Skocz do zawartości

jacekkombajnista

Members
 • Zawartość

  393
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

7 Neutral

7 obserwujących

O jacekkombajnista

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  powiat łukowski
 1. Bolusy dla krów mlecznych

  Na wywołanie rui obifertil u mnie się sprawdza i ładnie się zacielają. 
 2. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Nabór 2016, wniosek o płatność złożony 20 stycznia, kasa na koncie :) 
 3. Bolusy dla krów mlecznych

  Skoro wpływa korzystnie na apetyt i zapobiega ketozie to rzeczą oczywistą jest że wpływa pozytywnie na stan zdrowia krów i na ich wydajność. :) 
 4. Opryskiwacz -ale jaki?

  Witam. Zamawiam opryskiwacz Bury pelikan 2000l z pełnym wyposażeniem. Pozostaje wybór belki 15m. I teraz nie wiem co wybrać, czy to ma być wersja HX czy 4H? Wstępnie zamówiłem HX ale nie wiem czy dobrze zrobiłem. Czy ona różni się od 4H tylko sposobem rozkładania czy jeszczcze czyms? Bo w opisie jest to samo, tj jedna i druga rozkaładana niezalżnie i obie maja ćwiartowanie. Różnica w cenie jest spora bo około 7000netto. Jak jest ze stablilizacją tych belek, wykonaniem, może któraś masywniejsza? Jeśli ktoś sie orientuje to prosiłbym o odpowiedź. Sprawa dosyć pilna.
 5. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  W BP łuków powiedzieli że do 7.10 czyli do dziś zostaną wydane wszystkie decyzje z naboru 2016. Wzieli sie do roboty więc czekam po ndz na listonosza :)
 6. Mchale v660 za 127 netto ale cos  tam by jeszcze urwał z tego. 
 7. Bolusy dla krów mlecznych

  Ceny u lekarzy zależą w dużej mierze od tego jakie lekarz robi zamówienie w hurtowni i wtedy dostaje określone rabaty. Wiec u jednego veta który kupi pojedyncze sztuki bolus może kosztować pod 150 zł, a u innego który zamawia np opakowanie zbiorcze lub kilka opakowań bolus jest tańszy bo kupił go taniej, ale obaj zarabiają na nich podobnie. Prosta zasada jak wszędzie w handlu
 8. Bolusy dla krów mlecznych

  Hahaha ciekawe gdzie dostaniesz kexxtona za 40-50 zł jak nawet hurtownia kupuje po wyższych cenach. Wiem co mowie bo mam brata veta wiec wiem po ile to chodzi. Pomyliłeś to z innymi bolusami :D   Co do pytań czy można samemu kupić kexxtony to odp brzmi nie. Z tego względu że jest to antybiotyk, a wiadomo że antybiotyki sprzedaje tylko lekarz.   Czy krowy zwracają bolusy? Nie ma tu określonej zasady. Wszystko zależy od konkretnej sztuki. Z własnego doświadczenia wiem że jedna potrafi zwrócić zanim się rozpuści ,inna zwróci pusty, a jeszcze inna nie zwróci wcale.   czy stosuje ktoś bolusy na ruję somatykę racice? Stosujemy na ruję, zasuszenie, zatrzymanie łożyska, zapalenie macicy, racice, kwasice, ochronę wątroby, z gorzkimi solami, wapniowe, ale tylko z vet experta
 9. Odświeżam trochę bo przymierzam się do zakupu prasy zmiennokomorowej. I teraz jest dylemat podobny do tego co miał kolega który założył temat. W grę wchodzą dwie prasy: Mchale V660 i Lely RP160V (dawna RP 445) Rozmawiałem ze sprzedawcami tych pras i wiadomo każdy chwali swoje, ale ku mojemu zaskoczeniu żaden nie powiedział złego słowa na konkurencję, wręcz przeciwnie, diler MChale chwalił też lely, a diler lely wypowiadał się tez pozytywnie o mchale. Czytając opinie na forum skłaniałbym się do zakupu mchale z uwagi na lepsze wyposażenie standardowe i z powodu awarii tych łożysk rolki napinającej pasy w prasie lely. Ale od tego roku lely poprawiło te łożyska, dali mocniejsze i dwurzędowe, dodatkowo ulepszyli system smarowania bo teraz już wszystkie łożyska są smarne. Dołożyli także nowszy panel sterujący e-link. Po rozmowach ze sprzedawcami dowiedziałem się ze w przypadku lely łatwiej jest z częściami zamiennymi bo lely ma swoje magazyny w Polsce, a dodatkowo wszystkie łożyska są metryczne i można je dostać w każdym dobrym sklepie. W przypadku mchale części na zamówienie jada z zagranicy wiec w razie naprawy trzeba trochę poczekać, dodatkowo wymiary są w calach i już nie pasują polskie zamienniki.    Dziś wpadłem jeszcze na pomysł by wziąć pod uwagę również prasę pottinger impress 155V ale nic o niej jeszcze nie wiem, jaka jakość, jaka cena itp.    Dodam jeszcze, że za lely w moim przypadku przemawia bliskość serwisu w odległości 15km. Podobna odległość do serwisu pottingera,a do mchale duuuuuużo dalej.   Prosiłbym użytkowników  o radę, którą prasę wybrać i dlaczego. 
 10. Żywienie bydła mlecznego

  Poczekaj na wyniki i dopiero wtedy ewentualne korekty
 11. Żywienie bydła mlecznego

  Kolego o glikolu to tu nie bylo mowy;) Bo glikol to tak jak mowisz tylko we wlewkach.
 12. Żywienie bydła mlecznego

  Jeśli mówimy o czystej melasie to też nigdy nie stosowałem powyżej 0,5litra na dzień. Natomiast z domieszką gliceryny mogłem dawkę zwiększyć do 1 litra i nie widzę skutków ubocznych ;) Wiadomo że czy to melasa czy gliceryna to są to tylko DODATKI energetyczne a nie podstawowa pasza którą mamy zabezpieczyć krowę przed deficytem energetycznym. Według mnie im więcej nośników energii jest w dawce tym lepiej. 
 13. Żywienie bydła mlecznego

  Dla poprawienia smakowitości to tak jak napisałeś wystarczy mniejsza dawka, ale jeśli chcesz zastosować ten produkt efektywniej to musisz dawkę zwiększyć. Własciwie wkomponowana w dawkę pokarmową nie zrobi zadnej szkody krowom. Melasę tak jak i inne produkty trzeba stosować z głową, a nie dlatego że sąsiad kupił to i ja 
 14. Żywienie bydła mlecznego

  Jestem podobnego zdania co kolega @KARGO że 200gram to nic nie da - jak to mówią "ni w doopie ni w gębie" ;) Ja osobiście nie stosuję czystej melasy tylko z dodatkiem gliceryny, jest bardziej płynna co ułatwia stosowanie zimą, jest bardziej energetyczna i bezpieczniejsza w stosowaniu bo mniej zakwasza krowy. Stosuję 1kg/szt/dzień, jest ona droższa od melasy bo kosztuje 1zł/kg ale według mnie przy wysokowydajnych krowach warto :)
×