Ferdek07

TURDUS - cała prawda o tym oleju

Polecane posty

tomekmtz    25

Witam. Czy ma ktoś z was zalany traktor turdusem  MD 15w50  ? Bo mam zamiar taki kupic bo wytrzyma wyższe temperatury od zwykłego tylko ciężko go dostać.  Jeśli ktos ma takim olejem zalany traktor to prosił bym o opinie oleju. Z góry dziękuje za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Jaki olej stosujecie do hydrauliki ja mam nh 5020. I orginalny był ambra ale cos tam dolewalem agro stou i teraz chce wymienić calego co polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Gringo1 napisał:

Jaki olej stosujecie do hydrauliki ja mam nh 5020. I orginalny był ambra ale cos tam dolewalem agro stou i teraz chce wymienić calego co polecacie

Ja tam leje ambre może droższy ale jakościowo bardzo dobry olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
23 godziny temu, tomekmtz napisał:

Witam. Czy ma ktoś z was zalany traktor turdusem  MD 15w50  ? Bo mam zamiar taki kupic bo wytrzyma wyższe temperatury od zwykłego tylko ciężko go dostać. 

Musisz się liczyć z tym że taki olej jest gęściejszy i mogę być problemy zimą z uruchomieniem silnika.

  • Like 1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Tak bez sprawdzanie w necie, sądziłem że im wyższe W tym lepiej zimą

No i po sprawdzeniu w wyszukiwarce, wiem że się myliłem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884
na zimę im mniej przed W tym lepiej, na lato im wyżej za W to.lepiej, ale to tak w skrócie i czysto teoretycznie, bo są silniki które za dużej lepkości i za grubego filmu smarnego " nie lubią " a raczej nie są pod taki zaprojektowane, ale to już temat rzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Może poprostu teraz się pomyliłem, ja tam na olejach za bardzo się nie znam. Trzymam się tego co w fabryce zalano a c360 to byle było


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884
ogólnie oleje to temat rzeka, 15w40 a inny 15 w 40 to może być przepaść i jeden w minus 10 będzie pompowalny a inny będzie glutem. Zależy z jakiej bazy robiony i jakie dodatki ma i ile tych dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Takie w c-360 byle było potem silnik bierze olej itp itd.Gammy olei jest mnóstwo,klimat powoli się przestawia robi się coraz cieplej,można zalewać 10W40 lub szukać już 10W50 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Tyle lat jeździła na superolu i było ok, teraz jest zalana 15w40


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Pokazać ci pierścienie tłokowe co ten superol potrafi wyczarować? 15W40 Jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884
Adi nie ma potrzeby, do 60 dobry 15w40 wystarczy na nasz klimat, chyba że ktoś codziennie zima w Mrozy jeździ to na zimę dać 10w40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Widziałem pierścienie tłoki itp. wszystko bez zarzutu. 15w40 ale nie turdus 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

60-tka nie 60-tka ciągnik który prasuje lub coś robi ciężkiego w lato warto pokusić się o drugą cyfrę 50 

@Bartek933 Podczas sprzątania znalazłem stary tłok który wyrzuciłem zdjęcia nie mam ale zrobię,Turdus jak dla mnie zszedł na psy już Orlen lepszy 

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

U mnie forterra wykonuję ciężkie prace, fabrycznie zalana była 10w-30, później zetor zmienił na 10w40 i My też a teraz chyba zalecają 15w40 ale na to się już nie pokuszę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Bo to olej który jest najczęściej brany poszli sobie w kulki z jakością lub jest dużo podróbek w każdym razie jedno z dwóch.Ja w końcu coś kupiłem w miare dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
23 minuty temu, Adi96 napisał:

Pokazać ci pierścienie tłokowe co ten superol potrafi wyczarować? 15W40 Jaki?

Co masz na myśli z tymi pierścieniami,ja chciałbym zobaczyć co robi ;) z czystej ciekawości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj