Ferdek07

TURDUS - cała prawda o tym oleju

Polecane posty

withanight    1108

Wczoraj kupowałem trochę oleju 

Superol i hipol po 7 , turdus 11 a devlac 14. Z beczek wszystko.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Uziu92 napisał:

ja jeszcze testuje, na papierze ma trochę lepsze parametry od delvaca. Zobaczymy jak trochę się przepali, choć w MF zrobione już na nim prawie 100 h i jeszcze czarny całkiem nie jest

u mnie w ciężarówkach robi się czarny dopiero po 10 tyś km z tym ze ja płukam silniki dość agresywnie tzn wlewam puszkę liqui moly 2662 1000km przed wymiana i normalnie na niej jeżdżę:)

https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Pro-Line-Engine-Flush-500ml/98

ładowarkę z Perkinsem  tez płucze podczas pracy robi około 3 godzin z tym ze wlewam tam aby 250ml a wchodzi ponad 10l oleju

 

a co do cen tego oleju z luzu... delvac w intercarsie jest tańszy niż turdus.. w beczkach więc jakoś podejrzanie tanio sprzedali tego turdusa... przy delvacu

 

delvac.png

turdus.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Kurcze a u mnie w sklepach orlen albo lotos z 10w40,aral bardzo drogi. W internetach nie wiem z jakiego sklepu zamawiać. Może macie sprawdzone źródła?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
ja przed wymiana płukalem MF a nafta a c360 olejem napędowym, po15-20 min silniki pracowały. Liqui Molly kiedyś w samochodzie zalalem te czarna to chyba 2666 nr produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
Bartek, w internecie strona galon oleje, fajnie ceny mają, ale nigdy tam nie brałem. certyfikaty mają niby
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, Uziu92 napisał:

Bartek, w internecie strona galon oleje, fajnie ceny mają, ale nigdy tam nie brałem. certyfikaty mają niby

Zamawiałem u nich kiedyś 0w30 shella ect oleje maja ok.. niedawno brałem u nich transformatorowy z orlena i tez wszystko ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ja właśnie brałem z galonoleje szeroki wybór olei i nie tylko bo różne akcesoria do dbania auta,dobre wrażenie zrobił.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
ja jeszcze mogę polecić stronę filtrytotu, sklep z Gdańska, tylko że tam bardziej do osobowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25

Panowie a co powiecie żeby zamiast turdusa wlać mobil diesel 15w40 Super 1000 x1 ?  Czy to będzie dobry olej do mtz ? Bo już go wlałem i na wysokiej  temperaturze trzyma troche lepsze ciśnienie niż na turdusie więc myśle że powinien być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Lepkości im wyższa tym lepsza pewnie?

Lepkości im wyższa tym lepsza pewnie?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
1 godzinę temu, tomekmtz napisał:

Panowie a co powiecie żeby zamiast turdusa wlać mobil diesel 15w40 Super 1000 x1 ?  Czy to będzie dobry olej do mtz ? Bo już go wlałem i na wysokiej  temperaturze trzyma troche lepsze ciśnienie niż na turdusie więc myśle że powinien być ok.

to bardziej olej do osobówek, ale jak już wlałeś to niech będzie, jest ciut lepszy wg parametrów od turdusa, nie moge znaleść tylko ile ma tbn.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25

@Uziu92 Dzięki za fatyge i szukanie info. Narazie ładnie chodzi na nim silnik nawet może i troche lepiej jak na turdusie ważne że ciśnienie troche się poprawiło na ciepłym silniku. Skoro osobówka daje na nim rade a wiadomo też lekko niema na trasie to mysle że ten olej nie powinien mtztowi zaszkodzić. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Dnia 27.10.2018 o 18:09, Anetka1 napisał:

Oleje tej samej klasy maja te same parametry i jakośc różnych marek. Paranoja Fusch i Turdus produkuje sie na tej samej linji  i malewa sie tylko do innych pojemników ten droższy dla frajerów

To najlepszy przykład wiedzy o olejach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Długo utrzymujący sie jasny kolorek to zaleta? O.o Najwyraźniej ma mało substancji pochłaniających sadze co nie jest na + dla oleju, no chyba że silnik wewnątrz jest ogólnie czysty i w dobrej kondycji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

nie to że długo, ale przy Turdusie to już po pierwszym odpaleniu był czarny :P A Delvac przez kilka mth jest czysty, a potem wiadomo, że ściemnieje ;) Ale jak mówie, Turdusa jak spuszczałem to niemal woda, a Delvac czuc jeszcze lepkośc. Kilka lat jeżdziłem na Turdusie, ale potem mi nie podobał sie i zmieniłem. Byc może już było więcej podróbek, a kupuje zawsze w tym samym sklepie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Ja kiedyś wlewałem turdus i nic takiego się nie działo. Olej sporo czasu był jasny, a przy zmianie po 200h wyglądał bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
1 godzinę temu, rafal4610 napisał:

@Uziu92 Turdus szybko robił sie czarny, a Delvac sporo dłużej ma swój kolorek :) 

ja już na turdusie kilka lat nie jeżdzę, MTZa miałem prawdopodobnie trdusem zalanego, po zalaniu mobilem ciśnienie wzosło  o dobre 0,5 bara. W MF po wymianie na shela po prawie 100h olej na bagnecie jeszcze nie czarny, a brązowy. Silnik przed wymianą płukany.

1 godzinę temu, Pigmei napisał:

Długo utrzymujący sie jasny kolorek to zaleta? O.o Najwyraźniej ma mało substancji pochłaniających sadze co nie jest na + dla oleju, no chyba że silnik wewnątrz jest ogólnie czysty i w dobrej kondycji ;)

za to odpowiada TBN, olej z wysokim TBN nie zrobi się tak szybko czarny jak z niskim, stąd do diesla trzeba olej z jak najwyzszym, zeby pochłaniał zanieczyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Przecież BTN nie ma nic wspólnego z kolorem /łączeniem związków węgla/ a z zasadowością :P Czytaj - korozja chemiczna

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj