Polecane posty

Dorota2000    1

Cześć wszystkim,  Na naszym lokalnym rynku pojawił się nowy gracz. Planują otworzyć skup od stycznia, ceny całkiem dobre jak na lokalny rynek a patrząc na bryndze w OSM Ostrów wlkp czy Łowicz to ceny maja się wysoko.

Dziś dzwonił mąż z ogłoszenia na dzień dzisiejszy do 15 tys płacą 1,45 netto, do 30tys 1,49 netto powyżej 30tys 1,54 netto. my w Kole jesteśmy dobijają nas tam te udziały. liczymy się ze nie będą do odzyskania a tu nie ma żadnych udziałów.  Firma na rynku od 2015 roku działają miedzy mleczarniami w Polsce i z Niemcami a teraz chcą otworzyć skup. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota2000    1

Cześć wszystkim,  Na naszym lokalnym rynku pojawił się nowy gracz. Planują otworzyć skup od stycznia, ceny całkiem dobre jak na lokalny rynek a patrząc na bryndze w OSM Ostrów wlkp czy Łowicz to ceny maja się wysoko.

Dziś dzwonił mąż z ogłoszenia na dzień dzisiejszy do 15 tys płacą 1,45 netto, do 30tys 1,49 netto powyżej 30tys 1,54 netto. my w Kole jesteśmy dobijają nas tam te udziały. liczymy się ze nie będą do odzyskania a tu nie ma żadnych udziałów.  Firma na rynku od 2015 roku działają miedzy mleczarniami w Polsce i z Niemcami a teraz chcą otworzyć skup. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota2000    1

A to chyba rożnie, my z rejonu ostrowa wlkp jesteśmy. Wiem ze mowa o Ostrzeszowie i Kaliszu ale to najlepiej zapytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Ale wiesz ze prywaciarz taki to bierze mleko jak jest hossa a jak dolek to z dnia na dzien potrafi powiedziec jutro mnie nie bedzie i tyle. Cena ceną czasem lepiej miec kilka groszy mniej ale pewniej. Nie wiem praktycznie nic o realiach z waszego rejonu wirc trudno mi sie wypowiedziec ale podpowiadam na podstawie tego co u nas w okolicy sie slyszalo. Przyjezdza gosc i daje 5 albo 10 gr wiecej niz mleczarnia bez potracen na udzialy aby biale itp itd a pozniej przychodzi krach na rynku i se sam pij swoje mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
13 godzin temu, Dorota2000 napisał:

Cześć wszystkim,  Na naszym lokalnym rynku pojawił się nowy gracz. Planują otworzyć skup od stycznia, ceny całkiem dobre jak na lokalny rynek a patrząc na bryndze w OSM Ostrów wlkp czy Łowicz to ceny maja się wysoko.

Dziś dzwonił mąż z ogłoszenia na dzień dzisiejszy do 15 tys płacą 1,45 netto, do 30tys 1,49 netto powyżej 30tys 1,54 netto. my w Kole jesteśmy dobijają nas tam te udziały. liczymy się ze nie będą do odzyskania a tu nie ma żadnych udziałów.  Firma na rynku od 2015 roku działają miedzy mleczarniami w Polsce i z Niemcami a teraz chcą otworzyć skup. 

Koleżanko za reklamę na agrofoto to się płaci dla @yacenty haha Po za tym to fajnie że wyrastają jakieś ananasy i płacą dużo więcej niż lokalne mleczarnie haha Rozbiór branży trwa w najlepsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

Dobrze że użyłeś słowa ananas, bo takie najbardziej pasuje do tej fyrmy. Rekin biznesu dzisiaj, w dołku popłynieeeee. 

Zarejestrowane działalności firmy:

PKD 45.11.Z Sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek
PKD 46.33.Z Sprzedaż hurtowa mleka, wyrobów mleczarskich, jaj, olejów i tłuszczów jadalnych
PKD 49.41.Z Transport drogowy towarów

 

Zero produkcji, przerzut mleka do innych firm, stąd brak udziałów. Trzymałbym się od tego z dala

Edytowano przez tumiwisizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
25 minut temu, grzesiu napisał:

Koleżanko za reklamę na agrofoto to się płaci dla @yacenty haha Po za tym to fajnie że wyrastają jakieś ananasy i płacą dużo więcej niż lokalne mleczarnie haha Rozbiór branży trwa w najlepsze :(

A Ty płacisz za reklamę Mlekpolu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie pośrednik przyjechał. W tym dołku gdzie mi płacili 90 groszy a on chciał dać 1,2zł. Św pamięci ojciec nie chciał przechodzić. Wczoraj dałem mu próbkę, ja będzie ok to przechodzimy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzesiu napisał:

Koleżanko za reklamę na agrofoto to się płaci dla @yacenty haha Po za tym to fajnie że wyrastają jakieś ananasy i płacą dużo więcej niż lokalne mleczarnie haha Rozbiór branży trwa w najlepsze :(

Każda konkurencja jest dobra. Szczególnie w tych rejonach co cena mleka równa się z jałmużna. To jest szansa a nie rozbiór mleczarni

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
51 minut temu, leszek1000 napisał:

U mnie pośrednik przyjechał. W tym dołku gdzie mi płacili 90 groszy a on chciał dać 1,2zł. Św pamięci ojciec nie chciał przechodzić. Wczoraj dałem mu próbkę, ja będzie ok to przechodzimy. 

Wiśniewski? Ile ci teraz oferuje? Słyszałem że lepiej płaci niż mlekovita,a cale beczki idą na niemcy z miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Chyba nie. Ale też sprzedaje do Niemiec,ale teraz chyba do jakieś mleczarni wozi. Jak się dowiem to napisze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29
heh do wisniewskiego byle białe było....niby strasza ze w razie kryzysu nie odbierze...ale jakos moi znajomi tam odstawiaja....ja preferuje mlekpol i mam nadzieje ze z moimi 33000 kg mleka miesiecznie wezma mnie od stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota2000    1
4 godziny temu, wojtazz napisał:

Ale wiesz ze prywaciarz taki to bierze mleko jak jest hossa a jak dolek to z dnia na dzien potrafi powiedziec jutro mnie nie bedzie i tyle. Cena ceną czasem lepiej miec kilka groszy mniej ale pewniej. Nie wiem praktycznie nic o realiach z waszego rejonu wirc trudno mi sie wypowiedziec ale podpowiadam na podstawie tego co u nas w okolicy sie slyszalo. Przyjezdza gosc i daje 5 albo 10 gr wiecej niz mleczarnia bez potracen na udzialy aby biale itp itd a pozniej przychodzi krach na rynku i se sam pij swoje mleko.

my juz dosć czekalismy na lepsze czasy w mleczarni a kredyty jak były tak są. A o pewności i stabilizacji  to w małcyh mleczarniach mozesz zapomnieć.  Dobrej zmiany tu nie widać! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

@Dorota2000 śmiać się chce jak czytam te nieudolne próby zareklamowania firmy pod przykrywką osoby która niby chce z nią współpracować. To na prawdę widać gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota2000    1
2 minuty temu, tumiwisizm napisał:

@Dorota2000 śmiać się chce jak czytam te nieudolne próby zareklamowania firmy pod przykrywką osoby która niby chce z nią współpracować. To na prawdę widać gołym okiem.

Obrażać ludzi potrafisz. Reklamy nikomu nie robię. to jest forum na który wszyscy padają ceny, nazwy mleczarni i nazwiska wiec nie rozumiem o co ci chodzi.  Człowiek chciał wiedzieć wiec napiłam nazwę. Nie chcesz czytać, nie interesuje cie to nie odpisuj i nie obrażaj, nie baw się w trolla. Niech każdy orze jak może i tak niech zostanie. Chyba ze sam działasz na zlecenie.  Pozdrawiam i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

Moim zdaniem jest to zwykły handlarz mlekiem jakich wielu było, jest i będzie. Wiadomo że ceny będą niezłe i nie będzie udziałów, no bo niby na co miały by być? Nie ma zakładów produkcyjnych które trzeba utrzymać, rozbudować, nie ma produktów które trzeba reklamować i wprowadzać itepe itede. Nie ma potrzeby spółdzielni, jest jedynie skup, transport i sprzedaż mleka przez prywatną firmę. Owszem, w pewnych regionach polski będzie to bardziej korzystne cenowo wyjście dla rolników, zwłaszcza w obliczu katastrofy łowicza i słabej pozycji osm. Mnie tylko irytuje że byznesmeni mają rolnika za idiotę i mają czelność pisać jakieś pierdy o tym że firma która istnieje @Dorota2000 ile tam pisałaś, 3 lata? ma być stabilna i gwarantować rozwój? Przecież to jest dopiero niemowlak który może założyć każdy po technikum i zwalić się po pierwszym lepszym podmuchu wiatru. Tak to widzę, wiem że mam w tym momencie łatwiej się mądrzyć bo pod nosem jest mlekpol, mlekovita i jeszcze kilka innych podmiotów ale bez jaj. Piszmy jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota2000    1
48 minut temu, tumiwisizm napisał:

Moim zdaniem jest to zwykły handlarz mlekiem jakich wielu było, jest i będzie. Wiadomo że ceny będą niezłe i nie będzie udziałów, no bo niby na co miały by być? Nie ma zakładów produkcyjnych które trzeba utrzymać, rozbudować, nie ma produktów które trzeba reklamować i wprowadzać itepe itede. Nie ma potrzeby spółdzielni, jest jedynie skup, transport i sprzedaż mleka przez prywatną firmę. Owszem, w pewnych regionach polski będzie to bardziej korzystne cenowo wyjście dla rolników, zwłaszcza w obliczu katastrofy łowicza i słabej pozycji osm. Mnie tylko irytuje że byznesmeni mają rolnika za idiotę i mają czelność pisać jakieś pierdy o tym że firma która istnieje @Dorota2000 ile tam pisałaś, 3 lata? ma być stabilna i gwarantować rozwój? Przecież to jest dopiero niemowlak który może założyć każdy po technikum i zwalić się po pierwszym lepszym podmuchu wiatru. Tak to widzę, wiem że mam w tym momencie łatwiej się mądrzyć bo pod nosem jest mlekpol, mlekovita i jeszcze kilka innych podmiotów ale bez jaj. Piszmy jak jest. 

Szanuje to co myślisz, ale z tego co piszesz ze jak ktoś ma prywatę to musi od razu oszukać.... z takim podejściem to chyba wszyscy siebie oszukujemy najac działalność hehehe. Własnie o ceny nam wszystkim chodzi o to żeby mieć więcej. Nie ma potrzeby czegoś modernizować,  wydawać na reklamy produktów i co tam jeszcze napisałeś ale jako producent mam więcej a to jest dla mnie ważne. katastrofa Łowicza to nie jest początek kataklizmu na rynku mleczarskim, to juz trwa lata;( sepy krążą . To własnie takie giganty Mlekpole i Mlekovit koło i inni niszczą lokalne małe spółdzielnie. A w takich spółdzielniach twój głos nic nie znaczy, nie masz nic do powiedzenia na temat remontów i reklamy, z reszta kogo to z nas interesuje czy jest jedna krowa czy dwie na opakowaniu. Tam liczy sie twój udział $$$$. A później prezes np koła mówi ze oo jest super ale nie ma premii bo mleczko licho stoi a na kontach milion bo sprzedali masełko i proszek w super cenie. Chcemy żyć i pracować za godne pieniądze. A wracając do tych wspominany już prze zemnie mleczarni, tych lokalnych: na większości stanowiskach kierowniczych siedzą jeszcze ludzie którzy juz dawno powinni pójść na emeryta i to oni własnie rolników maja za idiotów, rodem z PRL-u. A ci co siedzą w radach- nie mówię o wszystkich!!! - zaznaczam - to tez  graja jak im ktoś mówi. Taki Ostrów ma już problem z wypłata udziałów ;( ;(;(

Zwykły czy niezwykły czas pokarze. Powstaje coraz więcej skupów mleka i nie każdy ma taka opinie jak Ty ale każda opinia pozytywna czy negatywna jest ważna. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cry85    1
8 godzin temu, leszek1000 napisał:

Chyba nie. Ale też sprzedaje do Niemiec,ale teraz chyba do jakieś mleczarni wozi. Jak się dowiem to napisze 

Podejrzewam że chodzi o Bestmilk który swoje mleko sprzedaje Polmlekowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
5 godzin temu, Dorota2000 napisał:

Szanuje to co myślisz, ale z tego co piszesz ze jak ktoś ma prywatę to musi od razu oszukać.... z takim podejściem to chyba wszyscy siebie oszukujemy najac działalność hehehe. Własnie o ceny nam wszystkim chodzi o to żeby mieć więcej. Nie ma potrzeby czegoś modernizować,  wydawać na reklamy produktów i co tam jeszcze napisałeś ale jako producent mam więcej a to jest dla mnie ważne. katastrofa Łowicza to nie jest początek kataklizmu na rynku mleczarskim, to juz trwa lata;( sepy krążą . To własnie takie giganty Mlekpole i Mlekovit koło i inni niszczą lokalne małe spółdzielnie. A w takich spółdzielniach twój głos nic nie znaczy, nie masz nic do powiedzenia na temat remontów i reklamy, z reszta kogo to z nas interesuje czy jest jedna krowa czy dwie na opakowaniu. Tam liczy sie twój udział $$$$. A później prezes np koła mówi ze oo jest super ale nie ma premii bo mleczko licho stoi a na kontach milion bo sprzedali masełko i proszek w super cenie. Chcemy żyć i pracować za godne pieniądze. A wracając do tych wspominany już prze zemnie mleczarni, tych lokalnych: na większości stanowiskach kierowniczych siedzą jeszcze ludzie którzy juz dawno powinni pójść na emeryta i to oni własnie rolników maja za idiotów, rodem z PRL-u. A ci co siedzą w radach- nie mówię o wszystkich!!! - zaznaczam - to tez  graja jak im ktoś mówi. Taki Ostrów ma już problem z wypłata udziałów ;( ;(;(

Zwykły czy niezwykły czas pokarze. Powstaje coraz więcej skupów mleka i nie każdy ma taka opinie jak Ty ale każda opinia pozytywna czy negatywna jest ważna. 

Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę o rynku mleka mechanizmach i zachowaniach  na nim ale to chyba nie te źródło!!! Uwierz mi że małe spółdzielnie nie są rozwalane przez duże bo działają w jednym kierunku a to między innymi handel niszczy polskie mleczarstwo. Nie oznacza to tego, że właśnie takim handlarzykom co reklamujesz nie jest na rękę upadek polskiej spółdzielczości mleczarskiej. Przy pomocy niektórych nierozsądnych a może działających w imieniu swej korzyści póki co udaje się to znakomicie. Rozwalono polski cukier, wieprzowinę przyszedł czas na spółdzielczość mleczarską. Ost branża z pełni polskim kapitałem która radzi sobie bardzo dobrze twardo stawia czoła zachodowi i jedyna branża produkcji zwierzęcej która w ost czasie bez pomocy dotacji dała zarobek!!! Chłopy nie pozwólcie tego zniszczyć bo wtedy już nic nie będziemy mieli wtedy tylko się okopać i wywiesić białą flagę. Także zrozumcie jedno nikt po za spółdzielnią dobrą spółdzielnią nie da Wam stabilizacji pewnej ceny za mleko. U prywaciarza liczy się maksymalizacja zysku w spółdzielni liczy się możliwie wysoka cena skupu inwestycję i podział zysku w postaci premii rocznej na koniec roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244

Orędzie poszło...  teraz pytanie czy doczekam na koniec podwyżki w mlekpolu bo cisza jakoś? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj