Polecane posty

Gringo1    119

Musicie powiekszac stadakto ma 30 to na 60 kto 100 to do 200 sztuk zobaczycie fajnie bedzie duzo roboty a kasa ta sama i za pare lat znowu przeskok z 60 na 120 itd.. Liczy sie obrót a zysk taki sam nie dajcie sie unii pokażcie na co was stać 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

mleks pow.5000 litrow tł 4% 1,28 za wrzesien + 5 gr .  cena mleka około kilkanascie lat temu było ok 1.2 zł albo i lepiej  ale od tamtej pory wzrosły koszty produkcji i co roku bedą rosły około 3% bedą lata gdzie bedzie taniej ale ogulnie wzrost , a jak ma wydac kase ktos kto ma 50 krow ?  Co wyjedzie na karaiby ? inwestuje w sprzet bo to według niego jedyna droga rozwoju  . zwiekszając produkcje potrzebuje wiekszego wydajnieszego sprzetu kupi kosiarke okazuje sie ze traktor wiekszy by sie przydał  itak dalej itd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja wolę w usprawnienie pracy inwestować. Paszowóz, ruszta, maty... Teraz za silos się powinniśmy brać, ale zakup pasz straconych przez suszę całą nadwyżkę pochłonął😳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Ciekaw jestem ile Wam ten Polmlek dobrze poplaci a kiedy zgnoi? Życzę Wam jak najlepiej ale wiem że zbyt szybko wystawiacie im ocenę 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

a propos,coś ktoś wie co w tym Łowiczu się dzieje dzisiaj? Jakaś gownoburza w komentarzach,coś że zakład cichaczem opchniety polmlekowi,o co chodzi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

a to w Łowiczu juz nie bylo zebrań? To jak,rada zaglosuje wbrew dostawcom? Czekają nas widać jaja jakich jeszcze nie było 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DILARA    0

 ""Mam stado ok. 100 krów. Dwa miesiące temu przeszedłem do Polmleku. Wszystko mleko dostarczam w klasie extra i średnia cena wyszła mi 1,48 zł. W Łowiczu miałem ok 25 groszy mniej.""

CZY TO NIE OBIECUJĄCE ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
bardzo 😂 w mlekpolu mam taką cenę przy ilości 10 do 15 tyś litrów. więc taki dostawca w polmleku jak ja dostaje 1,3-1,4zl???

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cry85    1
4 minuty temu, karol091193 napisał:

bardzo 😂 w mlekpolu mam taką cenę przy ilości 10 do 15 tyś litrów. więc taki dostawca w polmleku jak ja dostaje 1,3-1,4zl???

Mlekpol to szajs . Uważaj żeby Ci wypowiedzenia nie dali bo malutki jesteś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

I co w związku z tym? W ubiegłym roku odstawiłem prawie 180tys litrów mleka i gdyby nie problemy w stadzie to pewnie przekroczyłbym 200tys więc taki mały nie jestem. uważasz, że gospodarstwa bez końca będą się rozwijać? będą tacy co będą oddawać 2-5mln litrów rocznie, ale i tacy co oddadzą 200-300tys litrów.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cry85    1
2 minuty temu, karol091193 napisał:

I co w związku z tym? W ubiegłym roku odstawiłam prawie 180tys litrów mleka i gdyby nie problemy w stadzie to pewnie przekroczyłbym 200tys więc taki mały nie jestem. uważasz, że gospodarstwa bez końca będą się rozwijać? będą tacy co będą oddawać 2-5mln litrów rocznie, ale i tacy co oddadzą 200-300tys litrów.

Napisałem ironicznie bo nie jesteś mały Ale Mlekpol dwóm moim znajomym dał wypowiedzenie A to było powodem i jeden miał podobnie mleka co Ty . Chyba że jesteś z okolic Grajewa bo tam to płacą ładnie ale w pododzialach już różnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
akurat do Grajewa mam z 40km, ale mleko jedzie bezpośrednio aż do Mrągowa. nieoficjalnie coś musiało być innego na rzeczy że dostał wypowiedzenie a oficjalnie że jest za mały. jakoś na forum nigdzie się nie spotkałem z tym, że różnie płacą. dużo zależy od parametrów. może być nawet kilka groszy różnicy przy tej samej ilości

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Komu stawiasz , bo bym reflektował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za to dłużej będziesz miał od sąsiada .😎🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cry85    1
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Komu stawiasz , bo bym reflektował ?

Ja stawiam że sporo tutaj profili ludzi z Łowicza 😀😀😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

właśnie najlepszy osm to Łowicz.

może i ceny nie najwyższe, ale w hurtowni była zniżka dla dostawców -15% na masło. przy zakupie 2 x 24 tony to już można zaoszczędzić 

Edytowano przez komizmo
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj