Ferdek07

TURDUS - cała prawda o tym oleju

Polecane posty

Gość   
Gość
25 minut temu, bears napisał:

Zapomniałeś o Superolu, też leją na tej samej linii...

Ja zalewam od dawna Delvaca i nie mogę złego słowa na niego powiedzieć. Kupuję od znajomego warsztatu z beczki który serwisuje całe floty i wychodzi mi 7-8zł za litr ;) 

Ja nie twierdzę że delvac jest zły tylko po prostu szybko traci parametry 10000 km w przypadku tej ciężarówki to około 300 motogodzin i zaczynalo go ubywac.. czyli stracił lepkość lub odparował

 

Każdy mineralny 15W 40 z takimi samymi normami jest dobry tylko jest kwestia jak dlugo to znaczy jak długo trzyma parametry a Papier wszystko przyjmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
6 godzin temu, Uziu92 napisał:

zalej nafty z litr jak się rozgrzeje i niech popracuje na wolnych obrotach z 15 min, potem nowy olej, może być jakiś tańszy byle z wysokim tbn i powiedzmy po 50 h to samo, dodaj nafty wyplucz i potem już docelowy olej który chcesz i normalny interwal wymiany

 1 do 8 to chyba za mało,nadal będzie lepki,zaleję pół na pół @asharot dobrze myśli po spuszczeniu mieszanki zaleję minimalną ilość nowego oleju,popracuje godzinę lub dwie po czym spuszczę i po tym zaleję go na 50 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jaki olej nie był ja zmieniam co 100 150 motogodzin,na devlacu może pociągnę do 150.Dzięki za info  minimalne są różnice jeśli chodzi o lepkość ale duża jest rozbieżność przy ujemnych temperaturach tego się nie spodziewałem po shellu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
Dnia 26.10.2018 o 14:26, pawlus224 napisał:

Ostatnio robilem remont silnika w bizonie i mechanik z wieloletnim doswiadczeniem nie poleca Turdusa do silników wolnoobrotowych tylko zwykly superol cc40 a Turdus jego zdaniem jest ok do Perkinsów .

Też znam takich mechaników z wieloletnim doświadczeniem, którzy montują łożyska młotkiem jak obok stoi nagrzewnica indukcyjna i zestaw montażowy. Albo pół godziny robią ci wykład z pasowania elementów na setki po czym biorą łoma i młot 5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do bizona po remoncie jesli obrabia duza ilosc hektarów i dostaje ognia w tlok wlał bym https://olejefuchs.pl/fuchs-titan-trans-hd-plus-20w50-20-litrow.html

A jesli cyka dwa dni w sezonie wlej dobre 15w40 shella texaco fusch

Ja jesli chodzi o 15w40 wybiore teraz na probe ten https://olejefuchs.pl/fuchs-titan-cargo-15w40-20ltr.html

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, Bartek933 napisał:

Ja do bizona leje superol cc 50tka

To lej dalej tbn 5 czyli syf w silniku

Temeperatura spalania kolo 200 czyli spieki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

po pierwsze superol z orlena  orginał jest troche inny jak superol z BARDA  taka firma  . jaki by olej nie był to najwazniejsze aby był orginał  . kilka lat temu kupiłem turdusa  w kartonie chyba 5-6 baniek po 5 litrow  i połowa miała inną barwe  a 1 karton to jedna partia .pewno na churtowni  kombinowali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
A czy turdusa opłaca się podrabiac? oleje popularne i drogie to i owszem. Ja z niego już dawno zrezygnowałem, na mobilu wszystko chodziło, teraz na shell przeszedłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
18 minut temu, Uziu92 napisał:

A skąd wiesz że podrobiony? jasnowidz?

No bo turdusa nie opłaci sie podrabiac  jak twierdzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
4 minuty temu, Anetka1 napisał:

No bo turdusa nie opłaci sie podrabiac  jak twierdzisz

Czemu nie,wystarczy w bańki wlać superol z beczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Anetka1 napisał:

No bo turdusa nie opłaci sie podrabiac  jak twierdzisz

Najczęściej podrabiany jest delvac ale w beczkach nie 20-stkach czy 4 bo to sie nie oplaca podrabia sie motule w 4 i inne drogie oleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27
grubo sie mylicie u mnie niedakeko jest firma która rozlewa oleje w beczki i różne banki 4 czy 5 czy 20 litrowe wiec przywoza oleje w zbiornikach 1000l i rozlewaja a jakich producentów wlasnie górnej półki sam bylem zdziwiony a jakbyscie zobaczyli jak przelewaja to masakra beczki stoja wysoko na paletach i kran lejek i banki a tam praktycznie sami ukraincy robia szkoda pisać na dzisiejszy dzień każdy by chciał coś dobrego kupić i nawet dobrze by zapłacił za towar ale nic juz dobrego nie kupimy to wszystko idzie przez pośredników i oni zawsze coś wykombinuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Podrabia się to co najlepiej schodzi,nawet jeśli turdus nie ma wygórowanej ceny a za oszczędza 20 zł na bańce 5 l to jest dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja oleje kupuje tylko w intercarsie i gordonie tam mam pewność biorą bezpośrednio od dystrybutora i cena u nich jest dobra dla mnie jako dla odbiorcy finalnego..

Turdus 5l to koszt 52pln brutto  a 20l 197 brutto

Ale wszystkie małe sklepy i stacje paliw kupują oleje w hurtowni z pod warszawy... ale o jakości nie będę się wypowiadał 10w40 efla kupione na stacji która zapotrauje się w tej prywatnej hurtowni nie chciało wyplunąć z banki przy -12 stopniach.. ale cena na stacji jest praktycznie identyczna jak ja mam w hurtowni...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Anetka1 napisał:

18 minut temu, Uziu92 napisał:

A skąd wiesz że podrobiony? jasnowidz?

No bo turdusa nie opłaci sie podrabiac  jak twierdzisz

mój jest od dystrybutora i nie jest podrobiony po za tym łatwo poznać podróbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja Delvaca mam po 12 zł z beczki, ale wiem, że jest z intercarsu właśnie. Swoją drogą w Forda wchodzi mi 5l oleju, to zastanawiam sie, czy nie dołożyc kilka złoty do Shella, jak go tak chwalicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
ja jeszcze testuje, na papierze ma trochę lepsze parametry od delvaca. Zobaczymy jak trochę się przepali, choć w MF zrobione już na nim prawie 100 h i jeszcze czarny całkiem nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj