Przyniosłem próbke włozyłem do zamrazalki była tam z 15 minut i w droge. po swietach spróbuje jeszcze raz moze to cos da bo nie mozliwe zeby miec takie paramtery.

michal1993    442

A gdzie teraz oddajesz mleko?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

michal1993    442

Wiem o kogo chodzi. Gdzie planujesz się przenieść?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wielkopolanin
      Panowie proponuje nowy (szukałem i takiego nie znalazłem), myślę, że ciekawy a na pewno ważny temat. Jak to jest u Was, czy badacie Swoją glebę? Jeśli tak to na co, jak często i ile za to płacicie? Jak myślicie, czy w warunkach Waszych wsi było by zapotrzebowanie na usługę badania gleby, od pobrania próbek, do dostarczenia wyników i zaleceń? Ja muszę się przyznać, że do tej pory nie badałem gleby, dopiero w tym roku po raz pierwszy na studiach zacząłem to robić.
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam

Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj