Polecane posty

Gores    0

W naszej okolicy przedstawiciel tylko czeka na telefon żeby umówić się z nimi na podpisanie umowy ale to pewnie zewzgledu na sytlacje rotru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
Cytat

Po 12 miesiącach obowiązywania cennika podążającego za rynkiem mleka w Polsce z dn. 1 lipca 2018r zostanie uwzględnione upowszechnienie się w naszym regionie skupowym standardu "GMO-free" oraz podniesienie średniej ceny krajowego o dopłaty za ten standard. W konsekwencji korekcie podlegają ceny bazowe cennika- obniża się cenę za:  jedn. bialka o 0,005zł, dopłatę za Non-GMO o 0,03zł i dopłatę w kazdym progu ilościowym o 0,003zł/l. Sposób naliczania ceny w oparciu o cenę mleka krajowego wg. GUS pozostaje na tych samych zasadach

Hochland

To ja się pytam, jaki sens miało wprowadzanie cennika w oparciu o wahania % wg. GUS, jak teraz sami sobie 5gr/l z niego ucięli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
Czyli obniżka ? Co by chłopu nie było za dobrze bełkot urzędniczy tak aby nie każdy zrozumiał . Krew wypić a dziurki nie zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
2 godziny temu, danielhaker napisał:

Hochland

To ja się pytam, jaki sens miało wprowadzanie cennika w oparciu o wahania % wg. GUS, jak teraz sami sobie 5gr/l z niego ucięli? 

Wytłumaczenie znaleźli przednie, tylko ile mleczarni "niby" podniosło cenę za mleko bez GMO? Skoro twierdzą że średnia krajowa się podniosła przez GMO-free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać cały sztab księgowych nie spodziewał się, że cena skupu w tym roku będzie utrzymywać się na dość wysokim poziomie. Płacą więcej niż przewidywali to trzeba uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 bodajze w ubiegłym roku hohland niebył  płatnikiem dobrym  i kilka osob złozyło wypowiedzenia  po wprowadzenie cennika w oparciu o GUS cena sporo wzrosła i zwiekszyły sie dostawy  wiec kombinują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Podobno Lactalis znowu szuka dostawców szczególnie tych z Łowicza czyżby mleko miało iść do góry? Generalnie sytuacja paszowa jest:/ nie za ciekawa i może przezornie już szukają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Masz rację Paszy jest mniej więc mleka nie przybędzie i chcą się zabezpieczyć. A jeżeli popyt spadnie cenę można owalić zawsze. 

Hochland to już całkiem przegiął pale

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Kierowcy ostatnio wspominali, że myślą o podwyżce od lipca, ale dopóki nie zobaczę nie uwierzę ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

Polmek ilość 11500 l 1,24 zł, według mnie za malo ludzie z taka ilością maja wyższa cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

W innej, lepszej mleczarni pewnie miałbyś ze 20 gr więcej. Ja przy ilości powyżej 50 tyś mam 1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marcis napisał:

Ma ktoś cennik z mlekovity może ?

Znajomy ma 1,35zł poniżej 5tyś litrów miesięcznie. Z kanek z tego co słyszałem to teraz podnieśli i jest 1,20zl. Ja chyba będę przenosił się do Mlekovity bo tutaj co daję teraz to strasznie z ceną lecą w kulki. Parę lat temu jak przeszedłem do tego pośrednika to zawsze miałem 20/30 groszy więcej niż znajomi w innych mleczarniach, a od jakiegoś czasu jak z sześciu odbiorców zrobiło się tylko w sumie dwóch to upierdala cenę ile tylko może. Pośrednik woził do Mlekovity ale coś zaczął kombinować z wodą z tego co słyszałem i chcą go wywalić i się zabezpiecza naszym kosztem obniżając cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
40 minut temu, RafaSzymanik napisał:

 

Znajomy ma 1,35zł poniżej 5tyś litrów miesięcznie. Z kanek z tego co słyszałem to teraz podnieśli i jest 1,20zl. Ja chyba będę przenosił się do Mlekovity bo tutaj co daję teraz to strasznie z ceną lecą w kulki. Parę lat temu jak przeszedłem do tego pośrednika to zawsze miałem 20/30 groszy więcej niż znajomi w innych mleczarniach, a od jakiegoś czasu jak z sześciu odbiorców zrobiło się tylko w sumie dwóch to up***dala cenę ile tylko może. Pośrednik woził do Mlekovity ale coś zaczął kombinować z wodą z tego co słyszałem i chcą go wywalić i się zabezpiecza naszym kosztem obniżając cene.

Ten   pośrednik  to pan W.  z kuj-pomorskiego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

marcis napisał:

Polmek ilość 11500 l 1,24 zł, według mnie za malo ludzie z taka ilością maja wyższa cenę

ja przy prawie 17 tys mialem cene 1,41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Szymi40 napisał:

Ten   pośrednik  to pan W.  z kuj-pomorskiego ? 

Nie, nie z Podkarpacia a ja z Lubelskiego.

 

Na święta rzekomo były premie świąteczne ale nie wszyscy dostali, ja ściągnąłem mu około 10 dostawców i też nie dostałem, a Mlekovita dała w jednym miesiącu 10gr i w następnym znowu 10gr. Od lutego obiecuje nam podwyżkę i do tej pory jej nie ma, w marcu mówił że obniżki nie będzie za marzec to w kwietniu uwalił 5gr. Jeszcze ten cholerny kierowca, który litry kradnie, u mnie 15-20 litrów co 2 dni brakuje, u sąsiada co ma więcej sztuk to z 30 litrów. Nie dość że cena jest słaba i nie daję podwyżki to jeszcze kierowca litry kradnie, wcześniej jak inni kierowcy byli to było dobrze a nawet 2-3 litry więcej a od jakiegoś czasu starego dupka do nas wysyła i wychodzi że jedną krowę dla niego trzymamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, radekz200 napisał:

 

ja przy prawie 17 tys mialem cene 1,41

Ile teraz krów doisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40
Dnia 23.06.2018 o 10:12, Thomas2135 napisał:

Mi też spadły parametry, ale to norma przy pastwisku.

Tomas ja nie pastwiskuje , stoją cały rok na oborze i żywienie bez zmian , tak że takie skoki to ich zagrywka mozna powiedzieć regularna co 3-4 miesiące 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To chyba w Lubawie i Działdowie tak rąbią. U mnie długo utrzymywały się dobre parametry. Ostatnio spadały, ale to w normie moim zdaniem. Nie ma porównania co prawda do oceny, ale takich dużych wahań nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj