tumiwisizm

Members
 • Ilość treści

  1152
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez tumiwisizm

 1. Czym prysnąć komose w kukurydzy 5-8 liści? W czwartek popryskalem elumisem 1,5 l na ha ale guzik to dało, przez weekend padał deszcz i niby się już krzywiła ale teraz znowu stoi jakby nic się nie stało. Majster?
 2. wk***iają mnie te przyśpiewki w radiu. Ciągle ,,duże burze" albo ,,weźcie parasole" a tu cały maj bez deszczu, na granicy mazowieckiego i Podlasia. Na jutro były prognozy ale co godzina mniejsze szanse na deszcz, pewnie jutro będzie palić jak dzisiaj.
 3. Panowie jak to jest z przechowywaniem oprysków? Zostały mi 2 pełne nieotwierane butelki chwastoxu z listopada 2022, leżały w garażu nie ocieplanym więc wiadomo na minusie bywało. Z tego roku zostało mi adengo 8 butelek 0,5 l ale nie zdążyłem popryskac, kukurydza ma już 3 liście. Będzie działac za rok?
 4. Wszystkie są mniej więcej w tym samym miejscu, jeden taki duży pod klapką na 3 śruby imbusowe, jeden mikronowy odkręca się trzymając pionowo klucz i jeden taki długi wykręca się poziomo. Zrobię fotkę to podesle.
 5. Jakby coś to tam masz 3 filtry hydrauliki. Od przytkania filtra powinna ci się zapalić kontrolka(albo od zepsutego czujnika bo to się zdarza :P). Ogólnie dziwne, mam 5410 z tego samego roku.
 6. Smutna sprawa. Też miałem ostatnio taka sztukę, dostała wapno po 2-3 godzinach po wycieleniu bo nie chciała wstać, niby pomogło ale rano znowu leżała u następne kroplówki już nic nie dawały a podnosiliśmy ją.
 7. Dobra znalazłem z szepietowa człowieka. Coś się dzieje, brakuje czynnika czy coś innego z agregatem bo schłodzi do 7 stopni i wyłącza się. Po jakimś czasie jak ostygnie wszystko znowu da się właczyc i od biedy jakoś schłodzi. Ale nie ma tego szronu z tyłu na rurkach
 8. Znacie jakiegoś fachowca od schladzalnikow do mleka z okolicy Czyżewa, wys maz, Ciechanowiec?
 9. Aa to sorki coś mi się pomieszało, myślałem że o ,,liderze" mowisz No chyba lichy albo przez ostatnie parę lat jak uprawa się oplacala kasę na Majorkę wysyłał.
 10. No właśnie sęk w tym że to nie prawda, normalnie zakład pracował, nawet masło szło
 11. Ajaj młody gniewny Jak był 3 lata temu na okładce to sprawdz teraz czy są o nim jakieś dane, czy są jakieś córki. Może akurat spoko buhaj w dobrej cenie, dzisiaj masz o nim faktyczne dane. A te nowe gwiazdy wyceniane genomowo, gpf 150 po 150zł za słomkę a za rok cicho sza, do kupienia za 30zł na promocji.
 12. Albo w słomie jakieś zarodniki 😊 w stodole mogą sobie fruwać trochę inaczej niż w niskiej oborze. Ale to taka pół poważna hipoteza, mózg gorzej pracuje bo obżarłem się na obiad. Trzeba szczepić bo żeby nie rozniosło się na oborę a zwłaszcza na ludzia
 13. Co to znaczy przewrócony? Chyba przemieszczony. Trzeba wołać weterynarza, zbadać czy na pewno zmienił położenie i robić zabieg. U mnie głównie najbardziej prymitywna metoda się sprawdzała(bo z 1,5/2 lata trawienca u siebie nie widziałem) tzn krowę fikutaj do góry kołami, odgazować i przyszyć. Jak zostawisz ją na sianie i drożdżach to bedziesz miał ketozę a docelowo krowa do rzeźni albo do piachu. Długo już tak stoi i nie je? Z takimi rzeczami się nie czeka bo nic ci to nie da, zmarnujesz tylko sztukę... Zabierz się w taki sposób, że zadzwoń do weterynarza niech ją osłucha i decyduje...
 14. A nie próbowałeś tej z kosowa? Ponoć dobre ceny i blisko masz Teraz jałówki w cenie byków chodzą... w czwartek sprzedawałem, byki hf po 11, jałówki po 10,70... Ja bym sprzedawał i nie płakał
 15. Niewolnictwo 😁 oj ludzie ludzie, co Wy macie w głowach. Normalna robota, ma plusy dodatnie i plusy ujemne. Raz jest lepiej, raz gorzej w biznesie. Jak ktoś nie ma do tego chęci i zacięcia a może i jaj to niech nie narzeka tylko rzuca wp***u i idzie za lekkim chlebem. Ale nie, lepiej stękać. Rozumiem jak ktoś ma małą gospodarkę, małe podwórko, brał perspektyw i zabójcza konkurencję ale bez przesady Ja rzuciłem robotę biurową, siedzenie przy laptopie po 8 godzin i nie żałuję. No, może prawie bo trochę brakuje kontaktu z ludźmi i brak ,,kariery" ale tak jak mówiłem - plusy ujemne
 16. Dobrze że jeszcze ktoś się godzi na taką robotę... Ja z ojczulkiem zawsze sami rwalismy parkiety bo z pracownikami było ciężko. W 2019 przebudowalismy własnymi siłami, zachowały się tylko 4 stare słupy bo akurat stały tam gdzie trzeba. Nowe kanały, korytarze, przestawione stanowiska. Nawet drzwi wjazdowe w innych miejscach, nowe wykute stare zamurowane. Betony z betoniarki a nie gruchy. Rok pracy, koszt wcale nie jakiś ogromny bo ok 50-60 tys ale nie żałuję ani jednego dnia i ani jednej złotówki bo mogę normalnie wjechać paszowozem i niczego nie taczkuje. Ale to też duża zasługa starszego bo że chciał robić kompleksowo, jak trzeba a nie ,,jakoś będzie "
 17. To i tak nieźle się zakręciłes. U mnie były przypadki że po coli laktacja z glowy mimo że z leczeniem nie czekałem... A jak sztuki po ich nasieniu? Ja że shiuz nie jestem jakoś mega zadowolony, ani specjalnie duże ani mleczne. Wybieraliśmy pod poprawę pokroju ale mało sztuk faktycznie ładnych wyszlo, większość przeciętna. No i bardzo dużo bykow się rodzilo. Odkupiłem parę słomek z ABS od znajomego, zobaczymy co bedzie.
 18. APROPOS nasienia! Żegnam się w poniedziałek ze SHIUZ, totalnie przestały mi się zacielać sztuki i nie doszedłem do tego w czym problem. Kontener ich, rzekomo sprawdzany i dolewka regularnie co miesiąc. 2 ostatnie zamówienia po 10 porcji(45zł/słomka), zero cielaków. Same powtórki a po pokryciu bykiem krowy cielne 🤦‍♂️ trochę inseminowałem sam, potem lekarz bo juz nie wierzyłem sobie. I trzeba w koncu kupić swój kontener i wypróbować coś innego. Taka to historia.
 19. Ja z okolic Czyżewa, to też zabużak jestem? 😂
 20. A najwięcej ma do powiedzenia na jego temat ten który hodowle zamienil na 2 auta premium 😂
 21. Ale co zostało obnażone? Że nietrafiony ciągnik kupił? A gdzie on się śmiał z tego że inni maja złomy na podwórku albo rudery? Ja temat śledzę od bardzo dawna i jedyne co o slawku kojarzę to to że cisnął po tych którzy są nastawieni anty ocena użytkowości stada, anty wydajność czy promowali jakieś zacofanie zywieniowe typu otręby dla krów. Jak jesteś taki Kopacz to wykop na wierzch takie posty, z ciekawości przeczytam bo na razie to dopierdalacie się do gościa z powodu ciagnika, co się mogło zdarzyć i zdarzyło nie jednemu
 22. Oj tam, ja 2 lata temu w sierpniu też masseya kupiłem uczciwego 7tys mth na wożeniu kukurydzy każdy chwalił że pięknie śpiewa, aż się ziemia trzęsie. W lutym byłem już po 2 wizytach elektryka, wymianie pompy wody i glowicy, w kwietniu holowalem go z pola bo pękł wałek wybieraka i biegi zginęły, przy okazji go pomalowałem żeby chociaż z wyglądu nie wk***ial 😂 a no i ma 3 mm pęknięta tuleje, ogólnie poskładałem takiego bo nie było czym robic ale wiem że w końcu i tak się rozpierd0li i trzeba będzie go robić od zera, załadować 5cyfrowa kwotę w silnik. Takie jest życie chlopaki, jednemu się trafi złom, drugiemu ukradną 2 auta premium, trzeci rozpierd0li pół miliona na kryptowalutach. Ja do kolka adoracji Sławka nie naleze, nawet nie wiedziałem że takie istnieje. Ale nie pamiętam żeby się chwalił że ma wszystko za***iste tzn traktory, kobiety i zamki na piasku,jedynie w temacie hodowli itd ale to raczej cisnął tych co wirówki pochwalają czy inne mądrości także nie wiem o co chodzi. Dajcie na luz bo obora z niektórych wychodzi
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj