danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
37 minut temu, komodo napisał:

Z tym R sa tak wiarygodne wyniki jak zrobili by ankietę o długości członków bez mierzenia 😊😊😊

Na czym te R polega?

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Pozbył się ktoś skutecznie myszy z pryzmy?

Właśnie przy korytarzu wydrążonym przez mysz miałem brązową, już dłuższy czas jej nie było, mam nadzieję, że nie wróci,


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam tylko siatkę i ta cholera wygryzła w niej dziurę. Myszy choć bele mi podziurawiły to w pryzmie czasem jakaś się trafi, ale na ogół większego problemu nie ma. Ktoś pisał, że wapno odstarsza myszy a właściwie je zniechęca do kopania, bo w pysk pali.  Coś w tym jest. Ciotka opowiadała matce, że w ogródku warzywnym tam gdzie było posypane wapnem budowlanym to warzywa były całe a w miejscu gdzie zabrakło wszystko ponadżerane. Tylko u mnie to nornica zrobila dziurę na samej górze i wapno nic nie pomoże. Zazwyczaj myszy robia dziury pod folią, którą obgina się na pryzmę i jak za dużo narzucę to zaraz siedzą. Niektórzy obcinają, ale dla mnie to strata pieniędzy, bo folia z wierzchu ląduje na dnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
32 minuty temu, mk9422 napisał:

Na czym te R polega?

Bierze się ilość oddaną do mleczarni i jeśli różnica nie przekracza 15%(poprawcie jak się mylę) z wynikami oceny, to dostajesz znaczek R-rzeczywista. Ja miałam 8% różnicy a jałówki przez 2 mies odpajam po 6-7 l średnio.

28 minut temu, dabrowskit napisał:

Jak jeszcze można zwiększyc wydajność .

29242713_1886277698063532_482624568_o.png

Dni doju prosimy i jakieś szczegóły.

17 godzin temu, krzysieek napisał:

W wysokomazowieckim to chyba wszyscy pod oceną... :)

Tak to wygląda😄, ale dużo ma niską wydajność lub jest poza oceną. Z moich okolic pod oceną jest 20%😒.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Myszy u mnie były jak była folia ziemia i znowu folia i ziemia to tragedia była folia była pocięta na wiory i mieszala się z kukurydza. Było tak ponieważ dziury robiły mi psy i kładlem druga folie i ziemię to znowu myszy weszły... 

w tyn roku mam dwie folie i ziemi nasypane 15 cm i spokój z wszytkim jest. Zero odpadu zero mysz. Dodam że pryzma jest przy granicy ze piłem sąsiada. Najważniejsze z kukurydzy to cały czas jeździć na 2 ciągniki po pryzmie przykryć dwoma foliami (jedna stara druga nowa koniecznie biala) i na to ziemia nie ma opcji żeby się psulo. Opony to nic nie dają i nie próbujcie mówić że są dobre...

A co do oceny z linku łódzkie akurat nie działa. Lol... chyba ze ma kompie będzie działac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

U mnie myszy juz na jesieni die zagniezdzily i teraz tyle trzeba wywalac, boki cale wywalam... A na pryzmie jes folia banery i troche siatki piachu tylko troche na dole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Na drugi rok nasyp ziemi 1 m do góry grubo wyżej trochę tylko żeby folie przykrylo i napisz za rok czy będą myszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
@przezuwaczka: na pewno nie jest tak jak mówisz. Zootechnik od udoju w min. 50% obór musi zbierać info o ilości oddanego mleka i parametrach i właśnie wtedy jest to "R" czyli monitoring. A tam gdzie nie ma "R" po prostu zootechnik tych informacji nie zbiera i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

A jaka jest u was różnica między wydajnością zbiornikową a wynikiem z oceny? Co do wyników @dabrowskit pytam szkoleniowo bo uczę się od niedawna czytać wyniki czy przy tym stosunku tł/bi nie są przykwaszone? Czy przy wysokim białku nie ma mowy o kwasicy? I czy w drugiej grupie laktacyjnej nie za niski tłuszcz trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Konrad531 napisał:

@przezuwaczka: na pewno nie jest tak jak mówisz. Zootechnik od udoju w min. 50% obór musi zbierać info o ilości oddanego mleka i parametrach i właśnie wtedy jest to "R" czyli monitoring. A tam gdzie nie ma "R" po prostu zootechnik tych informacji nie zbiera i tyle w temacie

Głupoty opowiadasz! R oznacza że wydajność potwierdzana jest na mleku skupowym z faktur  i jest tam kilku procentowa granicą tolerancji. Jakie 50% musi zebrać zeotechnik jak jest to dobrowolne i nie wiem czy uczestniczy w tym choć 20%hodowcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2018 o 00:41, kokoman0 napisał:

Witam. W najbliższym czasie będę musiał wymienić zbiornik i najprawdopodobniej z racji pojemności będzie to cysterna no i tutaj moje pytanie. Jak długo taki zbiornik się myje? Mleczarka odbiera mleko późno w nocy i praktycznie nie na fizycznej możliwości aby taki zbiornik włączyć na mycie zaraz po odbiorze i tak zastanawiam się czy gdybym tak pół godziny przed dojem go włączył to czy umyło by go czy jednak potrzeba na to znacznie więcej czasu?

Jakby coś to ja mam 2500l eurotanks z 2010r idealny jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
1 godzinę temu, KARGO napisał:

Głupoty opowiadasz! R oznacza że wydajność potwierdzana jest na mleku skupowym z faktur  i jest tam kilku procentowa granicą tolerancji. Jakie 50% musi zebrać zeotechnik jak jest to dobrowolne i nie wiem czy uczestniczy w tym choć 20%hodowcow

Technik, który u mnie kiedyś doił tak o tym mówił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amator007    0
23 godziny temu, KARGO napisał:

Damianzetor9540 11 405  kg 4,32%tłuszczu 3,53% bialka kolego jak się robi takie parametry?? W twoje parametry jeszcze jestem skłonny uwierzyć ale w to 

GR Skoneczny Jacek i konrad  Strzebieszew krowa PL-005164930637 ojciec PL-005034928498 Lukas wydajność  305 dni 20 417kg mleka 5,20%tłuszczu 3,43%bialka 1699 SM 

Normalnie leżę i kwicze że śmiechu normalnie śmiech na sali że w tej głupiej ocenie takie rzeczy przechodzą. Patrzę tam w łódzkim u was to nieźle agenty a zeotechnicy żałośni

Tu masz tą oborę:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Obejrzałam filmik i cieszę się, że mam jednak wolnowybiegową. :D Nie muszę niczego nosić, ciągać, ani chylać się czy kucać, a wierzcie mi im człowiek starszy tym gorzej wykonuje się te czynności. I jednak w uwięziówkach nie ma prawdziwego dobrostanu krowa lubi chodzić i takie stanie ją męczy. Ja to widzę po moich, wszędzie ich pełno. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie też krowy na uwięzi narazie to porażka. Brudzą się jak świnie i w dodatku niektóre mają problem ze wstawaniem i wiecznie z tymi widłami latać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ja mając uwięziowe nigdy bym już tego nie zrobił, ani sobie ani krowom. Temat o wszystkim i niczym więc z ciekwosci bym posłuchał co inni sądzą na temat tych dwóch rozwiązań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Ja nigdy hali udojowej na przewodowke bym nie zastąpił,fakt żywienie indywidualne trudne w starym budynku i mleka mniej niż być powinno ale stawy i kręgosłup mi kiedyś podziękują za to.Rodzice po 60tce na luzie sobie doją jak trzeba a na uwięziowej to matka na pewno by nie doiła już a ojciec też ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, Konrad531 napisał:

@przezuwaczka: na pewno nie jest tak jak mówisz. Zootechnik od udoju w min. 50% obór musi zbierać info o ilości oddanego mleka i parametrach i właśnie wtedy jest to "R" czyli monitoring. A tam gdzie nie ma "R" po prostu zootechnik tych informacji nie zbiera i tyle w temacie

Od dwóch lat spisuje z faktur ilości, dodajemy i sprawdzamy czy różnica mieści się w tych 15%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj