danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Niby od sztuk super ra radę . Ale że wy macie całe stado takie to poezja . Długo dochodziłeś do takiego stada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stado jest pod oceną od ponad 50 lat:-) potencjał był zawsze dobry tylko czasem brakowało prawidłowego żywienia.  Ja zająłem się tym w 2010 roku. Zadbałem o krowy i wyniki same przyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
3 godziny temu, przezuwaczka napisał:

 Jakby nie było to za 2 słomki ekstra skórzane kozaki za kolana kupiłam, a w tym sensu ekonomicznego ciężko się doszukać😄.

Widze ze nie tylko ja mam takie zboczenie zawodowe ze odzież i buty swojej kobiety przeliczam na słomki:P  ale kozaki na wiosnę???:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, zkordalski napisał:

Jeśli można przerzuwaczka ile masz krow i ile mleka na dostawę?

Powiem ci tylko, że średnio 31l/dzień od sztuki, bo zaraz mi ktoś z forum na podwórko przyjedzie. Ostatnio przedstawiciel GGI podziękował mi za reklamę na forum😔, bo ktoś coś mu wspomniał i się domyślił, że to ja. W hodowlę bawię się od 6 lat. Zaczynałam na stadzie mającym średnią 14 l/dzień. Kurcze 44l/dzień to trochę abstrakcyjne dla mnie. Mam tyle w drugiej grupie😅. Najwięcej miałam 52 l i 14800 w 305 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
52 minuty temu, jacekkombajnista napisał:

Na chwilę obecną mam 43,6 litra/szt na zbiorniku, a na udoju 6 marca wyszło równo 44 litry

Szacun. Nie masz sobie na tym forum równych z tego co widzę 

Szacun. Nie masz sobie na tym forum równych z tego co widzę 

Ile masz życiową produkcję w stadzie? Opowiesz coś z grubsza co do jedzenia dostają itd? Na jakich ziemiach gospodarzysz, bo powszechnie panuje zasada że słabe ziemię = niska wydajność

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Damian słabe ziemie niska wydajność to mit  Pół wysokomazowieckiego to piach a zobacz co tam sie dzieje.

Ale dołączam do pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
21 minut temu, kr9292 napisał:

Widze ze nie tylko ja mam takie zboczenie zawodowe ze odzież i buty swojej kobiety przeliczam na słomki:P  ale kozaki na wiosnę???:P

W styczniu kupiłam. Z 400 na 300 przecenione. Na wiosnę się takie do miniówki zakłada😆. 

Przy okazji kozaczków😜 mam pytanie do dojących na uwięziówce. Szukam butów z metalowymi podnoskami i elastycznymi podeszwami, bo wszystkie pękają od kucania. Używa ktoś takich? Jeśli tak to proszę o nazwę firmy.

2 godziny temu, dabrowskit napisał:

 

29404626_1886801761344459_537497957_o.png

Jeżeli jakieś pojedyncze sztuki nie zafauszowują w I grupie, to albo jest problem w zasuszeniu albo otłuszczone zadki, bo się długo doją. II słupek powinien być wyższy niż I, co wynika z niedostatecznego pobierania paszy/energii na starcie? Stąd spadek mleka w szczycie i słabsze zacielanie?

To takie wróżenie z fusów trochę, bo brak informacji, ale tak to najczęściej u hfa wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemie mam różne, między III i V. Podstawa to objętościowe. A tak z grubsza mówiąc co dostają do jedzenia to kiszonka z traw (pierwszy pokos) i z kukurydzy, kiszone ziarno kukurydzy, młóto, wysłodki buraczane, sojowa, rzepakowa, pszenżyto i żyto hybrydowe,  własną pelnoporcjowke, własny korektor i gotową mieszankę z chronionymi aminokwasami

 

@przezuwaczka ja spotkałem tylko jednego producenta obuwia roboczego żeby podeszwa nie pękła i jestem zadowolony z tych butów. ppgardia.pl

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ile ci przypada sztuk na hektar wliczając w to jałówki od 12 mies? Klasa ziemi to żaden problem, jeśli nie ogranicza ilość ha. U mnie po 100 tys się cenią jest taki popyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz podać dawkę podstawowa i na ile to L a i jakie parametry mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Moja obecna rekordzistka daje 50 litrów dziennie mleka. Teraz mam wydajność 9500, ale już było 10200 tylko moje zakupowe mi zepsuły. ;) No i jeszcze z 10 nie wchodzi mi do stacji paszowej. Mam takie france, że mnie ganiają po oborze :tw_angry: ale w życiu bym nie wróciła do uwięziówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
7 godzin temu, kr9292 napisał:

Damian słabe ziemie niska wydajność to mit  Pół wysokomazowieckiego to piach a zobacz co tam sie dzieje.

Ale dołączam do pytania

Też tak uważam. Aby objętościowki byly a kuku super rośnie na piasku nawet tylko trzeba duuuzo obornika co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Badz gnojowicy no i dosc sporo opadow potrzebuje kukurydza jak na lekkiej ziemi ma urosnac. Ale prawda to i fakt sieja i na takim pytlu ze orac czasami ciezko bo tylko sie odsuwa ten piach zamiast sie odwracac. A kukurydza tam rosnie. Jak to mowia gleby zytnio-jalowcowe.

Edytowano przez wojtazz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jacekkombajnista ja zapytam o bardziej wstydliwe tematy. Jaki masz koszt produkcji 1 L mleka, ile dostawałeś w kryzysie i do jakiej mleczarni? Ile laktacji wytrzymują krowy? 

Urośnie wszystko tylko, żeby padało lub poziom wód powierzchniowych był wysoki, ale to jedyne rzeczy na jakie nie ma się wpływu. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
9 godzin temu, przezuwaczka napisał:

W styczniu kupiłam. Z 400 na 300 przecenione. Na wiosnę się takie do miniówki zakłada😆. 

Przy okazji kozaczków😜 mam pytanie do dojących na uwięziówce. Szukam butów z metalowymi podnoskami i elastycznymi podeszwami, bo wszystkie pękają od kucania. Używa ktoś takich? Jeśli tak to proszę o nazwę firmy.

Jeżeli jakieś pojedyncze sztuki nie zafauszowują w I grupie, to albo jest problem w zasuszeniu albo otłuszczone zadki, bo się długo doją. II słupek powinien być wyższy niż I, co wynika z niedostatecznego pobierania paszy/energii na starcie? Stąd spadek mleka w szczycie i słabsze zacielanie?

To takie wróżenie z fusów trochę, bo brak informacji, ale tak to najczęściej u hfa wygląda.

Dodaje bardziej obszerne wyniki. 

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KARGO

@Thomas2135

@KARGO odpowiem ci na PW w wolnej chwili jak dostanę nowy wynik z kiszonki qq bo właśnie zacząłem pryzmę z 2017.

@Thomas2135 krowy wytrzymują obecnie 4,3 laktacji, jak dobrze się ociela to w tym roku będę miał dwie 100-tysiecznice. W największym kryzysie dostawałem 1,07-1,08zl/litr brutto dla vatowca. 

Tłuszcz na dziś 3,22, białko 3,4

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dojsz pewnie 3razy dziennie. Średnia życiową zapewne ponad 55tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie te pasze objetosciowe to podstawa sam łąki przesiewam ale to nie zrowna się nigdy z łąkami polnymi lucerna konczyna. A te moje torfy chodź wsieje zrobię wszystko na Maxa to ilość jest ale nie jakość już. Mam taką górkę z 25 arów to jak z tego kawałka trafi to od razu na basenie 50 więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W moim powiecie rekordzista(ponad 13 tysięcy wydajność) tuż przed udojem wrzuca do wozu belki zamiast sianokiszonki z pryzmy, ma zrobione co rok kilkanaście bel takich z pierwszego pokosu z najlepszych łąk

Tylko czy to warte tego? Dodam że w mleczarnii wychodzi mu 10 tysięcy wydajność

 

Edytowano przez PATr
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, dabrowskit napisał:

Dodaje bardziej obszerne wyniki. 

Przechwytywanie.JPG

No nieżle to wrzucasz.

Jak wygląda u ciebie przygotowanie do porodu? Polecam 3 tyg przed wycieleniem wrzucanie kexxtonów. Zniweluje to otłuszczenie z poprzedniej laktacji. Jak poród i połóg wygląda? Łożyska same wydalają i zalegań nie ma? Dawka może być ok, ale podejrzewam, że nie dopasowujesz treściwych indywidualnie do potrzeb. Jeśli średnio dawka jest na załóżmy 25 l to wszystkie długodojące poniżej 15 musisz karmić słabiej. Ja mieszam takim 50% dawki zasuszeniowej i z mleka nie schodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, PATr napisał:

Tylko czy to warte tego? Dodam że w mleczarnii wychodzi mu 10 tysięcy wydajność

Jako krowiarz żadnego poważania we wsi by nie miał. Choć troszkę musowo :D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj