artur04c

Members
 • Ilość treści

  340
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

14 Good

O artur04c

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

2703 wyświetleń profilu
 1. Mam problem, otóż po czasie użytkowania opryskiwacza teraz opryskiwacz czasami nie trzyma normy, ustawię mu 200l to pryska 200 l i po chwili ciągle ciecz spada i się waha, czyżby zawór regulacji dawki wysiadał? Przepływomierz ciągle pokazuje ile litrów i nie zgadza się to po czasie ze sterownikiem np. 200l/ha, a sterownik pokazuje aktualnie, że pryska 180l czasami podskoczy do 200l unormuje się i znów zaczyna się wahać. Testowane na dawkach 200l 250l i 300l identycznie się zachowuje. Jak zaczyna zaniżać dawkę to ustawiam na sterowniku z 200l na 250l i nie może podbić, zmiana obrotów wom nic nie pomaga.
 2. artur04c

  Owies Bingo.

  Hej, można kontakt? Bo mam pytanie
 3. Witam, Posiadam tecnome galaxy na sterowniku dawkowania. Aktualnie mam głowice obrotowe, na których znajdują sie dysze do RSM i niebieska/czerwona to oprysku. Do RSM posiadam żółtą, czerwoną i fioletową dyszę. Jak ustawić dawkę 200l RSM ? Ustawić pod dany kolor np żółta ma wydatek 200l i wystarczy na sterowniku ustawić 200l ?Czy w jakiś inny sposób to się odbywa ?
 4. Jeżeli od samego początku były problemy to może dokładnie sprawdzić czy na przedniej osi są odpowiedniego rozmiaru koła i opony. W Fendt był przypadek, że były nie odpowiednie opony i rozsypywało przedni napęd.
 5. Tam jest silnik DPS 6068? To czujnik powinien znajdować się przy termostatach, tak jakby od rozrządu od spodu obudowy termostatów. Chyba, że jest to starszy model to najlepiej znaleźć tabliczkę na silniku i po modelu szukać w Internecie czujnik i powinno być pokazane gdzie jest umiejscowiony.
 6. Ja robię w ten sposób, że ustawiam rozsiewacz pod kątem(mam śrubę centralną hydrauliczną), podnoszę na maxa do góry, z jednej strony wyciągam cięgło od zamykania/otwierania komory lewej lub prawej zależy jak wygodnie po to aby nawóz ubywał tylko z jednej komory, podstawiam pojemnik i otwieram na 60 sek (czasami trzeba pomóc dla nawozu przy zsypywaniu się z talerza do pojemnika) po 60 sek zamykam (sterowanie mam z błotnika) i ważę. Jak chcesz np 200 kg nawozu to 18(na tyle m rzuca rozsiewacz) x 200 (dawka nawozu) x 8 (prędkość) i to wszystko podzielić przez 600 = 48kg. Wtedy wychodzi ile kg nawozu w ciągu 1 minuty musi wylecieć z rozsiewacza żeby wyszła dawka 200kg/ha, ale trzeba pamiętać, że robiąc pomiar na jednym talerzu trzeba uzyskać połowę wartości czyli powinno w ciągu 1 min wylecieć 24 kg. To jest proste i jak ktoś ma wprawę to można szybko ustawić zadaną dawkę, wiadomo +-5kg 18x200x8 --------------- = 48 kg nawozu w ciągu 1 min powinno znajdować się w pojemniku przy próbie na dwa talerze. 600
 7. Tutaj trzeba próby robić, bo z tego co kojarzę on przystosowany jest do max 18m. Na pewno kąt łopatek i łopatki do zmiany.
 8. Hej, gdzieś miałem zapisane na kartce orientacyjnie jaka nastawa i jaka prędkość, ale wiadomo nawóz nawozowi nie równy i po prostu robię próbę kręconą i to jest najbardziej rzetelne. Pozdrawiam.
 9. na 2 biegu dmucha jak kiedyś na 3? czy może całkowicie słabiej dmucha? ja bym od rezystora dmuchawy zaczął ew włącznik.
 10. sprawdź przy rezystorze dmuchawy czy przewody są prawidłowo podłączone, pewnie ktoś zamienił kolejność i dlatego tak się dzieje.
 11. po lewej stronie ciągnika za blokiem, do którego przykręcony jest filtr główny.
 12. Sprawdź czujnik pedału sprzęgła, zdejmij plastik i zobacz jak trzpień czujnika się zachowuje na zimnym i potem porównaj jak się wysuwa gdy zaczyna się problem z ruszeniem. Pewnie czujnik za wolno się wysuwa. Ma taką przypadłość, że jak nie chce ruszyć i bez próby przerzucania rewersem ruszy, ale po pewnym czasie ?
 13. Sprawą normalną jest sprawdzenie na krótko, jeżeli jest za niskie napięcie to przetrzepać instalację bo wiadomo, że coś jest nie halo. W niektórych przypadkach wystarczy odpiąć czujnik temperatury i sterownik nie wie jaka jest temperatura i potrafi włączyć grzanie. W starszych Arionach, Axionach grzanie włącza się przy -5.
 14. jakie były mrozy? A na "krótko" podać napięcie ? Jaki tam jest silnik ?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj